WIĘCEJ KOLEI, WIĘCEJ WYPADKÓW, KOLEJNA WALKA // SEATTLE SUPERCROSS THE AFTERMATH

2022 SEATTLE SUPERCROSS THE AFTERMATH

Seattle, Szmaragdowe Miasto, gdzie odbyła się tegoroczna 12. runda sezonu 2022 Monster Energy Supercross. Po kilkunastu rundach byliśmy świadkami szalonych bitew, rekordowych finiszów, wygranych łeb w łeb i więcej wypadków, niż jesteśmy w stanie zliczyć. Seattle zapewniło to wszystko z malejącą liczbą 450 fabrycznych kierowców, którzy odpadli jeszcze przed rozpoczęciem Main Eventu. Seattle nie widziało kilku twarzy w klasie 450; Dylan Ferrandis, Shane McElrath, Justin Brayton, a nawet Chase Sexton pod koniec kwalifikacji.

Nie oznaczało to jednak, że wyścigi nie będą tak dobre, ponieważ 250-tki z West Coast wróciły do ​​wyścigów, a kilku zawodników rzuciło wyzwanie Eli Tomacowi o podium. Ale pewnie domyślacie się, co się stało po tytule tego artykułu. Przewiń w dół, aby dowiedzieć się, co się stało po tym, jak zawodnicy zakwalifikowali się do nocnego show w Następstwa MXA.

Zdjęcia i słowa autorstwa Trevora Nelsona
Ciekawostki Bena Bridgesa

2022 SEATTLE SUPERCROSS | PEŁNE POKRYCIE

PRZEGLĄD KLASY 450 SX // 5 ZWYCIĘSTW Z RZĘDU DLA ELI

Najgorszy scenariusz dla wszystkich innych miał miejsce, gdy bramka spadła podczas 450 Main Event i Eli dostał dziurę. Jego jazda była tak samo agresywna podczas wyścigu, ale był zauważalnie płynny, nie pozwalając, by tor go pokonał, gdy był na prowadzeniu. Niezwykłe było to, jak szybko Eli dogonił lamentatorów.

Eli ukończył wyścig z zegarem na 26 okrążeniach, podczas gdy zajmujący siódme miejsce Dean Wilson był w stanie zrobić 25. Eli ukończył wyścig o ponad 8 sekund przed Jasonem Andersonem, a byłoby znacznie więcej, gdyby nie zrobił zwycięskiego okrążenia wokół Lumen Field na ostatnim okrążenie machające do tłumu. Po wygranej w Seattle, Eli zremisował z Chadem Reedem w wszechczasach, osiągając 44.

• Tomac wygrywa 5th kolejny, jego 7th w tym sezonie.
  • Yamaha ma teraz 177 zwycięstw SX.
  • Tomac ma teraz łącznie 83 wygrane AMA, 4th na liście wszech czasów.

Eli ma teraz aż 54 punkty przewagi nad drugim miejscem.

• Z 5 kolejnymi zwycięstwami na Yamasze, Tomac łączy McGratha i Bradshawa z kolejnymi zwycięstwami w sezonie. Następne na liście są Reed i Hannah z 6 kolejnymi zwycięstwami.
  • James Stewart w 09 roku wygrał 7 z rzędu na Yamasze.

Jason Anderson i Justin Barcia byli jedynymi zawodnikami, którzy pozostali w pobliżu Eli Tomac podczas Main Eventu. Ale katastrofalny wypadek Justina spowodowałby, że Jason zająłby drugie miejsce w warcabach.

• Jason Anderson zajął drugie miejsce, to było jego 2th początek, 40th podium, 69th Top 5. Jego 7th Top 5 w tym sezonie.

Trzecie miejsce zajął Marvin Musquin, który przez cały dzień jeździł bardzo dobrze.

• Marvin Musquin był 3., to było jego 97th początek, 47th podium i 58th Top 5.

Malcolm Stewart zajął czwarte miejsce. Pomimo walki o wygraną, musisz podziwiać konsekwencję, jaką posiada Mookie.

• Malcolm Stewart zajął 4 miejsce. To był jego 17th Top 5.

Justin Barcia ścigał się na drugim miejscu podczas 450 Main Event, mając na oku swojego konkurenta, dopóki zawodnik GasGas nie wyląduje na tufie i zje czterodaniowy posiłek z ziemią Seattle. Niestety dla naszych zdjęć niewiele zostało z jego przyłbicy.

• Justin Barcia był 5, 8th Top 5 w tym sezonie, 59th kariera Top 5.

Nie jest nieznanym faktem, że Cooper Webb jest po prostu inaczej zbudowany. Widzieliśmy w przeszłości, że Coop absolutnie go zjadał, ale wstań i kontynuuj jazdę. W tym sezonie nie było inaczej, ponieważ Coop pokonał niektóre rundy, ale nadal jeździ. Podczas kwalifikacji Coop został wyrzucony z motocykla po wylądowaniu na bloku tufowym w jednej z sekcji rytmicznych. Coop poleciał do lądowania na twardym drewnie otaczającym tor. Auć. Coop miałby awarię urządzenia do wystrzeliwania dziur w wyścigu gorączkowym, co skutkowałoby złym wyborem bramki dla głównego. Cooper nadal finiszował na szóstym miejscu.

