“SUBOTA NA GLEN RACE REPORT:” BIO JE TO SJAJAN UTRKAČKI VIKEND KOJI JE ZAVRŠIO PORAZUJUĆIM VIJESTIMA

Ako se ne utrkujete u Glen Helen, vjerojatno nikada niste čuli za Randela Fouta. On je MXA testni vozač, svjetski veteran u motokrosu 2023. stariji od 65 godina, jedan od najljubaznijih momaka na planeti i bivši Michigan Pro.

Randel Fout živi na jedrilici u Oceanside Harbouru i surfa pola tjedna i utrkuje se svakog vikenda. Nakon što je prošle subote pobijedio u svim svojim moto motociklima na “Saturday at the Glen”, on i sin Josh Fout su kampirali preko noći kako bi mogli voziti SRA Grand Prix u nedjelju ujutro. Nažalost, na grebenu do kojega možete ići, a još uvijek ste u regionalnom parku Glen Helen, Randel se popeo na dvostruki niz strmih brežuljaka koji vode do brzog desnog skretanja na vrhu uskog grebena. Trčao je široko, završio kroz grmlje prije nego što se spustio niz obalu. Odmah je umro.

Kad se nije vratio u krug koji je mogao biti njegov posljednji, jahači su se raširili preko parka i krenuli ga tražiti. Njegovo je tijelo bilo gotovo nevidljivo nizbrdo, ali nakon više od sat vremena gledanja, jedan od čistača ugledao je svjetlucanje narančaste kacige u drveću. Sišao je s bicikla da pogleda. Pronašao je Randela i radio vezom vratio u centar utrke gdje je ležao.

Randel Fout mijenja gume za MXA testni bicikl dok Jody pruža Randelu svu pomoć koju on želi—a to nije ništa.

Koliko god to izgledalo čudno, vozači MXA testa su odmah primili vijest i obratili se Glen Helen da se uvjere je li to istina. Došli su čak iz Temecule, Laguna Beacha i Costa Mese (a Josh Mosiman i Dennis Stapleton javili su se s Triumph testa na Floridi). Visoko na usamljenom grebenu, Josh Fout i njegova žena Gabby, Jody Weisel, Jon Ortner, Mike Monaghan i hrabri jahači čistači čekali su pored Randela, dok su dolje ostali testni jahači čekali posljednju riječ.

Gore na grebenu, do kojeg se nije moglo doći automobilom ili kombijem, mrtvozornik je konačno stigao nakon četiri sata. Nakon što je Randel bio sigurno na nosilima, njegovi prijatelji koji su se okupili kraj mrtvozornikova kombija, jedan po jedan, polako su odali počast Randelu. Naše su misli s Randelovom obitelji. Ima tri sina, Josha, Jakea i desetogodišnjeg Logana (koji ovog vikenda srećom nije bio s ocem). Sretno, Randel.

Go Fund Me račun otvoren je za mladog Logana Fouta. Sva sredstva će ići za pomoć i podršku Logan Fout. Ako želite donirati kliknite ovdje: www.gofundme.com/f/randel-fout-memorial-fund

FOTOGRAFIJE DEBBI TAMIETTI, JONA ORTNERA I DANA ALAMANGOSA

Noah Viney (943) je izgledao kao iz topa pogođen na startu Pro klase, ali nije startao drugi motocikl.

Cody Brownfield (124) odnio je 250 Pro pobjedu..

Josh Fout (64) pobijedio je u klasi Over-30 Pro i također je osvojio Open Expert na MXA-inom 2024 KX450X.

Shawn Bushnell (56) dobio je priliku utrkivati ​​se na MXA 2024-1/2 450SXF Factory Edition i pobijedio u klasi Over-40 Expert.

Alison Bushnell (13) uzela je zlato u ženskoj klasi s 1-1.

Jim O'Neal (127) je 70. osvojio Svjetsko prvenstvo veterana za starije od 2016 godina. Osam godina kasnije još uvijek se utrkuje i vozi brzo..

