2020 AMA MOTOCROSS NATIONAL POINT STANDINGS ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΥΡΟ 4

Zach Osborne 2020 Redbud National 1-103

Αν και οι Zach Osborne και Jeremy Martin κυριαρχούσαν στο RedBud National 2020 του 1, οι αγώνες ήταν πολύ βαρετοί καθώς οι αναβάτες όπως οι Justin Barcia, Adam Cianciarulo, Chase Sexton, Eli Tomac, Dylan Ferrandis, Ty Masterpool, Alex Martin και άλλοι έκαναν 100 τοις εκατό ενώ βρίσκονταν στο κομμάτι και παρείχαν υπέροχες μάχες για τους θαυμαστές που παρακολουθούν στην τηλεόραση και για τον περιορισμένο αριθμό ανθρώπων που ήταν ήδη στο κομμάτι για ερασιτεχνική ημέρα αυτό το Σαββατοκύριακο. Τώρα, οι αναβάτες θα έχουν μόνο δύο μέρες για να ανακάμψουν προτού αγωνιστούν ξανά τη Δευτέρα 7 Σεπτεμβρίου, για τον δεύτερο γύρο της διπλής κεφαλίδας του RedBud. Κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο για να δείτε τα συνολικά αποτελέσματα των αγώνων από τις κατηγορίες 250 και 450 και μετακινηθείτε προς τα κάτω για τις βαθμολογίες του 2020 Pro Motocross μετά τον γύρο 4.

ΕΘΝΙΚΟ 2020 REDBUD 1 (ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ) | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

450 ΣΗΜΕΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ (4 ΣΤΙΣ 9 ΤΟΥ)

Zach Osborne 2020 RedBud National 1Ο Zach Osborne επέκτεινε το προβάδισμά του στην κατάταξη των 450 πόντων.

Ο Zach Osborne είναι συνήθως γνωστός για τις βόλτες του και όχι για τις εκκινήσεις του, ωστόσο με το ελαστικό MX12 της Dunlop στον πίσω τροχό του, ο Zach Osborne μπόρεσε να τραβήξει και τα δύο holeshots και να οδηγήσει κάθε γύρο στην κατηγορία 450 για να κερδίσει και τα δύο motos και επεκτείνει τους πόντους του σε 26 πόντους πάνω από τον Marvin Musquin και 43 πόντους πάνω από τον Eli Tomac. Ο πρωταγωνιστής 450 Chase Sexton ήταν ο δεύτερος καλύτερος αναβάτης της ημέρας και σημείωσε δεύτερη γενικά στο HRC Honda του με 3-4 μοτοσικλέτες. Ο Marvin Musquin πίεσε τον Osborne στο πρώτο moto, αλλά κατάφερε να καταφέρει μόνο ένα έκτο στο moto two που του έδωσε την τέταρτη γενική θέση.

33 412 Τζάρεντ Λέσερ 3

Eli Tomac 2020 Redbud National 1-78Ο Eli Tomac είναι τέταρτος συνολικά στην κατάταξη των 450 πόντων, 43 πόντους από τον Zach Osborne.

Zach Osborne Adam Cianciarulo 2020 Redbud National 1-100Ο Zach Osborne έχει μια λέξη με τον Adam Cianciarulo στη γραμμή.

250 ΣΗΜΕΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ (4 ΣΤΙΣ 9 ΤΟΥ)

Jeremy Martin podium 2020 RedBud National 1Ο Τζέρεμι Μάρτιν πήγε 1-1 και κέρδισε το κόκκινο πιάτο στο RedBud # 1.

Η τάξη των 250 ήταν πολύ συναρπαστική καθώς ο ταχύτερος προκριματικός και ηγέτης πόντων πήγε στη μέρα, ο Dylan Ferrandis έπεσε στο moto 1 και έπρεπε να έρθει από τα 20 κορυφαία για να τερματίσει στην 7η θέση. Έχασε ένα τεράστιο κομμάτι πόντων από τον Τζέρεμι Μάρτιν που ήρθε στη δεύτερη μέρα στην κατάταξη. Δυστυχώς, ο Ντύλαν χτυπήθηκε από τη συντριβή του και ανέφερε στο βάθρο ότι ζαλίστηκε από το χτύπημα του κεφαλιού του και ότι ο ώμος του τον πληγώνει. Ξεκίνησε αργά στον δεύτερο αγώνα, αλλά έπιασε φωτιά στη μέση και έφτασε μέχρι την τρίτη θέση στον τελευταίο γύρο και έκανε την κίνηση στον Alex Martin για να πάρει το moto τερματισμό στο βάθρο και τέταρτη γενικά την ημέρα.