MOTOCROSS: PROSTA FAKTY SIĘ DO MT. MORRIS

Kliknij na zdjęcia, aby powiększyć

Blake BaggettBlake'a Baggetta.

Przez Broc Bridges

1. Blake Baggett zdobył swoją pierwszą karierę w klasie 450MX ogółem zwycięstwo w Kolorado, przechodząc 3-1. Jego drugie zwycięstwo moto było pierwszym z jego kariery w klasie 450MX, a teraz ma 15 zwycięstw w karierze.

2. Wygrana Baggetta była drugą z rzędu KTM i 32nd cały czas. Teraz dołącza do Ryana Dungey'a, Kena Roczena i Marvina Musquina jako jeźdźcy, aby wygrać wydarzenie 450MX na KTM.

3. 2014 był ostatnim sezonem, który wygrał dwóch różnych kierowców KTM 450MX w tym samym sezonie (Dungey i Roczen). Zostało to już wykonane w trzech rundach w 2017 roku z Musquinem i Baggettem.

Josh GrantJosha Granta.

4. Przez dwa kolejne tygodnie Honda, Kawasaki, Yamaha i Suzuki zostały pominięte z ogólnego podium. Podium otwierające Eli Tomaca i Josha Granta to jedyne jak dotąd dwa podium w młodym sezonie dla czterech japońskich marek.

5. Marvin Musquin zdobył 4-3 miejsce w klasyfikacji generalnej co było dobre na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Jest jedynym jeźdźcem, który ukończył wyścig na podium we wszystkich trzech rundach i prowadzi w klasyfikacji punktowej o 17 punktów nad Eli Tomac.

6. Musquin nie ukończył wyścigu w pierwszej czwórce w moto od drugiego moto rundy siódmej w ostatnim sezonie w Southwick, gdzie zajął siódme miejsce. Dzięki pierwszym 30 karierom Musquin w klasie 450MX, ukończył wyścig tylko poza pierwszą dziesiątką.

Marvin MusquinMarvin Musquin.

7. Jason Anderson przezwyciężył chorobę wysokościową w Kolorado, zdobywając miejsce na podium w ogólnych wynikach dzięki 2-6 finiszowi. Anderson zajmuje czwarte miejsce.

8. Justin Bogle zdobył swoją pierwszą karierę moto w klasie 450MX w pierwszym moto Thunder Valley. Następnie zajął dziewiąte miejsce w wyścigu moto dwa, zapewniając solidne czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Poprawił swoje ogólne wykończenie we wszystkich trzech rundach do tej pory w 2017 roku, począwszy od 10th do 8th do 4th.

9. Eli Tomac zajął 7-2 miejsce na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej ukończyć i przeoczył ogólne podium w ostatnich dwóch rundach. Jest drugi w punktach, 17 punktów w dół do Musquin.

Justin BogleJustina Bogle'a.

10. W pierwszych trzech rundach sezonu 2017 wyłoniono trzech różnych zwycięzców: Tomac, Musquin i Baggett. Nie stało się tak od 2001 roku, kiedy Tim Ferry, Sebastian Tortelli i David Vuillemin byli w stanie powstrzymać Ricky Carmichael w pierwszych trzech wyścigach sezonu. Carmichael wygrał czwarty wyścig, co czyni go czterema różnymi zwycięzcami w pierwszych czterech wyścigach. Ale parytet zakończył się tam, gdy Carmichael wygrał wszystkie oprócz jednego z pozostałych wyścigów (Kevin Windham wygrał Washougal) i zdobył mistrzostwo zaledwie o osiem punktów nad Windhamem.

11. Dean Wilson poszedł 9-7, aby kontynuować serię 10 najlepszych rozpocząć sezon. Jest jednym z zaledwie trzech kolarzy, który ukończył wyścig w pierwszej dziesiątce we wszystkich sześciu motocyklach, aby rozpocząć sezon (Musquin i Baggett). Finisz 10-9 był dobry na siódmym miejscu.

12. Wydarzenie w klasie 250MX było jak najściślejsze, z czterema zawodnikami znajdującymi się w jednym punkcie u góry. Savatgy zdobył ogólne zwycięstwo, swoje piąte zwycięstwo w klasie 250MX, z wynikiem 4-1. Alex Martin związał Savatgy w punktach z wynikiem 1-4, ale drugie zwycięstwo motocykla Savatgy przerwało remis. Było to pierwsze zwycięstwo KTM sezonu w klasie 250MX.

Dziekan WilsonDziekan Wilson.

13. Joey Savatgy nie znalazł się nawet w pierwszej piątce w pierwszych dwóch rundach, więc zwycięstwo jest dla niego ogromne w punktach. Zajmuje czwarte miejsce, zaledwie 26 punktów za liderem Zachem Osborne. Alex Martin skończył 2 latand, 6th, 2nd i zajmuje drugie miejsce, zaledwie dziewięć punktów za Osborne.

14. Jeremy Martin zajął trzecie miejsce 3-2 a Austin Forkner zajął 2-3 miejsce na czwartym miejscu, ponieważ obaj zawodnicy zajęli tylko jeden punkt za Savatgy i Alex Martinem w klasyfikacji generalnej. Obaj bracia Martin znaleźli się na podium po raz pierwszy w tym sezonie, a Jerey Martin był trzeci. J. Martin zajmuje trzecie miejsce z 18 punktami za Zach Osborne, a Austin Forkner jest piąty z 30 punktami za Zach.

Zach OsborneZacha Osborne'a.

15. Obecny lider punktów, Zach Osborne, zdobył swoje dwa najgorsze zakończenia sezonu w motorze z wynikiem 8th i 5th. Wykończenie 8-5 wystarczyło na piąte miejsce.