GLEDAJTE KAKO ROMAIN FEBVRE POBJEĐUJE INDONEZIJU #2 I JOŠ GUBI BODOVE OD JORGEA PRADA

Svjetsko prvenstvo u motokrosu završilo je u nedjelju svoj boravak od dvije utrke u Indoneziji na stazi Selaparang. Utrka koja je bila isprekidana vrlo čudnom kompozicijom zemlje u kojoj su vozači puhali kroz nasipe praha i klizili van u svakom zavoju.

U klasi 450, Romain Febvre je dokazao da je gospodar indonezijske zemlje osvojivši svoju drugu VN Indonezije u dva vikenda. Febvreovih 2-1 izjednačio je 450-1 s Jorgeom Pradom, liderom od 2 bodova, i iako je Febvreu pripisana pobjeda na GP-u, izgubio je bodove od Prada u potjeri za naslovom jer je Prado pobijedio u subotnjoj kvalifikacijskoj utrci za odabir vrata u nedjelju. Kvalifikacije su Pradu donijele 10 bodova, ali je Febvre bio treći u kvalifikacijama i u subotu je osvojio samo 8 bodova. To je značilo da je Jorge Prado napustio Indoneziju sa 103 boda prednosti ispred Febvrea u lovu na naslov.

Jeffrey Herlings, koji je propustio obje indonezijske runde zbog ozljede vrata, sada zaostaje 176 bodova za Jorgeom Pradom.

Uz napomenu: šest vozača iz jugoistočne Azije osvojilo je Grand Prix bodove tijekom dvije utrke u Indoneziji. Bodovi se plaćaju za prvih 20 plasmana u svakom motociklu. Dakle, tih šest vozača je automatski zaradilo bodove jer je bilo samo 18 vozača u klasi 450 i 19 vozača u 250 GP. Usporedite to 84 vozača koji su se prijavili za utrku 450 National i 90 vozača u klasi 250 u Red Budu prošlog vikenda.

U klasi 250, Jago Geerts je pomeo oba motocikla, plus pobijedio je u kvalifikacijskoj utrci u subotu da bi se popeo na četvrto mjesto u poretku. Geerts, predsezonski favorit za osvajanje Svjetskog prvenstva 250, dok nije pao i propustio dvije runde, sada ima 47 bodova zaostatka za vodećim u prvenstvu Andreom Adamom, 21 bod iza drugoplasiranog Thibaulta Benistanta i 11 bodova zaostatka za trećeplasiranim Kayom de Wolfom.

12. kolo FIM Svjetskog prvenstva u motokrosu 19. od 2023 kola održat će se 16. srpnja u Češkoj.

450 REZULTATA: VELIKA NAGRADA INDONEZIJE #2
1. Romain Febvre (Kaw)… 2-1
2. Jorge Prado (Plin)…1-2
3. Glenn Coldenhoff (Yam)… 3-3
4. Jeremy Seewer (Yam)… 4-4
5. Ruben Fernandez (Hon)…5-5
6. Valentin Guillod (Hon)…6-6
7. Calvin Vlaanderen (Yam) ... 7-7