W TYM TYGODNIU W MXA: „BYŁEM NOWYM CZŁOWIEKIEM I NIE WIEM DLACZEGO” — Eli Tomac

W TYM TYGODNIU W MXA: „BYŁEM NOWYM CZŁOWIEKIEM I NIE WIEM DLACZEGO”

Pandemia High Point National 2021 zapewnił niesamowite wyścigi, zwłaszcza w klasie 450. Po powolnym początku sezonu Eli Tomac odnalazł swój krok w 450 Moto 2 w ostatnią sobotę i był naprawdę imponujący. W klasie 250 to Jalek Swoll miał przełomowy weekend w Rundzie 3. Jego wyniki 1-3 moto zapewniły mu pierwsze podium na poziomie 250 i wygrał. Co ciekawe, zarówno Jalek, jak i Eli rozmawiali na konferencji prasowej po wyścigu, że nie wiedzieli, co zmieniło się z Thunder Valley w High Point, ale obaj czuli się jak nowi kolarze.

W tym filmie rozmawialiśmy również z ośmiokrotnym mistrzem GNCC, Kailubem Russellem. Kailub wycofał się z wyścigów terenowych w 2020 roku i teraz spełnia swoje marzenie o ściganiu się tego lata przez cały sezon serii Pro Motocross dla zespołu Red Bull KTM. Miał brutalną kontuzję przed sezonem, w której złamał szczękę i wiele żeber, co powstrzymało go od jazdy na prawie sześć tygodni. Teraz wrócił po kontuzji i niedawno wskoczył do 250 krajowej serii w rundzie 3, zdobywając 15-21 w klasie stacków. W tym filmie Kailub opowiada o swoim procesie myślowym podczas pierwszego prawdziwego biegu na AMA Nationals w wieku 31 lat, o swoich celach na lato i nie tylko.

Rozmawialiśmy również z Dilanem Schwartzem, kierowcą BarX Suzuki 250. Dilan, który w zeszłym roku przeszedł na Pro, zdobył jak dotąd dwa miejsca w pierwszej dziesiątce w trzech wyścigach. W Thunder Valley zajął 10 miejsce w klasyfikacji generalnej 8-12, a w High Point ponownie zajął 9 miejsce w klasyfikacji 6-13. Dilan opowiedział w tym filmie o myślach, które przechodzą mu przez głowę podczas zajmowania szóstego miejsca, o tym, jak przebiegły jego pierwsze trzy rundy i jak to jest ścigać się Suzuki 9.

Wreszcie, Husqvarna właśnie wypuściła swój nowy dział rowerów elektrycznych Husqvarna i zaprosili nas w zeszłym tygodniu, abyśmy pojeździli na ich nowych rowerach i włączyliśmy materiał wideo z tego również w tym odcinku.