VELIKA NAGRADA SARDINIJE: JORGE PRADO I KAY De WOLF NASTAVLJAJU DALJE

Svjetski prvak u utrci 450 Jorge Prado osvojio je treću uzastopnu utrku Grand Prix na 450 metara u pijesku Sardinije. Jorge je osvojio pet od šest moto natjecanja održanih ove sezone. Tim Gajser dao je sve od sebe kako bi izvršio pritisak na Prada u moto 1, ali kada se Gajser približio, Prado je pronašao drugu brzinu i izvukao se za pobjedu. U drugom motu je bio red na Jeffreya Herlingsa da pokuša pregaziti Prada. Herlings je ostao s Jorgeom veći dio drugog motociklizma, ali je izgubio prednji kraj u uskom zavoju nizbrdice i na kraju se vratio iza Gajsera. Krajnji rezultat bio je Prado 1-2, Gajser 2-3 i Herlings 3-XNUMX.

Jorge Prado vodi u Svjetskom prvenstvu FIM 2024 450. sa 17 bodova u odnosu na Tima Gajsera, 49 bodova u odnosu na Jeffreya Herlingsa i 51 u odnosu na Romaina Febvrea, ali ostalo je još 17 kola do kraja prvenstva.

15. Alvin Ostlund (Hon)… 13-18
Ostali značajni: 16. Valentin Guillod (Hon); 17. Adam Sterry (KTM); 19. Todd Kellett (Yam); 21. Ivo Monticelli (Duc).

250 GP KLASA

Nizozemski vozač Kay de Wolf i Belgijac Lucas Coenen podijelili su 1-2 i 2-1, a rezultat je pripao De Wolfovom boljem drugom motociklu—de Wolf je osvojio prva tri 250 GP-a zaredom. Triumph je imao sjajan dan s Južnoafrikancem Camdenom McLellanom koji je osvojio 3-5 za treće mjesto u ukupnom poretku, dok je njegov kolega iz momčadi iz Triumpha Mikkel Haarup završio 7. Nijemac Simon Laengenfelder, koji je završio treći u prva dva VN-a ove godine, patio je na Sardiniji i pao s 4. od 7. mjesta u prvom motociklu, da bi se vratio u moto dva i završio 3. (nakon što je Andrea Adamo diskvalificiran zbog svog kršenje staze u boksovima). Taj DQ pomaknuo je McLellana na peto mjesto u drugom motociklu što je vozaču Triumpha osiguralo konačno mjesto na postolju. Dodatno, Adamov DQ omogućio je Laengenfelderu da osvoji treće mjesto u drugom motociklu i četvrto mjesto za dan.

Kao što biste očekivali, Kay de Wolf vodi u Svjetskom prvenstvu 250 s 29 bodova ispred Simona Laengenfeldera, 46 bodova ispred Lucasa Coenena i 64 boda ispred Thibaulta Benistanta.

250 REZULTATA: VELIKA NAGRADA SARDINIJE
1. Kay de Wolf (Hus)… 2-1
2. Lucas Coenen (Hus)…1-2
3. Camden McLellan (Tri)…3-5
4. Simon Laengenfelder (Plin) ... 7-3
5. Liam Everts (KTM)…8-4
6. Rick Elzinga (Yam)…6-8
7. Mikkel Haarup (Tri)…5-9