9. Hakon Fredriksen..Norwegia
10. Calvin Vlaanderen… Holland

Inne ważne osoby: 11. Tom Koch (Ger) 13. Tanel Leok (Est); 15. Dean Ferris (AusS); 17. Jason Anderson (USA); 18. Maxime Renaux… (Fra); 19. Valentin Guillod (Swi); 23. Kyle Webster (Aus); 24. Adam Sterry (eng); 25. Justin Cooper (USA); 30. Jago Geerts (Bel).

Thomas Kjer Olsen był 250 najlepszym zawodnikiem.

Podsumowanie pierwszego wyścigu: 2019 450 MXGP Mistrz świata Tim Gajser na pierwszym moto przed bohaterem z rodzinnego miasta Jeffreyem Herlingsiem. Jorge Prado zajął trzecie miejsce. Trzeci był mistrzem świata MX2 Jorge Prado. Drużyna Jason Anderson i Justin Cooper z USA rozbili się w każdej z nich bardzo brutalnie. Anderson zajął 17 miejsce, a Justin Cooper był 25. Drużyna USA nie startowała w wyścigu o tytuł po pierwszym moto z łączną liczbą 42 punktów. 250 najlepszych zawodników to Thomas Kjer Olsen 8., Calvin Vaanderen 10. i Rene Hofer 12. Punkty za pierwszym moto to Holandia z 12 punktami, podczas gdy Szwajcaria i Francja zajęły drugie miejsce z 23 punktami.

9. ..Dennis Ullrich… Niemcy

Inne ważne osoby: 11. Regan Duffy (Aus); 12. Adam Sterry (eng); 13. Carlos Campano (Spa); 14. Kyle Webster (Aus); 17. Kevin Strijbos (Bel); 24. Valentin Guillod (Swi); 29. Justin Cooper (USA); 30. Maxime Renaux (Fra).

Podsumowanie drugiego wyścigu: Holland nadal udowadniał, że są mistrzami piasku, gdy Glenn Coldenhoff wygrał drugie moto, a Clavin Vlaanderen był 10. na 250. Pauls Jonass był drugi, a Shaun Simpson trzeci. Zach Osborne z zespołu USA zajął 5. miejsce, a Justin Cooper 29. 250 najlepszych zawodników to Thomas Kjer Olsen 8., Calvin Vlaanderen 10. i Alvin Ostlund 16.. W ogólnej liczbie punktów krajowych Holandia prowadziła z 23 punktami, Francja zajęła drugie miejsce na 59, Belgia trzecia 60, Estonia czwarta piąta 63, Australia 63, Hiszpania szósta 66, Dania siódma 66, Szwecja ósma 69, Anglia i Norwegia remisowały na dziewiątej dziesiątej z 75 punktów za sztukę. Drużyna USA zajęła 11. miejsce z 76 punktami.

10. Shaun Simpson… Anglia

Inne ważne osoby: 11. Kevin Strijbos (Bel); 12. Harri Kullas (Est); 13. Zach Osborne; 16. Jordi Tixier (Fra); 23. Gautier Paulin (Fra); 30. Dean Ferris (Aus) .. (Fra).

Wszyscy spodziewali się zwycięstwa Jeffreya Herlingsa, w tym on, ale jego 2-4 dzień nie dorównał 1-1 Coldenhoffowi.

Podsumowanie wyścigu trzeciego: Drugi rok z rzędu Glenn Coldenhoff jest generalnym zwycięzcą Motocross des Nations - wygrywając zarówno wyścig Open / 250, jak i Open / 450. Coldenhoff poprowadził Holandię do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, ale żaden z Holendrów nie znalazł się w pierwszej dziesiątce w żadnym ze swoich sześciu punktów. Zrzucili pierwszą dziesiątą moto Calvina Vlaanderena. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej przypadło drużynie Belgii, która nie miała żadnych punktów w pierwszej piątce, ale ich pierwsza piątka to 6-6-7-11-17 (spadła z Jago Geertsa 30. w pierwszym wyścigu). Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej przypadło Anglii, dzięki Shaunowi Simpsonowi 3–10 dni, 9 miejscu Nathana Watsona w trzecim wyścigu i 10 miejscu Adama Sterry'ego. Drużyna USA zajęła 6. miejsce w klasyfikacji generalnej z wynikiem 5-13 Zacha Osborne'a, 8-13 Jasona Andersona i 25. Justina Coopera w pierwszym wyścigu (w drugim wyścigu odpadli z 29. Coopera).