2022 ANAHEIM 3 SUPERCROSS // 450 WYNIKÓW WYDARZEŃ GŁÓWNYCH (ZAKTUALIZOWANE)

2022 ANAHEIM 3 SUPERCROSS // 450 WYNIKÓW WYŚCIGÓW

Anaheim 3 Supercross to szósta runda sezonu Supercross 2022, a do A3 wchodzi Eli Tomac z rozpędem i 11-punktową przewagą. Jednak Chase Sexton ma trzy miejsca na podium z rzędu (jedno z nich to zwycięstwo w San Diego) i jest głodny, aby zdobyć kolejne zwycięstwo i zmniejszyć różnicę punktową. Jason Anderson jest trzeci w klasyfikacji punktowej, a za nim w punktacji znajdują się Malcolm Stewart, Justin Barcia, Cooper Webb, Ken Roczen i Marvin Musquin.

Niestety Anaheim 3 Supercross nie jest pokazywany na LIVE TV, wyścig zostanie wyemitowany w CNBC w niedzielę rano (2.) o godzinie 12:9 czasu pacyficznego. Jednak wyścig jest NA ŻYWO na Usługa przesyłania strumieniowego online Peacock Premium za jedyne 4.99 dolara miesięcznie.

2022 ANAHEIM 3 SUPERCROSS | PEŁNE POKRYCIE

450 GŁÓWNYCH WYNIKÓW ZDARZEŃ

Jason Anderson wygrywa swój drugi 450 Main Event sezonu!

Jason Anderson i Eli Tomac, dwaj najszybsi kolarze do tej pory w 2022 roku, wcześnie wyszli na prowadzenie i zaczęli odsuwać się od grupy. Marvin Musquin był z przodu na początku trzeciego, ale mniej więcej w połowie wyścigu wpadł na dublowanego Cade'a Clasona w sekcji piaszczystej i spadł, tracąc cztery pozycje z Barcią, Stewartem, Ferrandisem i Sextonem. To postawiło Marvina przed Cooperem Webbem i Aaronem Plessingerem, jego kolegami z drużyny. Zarówno Aaron, jak i Cooper stracili dużo czasu do przodujących biegaczy i wydawało się, że tracą najwięcej czasu w sekcjach whoop. Wcześniej w wyścigu Tomac wykonał krótkie podanie do Andersona, ale Jason od razu zdołał go wyprzedzić i pod koniec wyścigu Jason miał 2.5-sekundową przewagę. Justin Brayton jechał gładko na 10. miejscu i faktycznie wywierał presję na Plessingera i Webba. Następnie Marvin Musquin został przez Chase'a Sextona i zajął szóste miejsce. Gdzie był Ken Roczen? Miał problemy na początku i był martwy jako ostatni. Był na 11. miejscu z dwoma okrążeniami przed końcem.

22 722 Adam Enticnap

Eli Tomac zajmuje drugie miejsce z 12-punktową przewagą nad Andersonem, który przesunął się na drugie miejsce pod względem punktów.

Justin Barcia zdobywa drugie w tym sezonie podium. Jego drugie podium było w Oakland.

450 WYNIKÓW LCQ

Dylan Ferrandis wygrywa 450 LCQ.

Freddie Noren złapał dołek w 450 LCQ, ale to Dylan Ferrandis szybko wykonał podanie w pierwszej sekcji. Freddie został wyprzedzony przez Deana Wilsona i Kevina Moranza, ale potem wrócił przez Moranza. Następnie Adam Enticknap i Ryan Breece wyprzedzili Moranza. Wreszcie, na ostatnim okrążeniu, Freddie Noren zajmował trzecie miejsce, a Enticknap i Breece mocno szarżowali, walcząc za nim o ostateczny transfer. Freddie popełnił wtedy błąd przed okrzykami i stracił impet. To pozwoliło Enticknapowi i Breece'owi złapać go pod koniec okrzyków. Potem Freddie mocno się rozbił, a jego rower usunął Ryana Breece'a. To pozwoliło Moranzowi zająć czwarte miejsce, ale na ostatnim okrążeniu wyprzedziła go Joan Cros. Następnie, na dwa zakręty przed końcem, Moranz wpadł na środkowy róg Crosa, zepchnął go z toru i zajął ostateczną pozycję transferową.

Jason Anderson wygrywa bieg numer 450.

Jason Anderson wcześnie wyszedł z przodu, a drugi był Shane McElrath. Chase Sexton był w stanie ominąć Shane'a, podczas gdy Malcolm Stewart został pochowany w stadzie, wykonując wiele podań w sekcji whoop. W końcu Malcolm złapał Kena Roczena i minął go. Usiadł obok kierowcy Hondy w sekcji rytmicznej po okrzykach, a następnie pokonał go do środka zakrętu piasku, aby zająć piąte miejsce. Ostatecznie to Jason Anderson wygrał 450 Heat dwa. Aaron Plessinger zajął drugie miejsce, Chase Sexton trzecie, a Shan McElrath był czwarty.