NARODOWE WYNIKI MOTOCROSS AMA: DUNGEY WYSŁA WIADOMOŚCI NAYSAYAYERS? MÓWIĘ NA SERIO

Ryan Dungey… prawdziwa okazja. Zdjęcie: Hoppenworld

Gdy sezon osiągnął półmetek, Ryan Dungey z Red Bull KTM utrzymał swój dominujący bieg w klasie 450, wygrywając swój czwarty z rzędu wyścig z wynikiem 1: 1. W klasie 250 Blake Baggett z Pro Circuit ścigał się po swoje trzecie zwycięstwo w sezonie i drugie z rzędu z imponującym wysiłkiem 1: 1.

KLASA 450: DUNGEY TO CZŁOWIEK „MĘSKI”

W motorze otwierającym 450 to Dungey holeshot, a James Stewart zajął drugie miejsce. Gdy Dungey starał się otworzyć lukę na Bubbie, Stewart upadł, pozwalając Jake'owi Weimerowi i Justinowi Braytonowi przetrwać. Na kolejnym okrążeniu Stewart ponownie spotkał się z nieszczęściem, blokując rower i spadając na siódme miejsce. W końcu udało mu się osiągnąć szóste miejsce.

W Moto 35 Mike Alessi chwycił dołek i poprowadził wcześnie, ale Ryan Dungey nie zajął długo miejsca i odjechał. Alessi, który brał udział w wypadku pierwszego zakrętu w pierwszym moto, zajął drugie miejsce w pozostałej części moto, podczas gdy Stewart wrócił do biegu na trzecim miejscu. Blisko XNUMX sekundowe zwycięstwo Dungey'a zwiększyło jego passę moto do ośmiu.

Stewie był trzeci, ale obecnie Dungey traci 135 punktów. To pięć punktów motoryzacyjnych.

„Powrót Jamesa w tym tygodniu był dobrym dodatkiem do kolejnego wyzwania i jest dobre dla sportu” - powiedział Dungey. „Wprowadziliśmy więcej zmian w dzisiejszym motocyklu i myślę, że poczyniliśmy jeszcze większy postęp. Miałem dobry start i wiedziałem, że wyjście na przód ułatwi mi życie, mając cały utwór do pracy. Jest za wcześnie, aby myśleć o punktach, ale musisz być sprytny. Kiedy James wrócił, wiedziałeś, że tam będzie, więc nie chciałem go bagatelizować. Chciałem tylko dobrze zacząć i zobaczyć, jak się sprawy potoczą ”. Dungey zwiększył swoją przewagę w 450 klasach do 72 punktów nad Alessim.

Justin Brayton przyniósł swój pierwszy ogólny wynik na podium sezonu na drugim miejscu (3-4), podczas gdy Stewart zajął trzecie miejsce (3-6) pomimo swoich problemów.

Na marginesie: Ani John Dowd, ani Mike Brown nie zdobyli żadnych punktów w próbie zdobycia 25 punktów wymaganych do utrzymania numerów National AMA przez kolejny rok.

KLASA 250 TO BLAKE BAGGETT SHOW

Ken Roczen miał swój najgorszy dzień z serii, ale wciąż miał czas na stylizację. Zdjęcie: Hoppenworld

W klasie 250 Blake Baggett potrzebował pary występów z tyłu, aby wygrać. Po przekroczeniu szóstej linii pod koniec pierwszego okrążenia w Moto One Baggett rozpoczął szarżę na przód boiska. Szybko wybrał jeźdźców, którzy zajęli drugie miejsce na Lap 5 i pokonał pięciosekundowy deficyt, wyprzedzając Justina Barcia z Geico Hondy na prowadzenie na Lap 12 i wycofał się.

W Moto 2 Baggett ustawił się w lepszej pozycji, wychodząc z bramki na trzecim miejscu i przedostając się na pierwsze okrążenie. Na okrążeniu XNUMX błąd spowodował upadek Baggetta, dzięki czemu Barcia przejął prowadzenie.

Po utracie tylko jednego miejsca Baggett po raz kolejny skierował się na prowadzenie i zdołał ponownie przejąć pozycję na okrążeniu 8, utrzymując ją do mety.

„Ten utwór jest jednym z najlepszych w harmonogramie, zawiera po trochu wszystkiego” - powiedział Baggett. „Nie ma żadnego przepisu na sposób, w jaki jeżdżę. To się po prostu dzieje. W pierwszym wyścigu miałem żałosny start i przebiłem się przez paczkę. Dobrze wystartowałem w drugim moto i właśnie go przewróciłem. Spojrzałem na linie, aby zobaczyć, gdzie mogę podnieść ziemię i po prostu oddałem strzał (na prowadzenie), gdy miałem okazję. ” Baggett zwiększył swoją przewagę w mistrzostwach do 19 punktów nad Barcią.

Para Barcii na drugim miejscu zajęła mu drugie miejsce, a jego kolega z zespołu Eli Tomac zajął trzecie miejsce (5-3).

Marvin Musquin wybiegł z przodu, ale pod koniec dnia spadł z powrotem na czwarte miejsce. Zdjęcie: Hoppenworld

20. Przetrząsacz Dakota 15–22
Inne ważne osoby: 24. AJ Catanzaro; 26. Gannon Audette; 30. Michael Akaydin; 34. Ricky Renner; 36. Łowca Hewitt; 39. Topher Ingalls.