Z OSTATNIEJ CHWILI! HAIDEN DEEGAN KARANY W BIRMINGHAM SUPERCROSS 2024

Haiden Deegan Brian Deegan Brent Duffe_2024 Birmingham Supercross-1

W przeciwieństwie do większości jeźdźców, Haiden Deegan nie boi się kontrowersji. Lubi mieszać w garnku i robi wszystko, co w jego mocy, aby zyskać przewagę nad konkurentami. W pewnym sensie oznacza to wielki dramat i ekscytujące wyścigi. Jednak każdy ma swój kompas moralny i czasami zadziorna postawa Deegana może zirytować ludzi. Wchodzenie BirminghamHaiden zmagał się z stłuczeniem kości ogonowej po ogromnym wypadku w kwalifikacjach podczas wyścigu Daytona Supercross, w wyniku którego został wyrzucony z motocykla.

Rozpoczynając dzień wolny, Haiden w kwalifikacjach przekroczył swoje normalne tempo, uzyskując 10. najlepszy czas przed występem w nocy. Haiden wypadł z bramki w wyścigu Heat i był gotowy do strzału do dołka, ale został wyeliminowany od tyłu, gdy Seth Hammaker popełnił błąd i wpadł na niego w pierwszym zakręcie. Ich dwa rowery splątały się ze sobą, a kiedy w końcu udało się je rozplątać, Haiden rzucił rower Setha na ziemię. Po wyścigu Haiden podszedł do platformy Pro Circuit i próbował zamienić słowo z Sethem, ale załoga Pro Circuit rozładowała sytuację i kazała mu odejść. Co zaskakujące, nie widzieliśmy żadnych fajerwerków między dwoma zawodnikami w 250 LCQ, Seth wygrał, a Haiden pojechał na drugie miejsce.

Haiden Deegan Crash_Daytona_Supercross 2024-6Haiden Deegan miał szczęście, że po wypadku kwalifikacyjnym w Daytona Supercross pozostawił jedynie posiniaczoną kość ogonową.

W Main Event Haiden na początku był głęboko w grupie, gdy Slade Varola i Daxton Bennick spotkali się i wypadli z toru, a za nimi podążał Haiden Deegan. Haiden został zmuszony do opuszczenia toru, ale zamiast spokojnie wrócić na tor, wcisnął pedał gazu, posadził sędziów i lekarzy stojących na bramce (oczywiście nie celowo), a następnie wskoczył z powrotem na tor. Co zaskakujące, Bennick i Varola nie zajęli pozycji zadokowanych, ale też nie wcisnęli gazu tak mocno jak Deegan.

Haiden Deegaan_2024 Birmingham Supercross-1Haiden Deegan przekroczył linię mety na 7. miejscu, ale kara zepchnęła go z powrotem na 9. miejsce.

Na ostatnim zakręcie wyścigu Haiden Deegan agresywnie pokonał Coty'ego Schocka i zajął siódme miejsce. Wydawało się, że to incydent wyścigowy, ale Ricky Carmichael spekulował w transmisji telewizyjnej, że jego napad na Coty'ego mógł mieć wpływ na decyzję AMA o ukaraniu Haidena za jego wypadnięcie poza tor na pierwszym okrążeniu wyścigu.

AMA zajęło trochę czasu opublikowanie oficjalnych wyników wczorajszych wyścigów i ustalono, że Haiden Deegan zostanie ukarany dwiema pozycjami za „przewagę poza torem”. To przesuwa Deegana z 7. na 9. w nocy, spychając Daxtona Bennicka na 7., a Coty'ego Schocka na 8. Teraz Haiden zajmuje czwarte miejsce w tabeli ze Schockiem Klasyfikacja punktu 250SX Easti obaj tracą po 12 punktów do Francuza Toma Vialle.