REZULTATI PRVENSTVA I FOTOGRAFIJE U SVIJETU VETARSKIH VETARA

Strmo nabijeno prvo skretanje Glena Helena možda je možda najsigurnije prvo skretanje u sportu. Iako je skretanje udesno i vozači mu prilaze brzinom od 60 km / h, nagib od 45 stupnjeva i eliptični oblik znače da ima dovoljno mjesta i nema potrebe za kočenjem.

Uz jahače iz 20 zemalja, masovnu izlaznost, promjenu vremenskih uvjeta i tešku stazu, Dubya World Vet Championsip iz 2017. pokazao se kao jedan od najkonkurentnijih. Brett Metcalfe je s dva snažna motosa odnio pobjedu nad 30 godina. Mike Brown u subotu je pobijedio u klasi Over-40 Pro, a u nedjelju se vratio da bi završio na drugom mjestu u klasi preko 30, iza Bretta Metcalfea. Ono što nije iznenadilo, Doug Dubach osvojio je svoj 26. svjetski naslov prvaka Vet, s jakom konkurencijom Kurt Nicoll, Keith Bowen, John Grewe, Ron Lechien, Kevin Foley, Pete Murray, Kevin Barda, Ed Foedish i Steve Machado, Jr. (čiji je otac pobijedio na Svjetskom prvenstvu iznad 70 godina). U klasi preko 60 godina, Kanađanin Pete De Graaf uzeo je svoj šesti naslov svjetskog Vet Championshipa (četiri u starijim od 50 godina i dva u starijim od 60 godina).

Tim Meksiko došao je u punim momčadskim odorama jon vozačima iz SAD-a, Francuske, Engleske, Irske, Njemačke, Španjolske, Portugala, Norveške, Švedske, Tahitija, Japana, Novog Zelanda, Australije, Brazila, Kostarike, Holandije, Italije, Kanade, Južna Afrika, Danska i gotovo sve države.

Svjetsko veterinarsko prvenstvo može biti natjecateljski događaj s jahačima iz cijelog svijeta koji se zalažu za zavjetne titule u dobnim skupinama u rasponu od 25 do 70 godina, ali uglavnom je to druženje dolje kod kuće koje se vraća u rane dane sporta , Ta se atmosfera širila cijelim događajem - s bivšim tvorničkim zvijezdama koje trljaju laktove vozačima rođenim 1940. godine. Staza je bila dugačka tri minute s otežanim brdima, izvan zavoja od kambera, pješčanim presjekom, tek toliko da skoči kako bi ponudila uzbudljive opuštenosti i iznenadna kiša oluja u nedjelju ujutro.

Izluđena olujna oluja prelila je obilnu kišu tijekom prvog Over-30 Pro moto. Mnogi su jahači bacili naočale rano u trku, poput Bretta Metcalfea. Metty je uspjela vidjeti kariranu zastavu, ali imala je poteškoća vidjeti bilo što drugo nakon što je skrenula sa staze. Oporavio se suhim motorom.

Oblak se nadvio nad izdanje iz 2017. dok je osnivač World Vet-a Tom White podlegao raku uoči događaja. White je utrku započeo prije 33 godine jer je smatrao da vozači veterinara nisu cijenjeni u svijetu motocikala. Tomova se vizija ostvarila tijekom godina jer su vozači stariji od 30 godina bili ekonomski motor koji danas pokreće prodaju motocikala.

Ova bitka za Meksiko protiv Engleske bila je uobičajena tema tijekom vikenda u Svjetskom Vetu, ali zemlje su se razlikovale u svakom slučaju.

Krenite fotografijom na Glen Helen Raceway da biste vidjeli znamenitosti i zvukove svjetskog prvenstva u motokrosu Dubya USA 2017. godine. Tom bi bio ponosan

Jason Potter bio je iznenađenje utrke Over-30 Pro jer mu je 5-3 pripalo treće mjesto na postolju.

Danski Tonni Anderson imao je treće mjesto u torbi, ali je kasnio u drugoj utrci Over-30 Pro i izgubio jedno mjesto. To jedno mjesto koštalo ga je ukupno trećeg mjesta, jer je njegovih 3-5 poentirao Potterovih 5-3.

Mike Brown (3) utrkivao je četiri moto na Svjetskom Vetu i svaki je započeo s istim pogotkom.

Ne znamo marku, ali ovo je, ali daleko najkreativnija motokros oprema koju smo ikad vidjeli.

Jim O'Neal testira svoje proizvode na stazi. Svjetski prvak iz 2016. preko 70 završio je na drugom mjestu u 2017. godini.

Omiljeni liječnik MXA-e, Kim Sunol, nazvao je kuću na ruku koju je Jody Weisel slomio prošlog vikenda - tada je posudio kacigu i bicikl i utrkivao se u World Vetu. Ništa posebno, osim što je dr. Sunol došao čak iz Barcelone u Španjolskoj. Utrkuje li se vaš liječnik?

Prije nego što je preminuo, Tom White dao je Mikeu Marionu svoj Yz250 besplatno. U čast Tomu, Mike je YZ250 pretvorio u srebrnu Yamahinu YZ1974A repliku iz 250. - s Tomom Whiteom na broju 80.

Sergey Costa (sprijeda) i Logan Fout vježbaju kada mogu zauzeti svoje tatino mjesto na trkalištu.

Na stazi je bio samo jedan Maico. U rukama Alana Botta bio je super konkurentan.

Pre-30 Pro postolje - Mike Brown, Brett Metcalfe i Jason Potter.

2017. DUBYA SVETSKI REZULTATI PRVENSTVA VETARA

Mike Brown izašao je ispred oba nedjeljna motosa, ali nije mogao držati Brett Metcalfea podaljem. Metcalfe je bio nedodirljiv.

10. Jason Thomas (Hon) 8-11

Todd DeHoop završio je na 8. mjestu u klasi Over-40 Pro, ali stigao je i stići za neko vrijeme ispred.

10. Julien Cerny (Kaw)… 11-10

Doug Dubach bio je drugi iza Mikea Browna u subotnjoj klasi Over-40 Pro, a vratio se u nedjelju kako bi pomeo oba mota Over-50 Pro-a. Pobjeda je bila Dougova 26. (raspored između 30, 40 i 50 klasa)

10. Steve Machado, mlađi (Yam) ... 9-11

Bivši AMA-in državni prvak Chuck Sun nema tremu prije trke, Chuck je bio drugi u klasi Over-60 Pro iza nevjerojatnog Petea DeGraafa (koji je osvojio svoj 6. svjetski naslov veterinara).

10. Bill Nolan (Yam) ... 12-9

Steve Machado iskoristio je 2-1 za pobjedu nad vladajućim prvakom Jimom O'Nealom u klasi Over-70 Pro.