RETROSPEKCJA PIĄTEK | JOSH GRANT PRZERWA IDEALNY SEZON JAMESA STEWARTA

jOSH-gRANt-2003-Red-Bud_0005Josh Grant na Amsoil Honda CRF250 podczas swojego debiutanckiego roku.

Są zawodnicy, którym udało się dotrzeć na szczyt. Nie tylko zdobywają mistrzostwo, ale dominują rok po roku. Potem odchodzą na emeryturę. Inni nie dotarli na szczyt. Szukają tego nieuchwytnego tytułu. Josh Grant jest jednym z takich jeźdźców. Grant zdobywał punkty AMA od 2004 roku, kiedy przeszedł na zawodowstwo w Hangtown i zachwycił fanów wykonując dziurę w pierwszym wyścigu motocyklowym i prowadząc przez dwa okrążenia. W końcowej klasyfikacji punktowej zajął dziesiąte miejsce. Podczas gdy niektórzy zawodnicy mają karierę trwającą prawie 20 lat, a la Kevin Windham, ściganie się przez ponad dekadę to wysiłek ironisty. Josh Grant przez 14 lat logował się jako zawodowy jeździec, zanim trafił na emeryturę. Grant znalazł się w pierwszej trójce pod względem punktów mistrzowskich trzy razy, w pierwszej piątce pięć razy, a w pierwszej dziesiątce 3 razy. Wygrał 5 wyścigów Supercross, 10 National, a także wygrał 16 National i trzy 450 Supercrossów. W swojej karierze zawodowej Grant ma ponad 450 startów. Grant miał długą karierę, w przeciwieństwie do większości kierowców. Jednak Red Bud w 250 roku był szczególnym wydarzeniem dla Granta, ponieważ zdobył swoje pierwsze zwycięstwo w moto i złamał idealny sezon Jamesa Stewarta.

Josh Grant wygrał pierwszy 450 wyścigów Supercross, w których wziął udział w 2009 roku na stadionie Angels.

James Stewart był toastem klasy 125 w 2004 roku. Jedyny raz, kiedy nie wygrał, to drugie moto w Red Bud, gdzie kilka dużych wypadków zakończyło jego starania o idealną serię plenerową. Mike Brown zakończył wygraną w klasyfikacji generalnej z wynikiem 2-1 w moto. To właśnie w Red Bud Josh Grant zdobył swoje pierwsze podium w karierze.

Leszczynska 2004James Stewart stracił jedno moto w 2004 roku na rzecz Josha Granta.

Nathan Ramsey, jadący fabryczną Hondą CRF250, wybił dziurę w pierwszym moto. Zanim okrążenie się skończyło, Mike Brown objął prowadzenie, zanim kilka okrążeń później uległ Jamesowi Stewartowi. Mike Brown stoczył dobrą walkę, ale wkrótce musiał zmierzyć się z Ivanem Tedesco z Pro Circuit Kawasaki. Tymczasem Josh Grant miał dość dobry start na siódmej pozycji i pozostał tam przez większość wyścigu. Zaczął tracić kilka miejsc w okolicach ósmego okrążenia i ukończył wyścig na ósmym miejscu.

Jędrzejczyk 2004

James Stewart wygrał pierwsze wyścigi motocyklowe o 25 sekund na swoim fabrycznym Kawasaki SR125 i był na dobrej drodze, aby kontynuować doskonały sezon. Potem nadeszło drugie moto i Bubba nie mógł utrzymać się nad ziemią. Wychodząc z bramki, Stewart pomylił się z Ivanem Tedesco i Darylem Hurleyem, co doprowadziło do trójstronnej katastrofy. Stewart szybko wrócił do miksu, ale motocykl zaczął działać. W końcu ruszyłby ze zerwanym sprzęgłem. Z drugiej strony Josh Grant był w świetnym miejscu. Wystartował z przodu w drugim moto i prowadził pierwsze cztery okrążenia. Chociaż na początku tego roku był w stanie wyjść przed Hangtown, Grant zatrzymał się na chwilę w Red Bud. Ostatecznie wyprzedzili go Mike Brown i Stephane Roncada. Po długiej walce z Roncadą Grantowi udało się odzyskać drugie miejsce. Z wynikiem 8-2 moto za trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Josh Grant po raz pierwszy stanął na podium jako zawodowiec.

2004 NARODOWY RED BUD: UPADEK STEWARTA I TRIUMF GRANTA