WSTĘP W TEAM KAWASAKI NA 2022: TOMAC WYCHODZI PO AMA NATIONALS

Informacja prasowa Kawasaki: Monster Energy Kawasaki i Eli Tomac nie przedłużą umowy z zawodnikiem po zakończeniu zbliżających się mistrzostw AMA Pro Motocross po sześciu udanych sezonach razem i wzajemnej decyzji o nieprzedłużaniu kontraktu. Spoglądając w przyszłość na nadchodzący sezon Pro Motocross, zespół i Tomac są zobowiązani do zdobycia czwartego tytułu mistrzowskiego w ciągu ostatnich pięciu lat, przygotowując się do rozpoczęcia w tym tygodniu.

„Jesteśmy niezwykle dumni z sukcesu, jaki Eli i zespół Monster Energy Kawasaki osiągnęli w ciągu ostatnich sześciu lat” - powiedział starszy menedżer Kawasaki ds. Wyścigów Dan Fahie. „Zbudowaliśmy świetne relacje z Elim i jego rodziną i jesteśmy dumni, że Kawasaki odegrał ważną rolę w spuściźnie Tomaca w wyścigach”.

Zespół Monster Energy Kawasaki i Tomac odnieśli ogromny sukces podczas sześcioletniej kampanii, w której kolarz urodzony w Kolorado zdobył cztery mistrzostwa AMA na Kawasaki KX450. Podczas swoich sześciu lat w drużynie Tomac ustawiał się na bramce startowej 165 razy i zdobył 60 zwycięstw, tracąc tylko jeden zaplanowany turniej główny. 60 zwycięstw to najwięcej ze wszystkich zawodników w tym okresie.

Monster Energy Kawasaki ma zamiar kontynuować swój sukces w wyścigach AMA w 2022 roku dzięki programowi dla dwóch zawodników, w skład którego wchodzi Adam Cianciarulo, który pokonał amatorskie szeregi z Kawasaki Team Green. Cianciarulo zdobył mistrzostwo 2019 cm250 AMA Pro Motocross w 2020 r. I zajął drugie miejsce w klasyfikacji AMA Pro Motocross w 450 r. XNUMX cmXNUMX jako debiutant i tego lata będzie dążył do zdobycia najwyższego miejsca na podium.