• Cooper Webb był szósty. Średni finisz broniących bohaterów to 6.
  • Seria 10 kolejnych sezonów KTM ze zwycięstwem jest zagrożona.

Ponieważ kilku kierowców fabrycznych doznało kontuzji w tym sezonie, Suzuki miał przyzwoity finisz w Seattle. Obaj kolarze HEP znaleźli się w pierwszej dziesiątce. Dobra robota!

• 2 zawodników Suzuki ukończyło w Top 10, dla 2nd czas w tym sezonie.
  • Justin Bogle dostał 8th a Brandon Hartranft zajął 10. miejsce.

CHASE SEXTON: SUPERMAN MID-MOTO

Człowiek, który musiał boleć. Po opuszczeniu zmiany i upuszczeniu roweru w neutralnej sekcji środkowej rytmu, Chase został katapultowany do następnej zmiany. Co gorsza, jego roweru jeszcze z nim nie było. Wygląda na to, że Chase nie może odpocząć, mimo że jest szalenie utalentowany. Chase nie ma małych wypadków, ma DUŻE i niestety ten uderzył go na tyle, że nie mógł ścigać się w Night Show.

NIE DZIĘKUJĘ

Oto wejście do okrzyków.

Oto wyjście z ups.

250 SX CLASS REVIEW // HUNTER LAWRENCE ROSZCZE DRUGI GŁÓWNY W SEZONIE

Podczas gdy Eli wygłaszał prezentację TED na temat tego, jak wygrać 450 Main, klasa 250 pozostała interesująca, ponieważ pierwsza piątka wygrała cały wyścig. Hunter Lawrence nie miał najlepszego startu, ale szybkie podanie Michaela Mosimana zapewniło mu miejsce na podium.

• Hunter Lawrence wygrywa swoje 3rd wygrana w karierze i jego 6th podium.
  • Jedyny raz, kiedy Lawrence nie był na podium, był wtedy, gdy zdobył 18th w Anaheim 3.

Widziałeś kiedyś film Interstellar? To jest bardzo podobne.

Tym, co nas ekscytowało 250 Main, była bitwa, która miała nadejść. Zazwyczaj w każdej rundzie, jaką Christian był w tym sezonie, dominował w okrzykach z niewielką lub żadną konkurencją. Tym razem to nie Christian był najszybszy na torze w Seattle i nie pokonał ostrej przeszkody. Był to jego zawodnik Michael Mosiman i byłby to ten sam zawodnik, który podwoił się tuż przed metą.

Michael Mosiman wdarł się do wnętrza Christiana, odsuwając jego linię. Christian upadł, ale nie oznaczałoby to, że Michael wyjdzie bez szwanku, wyginając przy tym tylną tarczę hamulcową i tracąc tylny hamulec. Obaj mieli czterosekundową przerwę na Hunter Lawrence i ta różnica się zamknęła, ponieważ Michael odczuje skutki niemożności zatrzymania się wystarczająco szybko na torze Supercross. Hunter w końcu przeszedł, podobnie jak Christian.

Christian nadal jest liderem punktowym w 250 rankingach na Zachodzie.

• Christian Craig zajął 2 miejsce; 7th podium sezonu.
  • Craig jest jedynym zawodnikiem, który w każdej rundzie stawał na podium na Zachodzie.
  • Craig ma średnie wykończenie 1.6 i 26 pkt. Ołów.

Twarz tłumu, gdy Christian uderzył w pokład.

To tylko kwestia czasu, zanim ktoś dogoni Michaela. Na szczęście Michael jechał przez cały wyścig mądrze, nie pozwalając, aby fakt, że tak naprawdę nie potrafił szybko się zatrzymać, trafił mu do głowy.

• Michael Mosiman zajął trzecie miejsce, jego 3th podium sezonu. Ma średnio 4.0.

Czterech jeźdźców minęło Michaela; Hunter Lawrence, Christian Craig, Nate Thrasher i Jo Shimoda. Jednak tylko dwóch z nich utrzymało swoją pozycję w wyścigu, co spowodowało, że Nate Thrasher rozbił się, a Jo niezdarnie wrzasnął, pozwalając na zajęcie swojej ciężko wywalczonej pozycji.

LCQ BRAWL: BLACKBURN VS. SANFORD

Och, dobre czasy 250 LCQ. Chance Blackburn zmiótł dywanik pod siebie, gdy Maxwell Sanford skierował przednie koło prosto w chłodnicę Chance'a. Co dobrego to dało? Cóż, niewiele, bo Chance podszedł i dał Maxwellowi bilet w jedną stronę do miasta, kończąc to podwójnym ptaszkiem. Szansa została zdyskwalifikowana, a Maxwell został objęty 6-miesięcznym okresem próbnym. To, co sprawia, że ​​jest to zabawniejsze, to fakt, że Isaiah Goodman kazał zatrzymać swojego Kawi w zakręcie linii mety i po prostu obserwował, jak to się rozgrywa. @moto_memess sprawił, że śmialiśmy się z tego.

450 PUNKTÓW SUPERCROSS POINT (PO RUNDZIE 12 Z 17) – WYNIKI WYŚCIGÓW

Eli jest na pierwszym miejscu i o ile nie wydarzy się coś absolutnie katastrofalnego, najprawdopodobniej będzie pierwszy do końca sezonu.