ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΟΥ 2023 SOUTHWICK ΣΕ ΚΑΤΩ 15 ΛΕΠΤΑ

Το 2023 Southwick National είδε περισσότερα από τα ίδια στην κατηγορία 450 με τον Jett Lawrence να περνάει εύκολα από τον Chase Sexton πριν από τη δεύτερη στροφή στο Moto 1 και στη συνέχεια να κάνει την ίδια κίνηση για να περάσει τον Dylan Ferrandis στο Moto 2, διασφαλίζοντας ότι ο Jett δεν θα ξετρελαθεί καθόλου. από τους ανταγωνιστές του. Ο Chase Sexton κράτησε τον Jett ειλικρινή για το πρώτο μισό του πρώτου moto, αλλά ο Jett ήταν ακόμα σε θέση να απομακρυνθεί στο τέλος.

Η κατηγορία 250 είναι όπου τα πράγματα έγιναν πραγματικά συναρπαστικά. Το HRC Honda CRF250 του Hunter Lawrence σταμάτησε προς το τέλος του πρώτου Moto, προκαλώντας ένα DNF για τον αναβάτη που κέρδισε τους πρώτους τέσσερις αγώνες στη σειρά αυτή τη σεζόν. Μετά τη συντριβή στην πρώτη στροφή στο Red Bud, η διαφορά πόντων του Hunter ήταν 11 έναντι του Haiden Deegan που μπήκε στον έκτο γύρο. Ο δύο φορές Παγκόσμιος Πρωταθλητής MX2, Tom Vialle, κέρδισε το πρώτο moto αφού πίεσε τον Justin Cooper στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, κάτι που οδήγησε στον Justin να τραβήξει το μπροστινό μέρος σε μια γωνία και να κατέβει. Στο moto two, ο Hunter Lawrence δυσκολεύτηκε να κάνει το δρόμο του προς τα εμπρός μετά από μια υποβαθμισμένη εκκίνηση και, στο τέλος, πέρασε τη γραμμή στην 8η θέση. Τα αποτελέσματα 4-10 του Haiden Deegan ήταν αρκετά καλά για να του δώσουν προβάδισμα πέντε πόντων στο Millville το επόμενο Σαββατοκύριακο.

450 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: ΕΘΝΙΚΟ ΝΟΤΙΑ

1. Τζετ Λόρενς (Χον) 1-1
  2. Τσέις Σέξτον (Χον) 2-2
  3. Dylan Ferrandis (3-3)
  4. Aaron Plessinger (4-4)
  5. Garrett Marchbanks (10-5)
  6. Χοσέ Μπάτρον (9-6)
  7. Κρις Κάνινγκ (8-7)