2018 MXGP ITALIJA | MX2 OPĆI REZULTATI RACE

Jorge Prado MXGP iz Italije_Imola_ 20. koloJorge Prado osvaja svoje prvo MX2 Svjetsko prvenstvo.

Tvornički KTM vozač od Jorge Prado pripalo je prvenstvu MX2 prije nego se postrojilo na vratima u Italiji za posljednji krug 2018 MXGP serija, Njegov suigrač i prvak MX2018 2., Pauls Jonass objavio je da je na operaciji popravljanja ozljede koljena koju je pretrpio u 18. krugu MXGP serija u Turskoj. Što znači da se neće postaviti za posljednje kolo u Italiji dajući prvenstvo Pradu. S zamotanom pločom MX2018 broj 2 iz 1. godine, Prado je ipak izašao i vozio se kao pravi šampion pomećući oba motosa u Italiji. Tvornički haski jahači Thomas Kjer Olsen i Thomas Covington drugo i treće mjesto.

2018 MXGP ITALIJA | POTPUNA POKRIVENOST

Thomas Kjer Olsen iz MXGP-a iz ItalijeThomas Kjer Olsen ukupno je osvojio drugo mjesto.
Thomas Covington MXGP iz ItalijeAmerikanac Thomas Covington osvojio je 7-3 za treće mjesto.

MX2 IZVJEŠĆE O RATNIM SUBOTOM

Jorge Prado MXGP iz Italije_Imola_ 20. koloJorge Prado pobijedio je u kvalifikacijskoj utrci MX2.

Jorge Prado, Red Bull KTM Factory Racing, Jorge Prado došao u Imola ovog vikenda kao MX2 svjetski prvak nakon što je saznao svog glavnog konkurenta Pauls Jonass, također od Red Bull KTM, ne bi mogao trčati nakon operacije koljena. S vikendom sličnim onom Herlingsa u smislu da se ne treba zalagati za pobjedu, Prado je izašao i danas donio impresivnu pobjedu.

Na startu kvalifikacija ipak je bilo Ben Watson, službeni MX2 tim Kemea Yamaha uzimajući prvu prednost i vodstvo. Britanac i njegov suigrač Anthony Rodriguez stavio je Pradu u Yamahin sendvič u početnom krugu, ali mladi Španac bio je u vodstvu dovršetkom prvog službenog kruga.

Proganjali su Watsona i Rodrigueza Hunter Lawrence Honda 114 Motorsport i Michele Cervellin iz Yamahe SM Action MC Migliori. Thomas Kjer Olsen iz tvornice Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing brzo zatvoren iako je uzeo 5. mjesto iz Cervellina u 2. kolu i 4. od Lawrencea 2 kruga kasnije.

Rodriguez je bio sljedeća žrtva brzine visokog Danea kada je pao na 4. mjesto, dok je Lawrence izgubio brzinu i vratio se na 7. mjesto. Aussie se dobro povukao i napravio nekoliko prelazaka da bi se vratio na četvrto mjesto.

Olsen je pokušao doći do Watsona i njih dvojica su se plasirali u zadnji krug, te Watson-a poslali sa staze i usporili Olsena, no dvojica su ipak završila 2. i 3. mjesto. Prado je pobijedio s prekoračenjem od 12 sekundi i savršeno ga je postavio za sutradan par dobrih utakmica.

Jorge Prado: “Ulaskom u ovog liječnika opće prakse zasigurno sam sretan nakon vijesti ranije ovog tjedna. Ovo je nekako kao drugi domaći VN, a momčad De Carli je iz Italije, a svim momcima je to važno i zaista poseban GP, ​​a posljednji je u sezoni. Osjećam se dobro sa svojom kvalifikacijskom utrkom danas, spreman sam za sutra. "