Billy Joe Mercier (501) preuzeo je klasu Over-50 Expert nakon duge pauze od utrkivanja. Bill se borio s pobjednikom Over-30 Expert Joshom Foutom (64), ali nije ga mogao zadržati ni u jednom motou.

Val Tamietti (31) je postigao 5-5 u kategoriji stručnjaka iznad 60 godina, a zatim je pobijedio stručnjake iznad 65 godina s 1-1.

Steve Piattoni (262) odnio je pobjedu nad 60 Intermediate s 2-1 nad Peteom Anagnosom 1-2.

David Cincotta (861) pobijedio je u klasi Vintage s 2-1 nad Michaelom Lopezom 1-2.

Randy Skinner (88) je drugu utrku zaredom pobijedio u utrci za starije od 65 godina s rezultatom 1-1 ispred prijatelja Marca Crosbyja.

Gary Jones (88) završio je četvrti u prvom motu Over-65 Expert, ali DNFe je osvojio drugi moto.

Kad su ljudi pitali Jodyja je li ga sponzorirala cigareta Camel zbog starog logotipa na dresu, rekao je: "Ne, samo bih volio imati devu kao kućnog ljubimca."

Slomljeni kuk i bedrena kost u travnju vratili su Jona Ortnera, ali on se probija do forme. Jon je postigao 3-8 u kategoriji stručnjaka iznad 60 godina.

Dave Eropkin (811) dolazi do prvog zavoja ispred Garyja Jonesa (88) i Boba Ruttena (83), ali nitko od njih trojice nije mogao izdržati Vala Tamiettija — koji je zadnji na ovoj fotografiji.

Dan Alamangos (33) i Mike Monaghan (34) održali su vlastiti osobni šut od 250 udaraca u četiri udarca naspram 125 šuteva u dva udarca. Monaghan je pobijedio u ratu s četvrtim mjestom u kategoriji stručnjaka iznad 4 godina i sedmim mjestom u kategoriji stručnjaka iznad 65 godina.

3-3 Boba Ruttena rezultiralo je vrlo predvidljivim trećim mjestom u ukupnom poretku u klasi Over-65 Expert.

Will Harper (7) zadnjih je nekoliko mjeseci odmarao na Havajima, no opet se vratio u sedlo. Will je postigao 9-7 u klasi stručnjaka iznad 60 godina i 6-5 u klasi stručnjaka iznad 65 godina.

Damian Collier (207) je sin AMA Pro Seana Colliera. Damian je osvojio 2-2 za drugo mjesto u klasi 125 Intermediate.

Dean Zgang (771) se toliko zabavljao utrkujući se u SoCalu da je kineski vozač nagovorio svoje roditelje da mu dopuste da ostane još mjesec dana. Deanov rezultat 1-1 pomeo je klasu početnika do 85cc.

Liam Bozarth (834) doslovno je popušio 50cc First Timer klasu s 5-1 pobijedivši Konner Sparksa 1-5.

Tyler Jones (83) je imao 7-4 dana u klasi početnika 85cc, dok je Noah Horozwitz (01) osvojio 3-3 za treće mjesto.

Matthew Yarnell (157) osvojio je 2-3 treće mjesto u klasi početnika do 65 ccm. .

202$ RASPORED “SUBOTA NA GLENU”.

Ako tražite trkaću organizaciju koja nudi dugi moto, niske cijene i vrlo dosljedan raspored utrka—to je to. Motokros “Saturday at the Glen” ponovno će se voziti 16. ožujka, 23. ožujka, 13. travnja i 20. travnja. Ulaznica je samo 30 USD (25 USD za mini vozila). Ulaz nakon utrke iznosi 40 USD (30 USD za minis) na dan utrke. Pristojba za ulaz je 10 USD (po osobi). Možete se prijaviti za sljedeći motocross “Saturday at the Glen” najkasnije u petak prije sljedeće utrke (ili se jednostavno pojaviti osobno na dan utrke). Za više informacija idite na www.glenhelen.com

SUBOTA 2024. NA MOTOKROSU GLEN (AŽURIRANO)
13. siječnja…Zimska serija #1 (staza Arroyo)