REM GLEN HELEN MOTOCROS RACE REPORT: SWEDE WINS 450 PRO TŘÍDA, DVOUHLASY VYHRAJÍ 250 PRO, OVER-40 PRO & OVER-40 INTERMEDIATE

K 20. narozeninám vzal švédský jezdec Rickard Hansson v Glen Helen vítězství 450 Pro. Rickarde je synem bývalého závodníka Grand Prix Petera Hanssona.

Pokud jste ctižádostivý švédský motokrosový závodník a syn bývalého závodního jezdce a mistra světa Enduro, nenávidíte švédské zimy. V Stockhome je horká zima a země je plná sněhu. Řešení? Podívejte se na slunečný SoCal a závodte v teplém 80 stupňovém počasí. A tak Rickard Hansson, syn Petera Hanssona a vnuka Hanse Hanssona, vydal dlouhou cestu k Glen Helen, aby se dostal do nějakého tolik potřebného výcviku.

Ve svém vůbec prvním závodě v oboru Pro využil Billy Musgrave dvoudobý tah KTM 150SX, aby získal vítězství. Billy je synem bývalého AMA Pro Willy Musgraveho.

Rickard oslavil své dvacáté narozeniny v REM vítězstvím 20-2 ve třídě 1 Pro Class. Tony Amaradio byl nejrychlejším jezdcem na trati, ale neštěstí v REMovy pískové sekci ho poslalo zpět na poslední místo. 450letý Amaradio sekal Hanssonovu náskok o jednu až dvě sekundy za kolo, ale v posledním kole vyrazil o sekundu krátce. Druhé místo Amaradia ho obsadilo druhé místo, zatímco Chris See (37-1), Husqvarna Nick Nickson (2-3) a Brett Hottel (3-4) obsadili prvních pět.

Štěstí Rickarda Hanssona ve třídě 450 Pro bylo výsledkem smůly pro Tony Amaradio.

Mezitím se ve třídě 250 Pro Billy Musgrave poprvé přesunul ze středních řad a vyšel domů s vítězstvím 250 Pro. Musgravova výhra byla také pozoruhodná, protože byl na dvoudobém tahu KTM 150SX v poli 250 čtyř úderů.

Důkaz pozitivní, že v roce 2011 existuje 450 Husqvarnas. Nick Burson získal celkově čtvrté místo ve třídě 450 Pro. Jeho Husky byl tak nový, že Nick měl čas jen na to, aby mohl páskovat X na švédském, německém a italském kole.

V INTERMEDIÁTECH

250 meziproduktů: Mitch Bush získal vítězství ve třídě s 2-1.

450 meziproduktů: Carl Flynn zametl oba motocykly za trofej.

Vet meziprodukty: Tim Olson, Yamaha Public Relationsman, šel 1-1 před Shaunem Hansonem na 3-2 a Bretem Milanem na 2-3.

Todd Mold (312) raději neohlíží, protože se chystá být zahalen Willy Musgrave (422) a Carl Flynn (308).

Více než 40 meziproduktů: To bylo další dvoudobé vítězství, když Dan Alamangos použil boxovou zásobu Yamaha YZ125, aby umístil 2-1. Je úžasné, že druhé místo skončilo dalším dvoutaktem YZ125 s Cary Brownem 3: 3. Shaun Hanson, který byl celkově druhý v kategorii Vet Intermediates, byl třetí v kategorii Inter-Intermediates nad 40 s 1-5. Tim Harris, také na dvoutaktech, obsadil čtvrté místo s Mikem Phillipsem na pátém místě. Dva tahy také zvítězily ve třídě Over-40 Pro (s Willy Musgrave) a samozřejmě ve třídě 125 Nováček (s Carsonem Forbesem).

Více než 50 meziproduktů: Hollywoodský kaskadér Mark Donaldson proměnil 3-1 v celkové vítězství.

125 ADULT „A“

REM hostí speciální 125cc dvoutaktní třídu (kromě běžné 125 nováčkové třídy) a je nejen populární, ale konkurence se blíží. S 2-1 Dan Alamangos (YZ125) převzal vítězství nad Ronem Lawsonem (KX125), který jel 1-2. Minulý týden byl Lawson první a Alamangos druhý. Cary Brown (YZ125) byl třetí, Brian Pappalardo (RM125) čtvrtý a Randy Skinner (RM125) pátý. Pokud máte v garáži důvěryhodného, ​​ale rezavého, 125 prachu, prach z peří a vydejte se k REM.

Dave Eropkin (811) měl velkou překážku na cestě k vítězství ve třídě expertů nad 50 let, ale překonal to. Greg Nelson (385) nebyl nikdy mimo dohled.

TŘI Největší třídy

Pouze v SoCal mohli být více než 50 nováčků, více než 50 odborníků a více než 60 odborníků největší třídy dne. Díky dlouhé motokrosové tradici v jižní Kalifornii mnoho jezdců šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých let nikdy neodešlo ze závodění. Jen jdou dál.

Jak se očekávalo, Více než 50 odborníků třída byla velká? a byla to všestranná válka. Bývalý 1970 125 Pro Dave Eropkin se stal prvním dvojnásobným vítězem této třídy v roce 2011, ale nebylo to snadné. Eropkinovo skóre 1-1 neukazuje, jak tvrdě musel pracovat. Najednou byl ve druhém motocyklu Eropkin, který běžel jako první, zařazen zpět na páté, když srážka na velkém sjezdu blokovala část závodní dráhy a jezdci za Daveem byli vedeni kolem kopce, aby bylo možné srážku vyčistit . Vystoupili před Davea (který už začal kopec). Eropkin sklonil hlavu a vrátil se dopředu s Ronem Lawsonem a Gregem Nelsonem, který nebyl o více než 50 stop.

Greg Groom (12) se stal králem díry ve třídě expertů nad 50 let, ale existuje otázka, zda by mohl odejít před zbytkem smečky. Říká ne." Startér říká „Ano“.

Co se týče velké havárie, týkalo se to Dennis Boulware, Greg Groom a Fred Nichols. Žádný z jezdců nebyl zraněn, ale noha Nichols byla uvázána v zadní části Groomova zadního kola, když se šikmo kopali dolů z kopce. Získat Nicholsovu nohu z kola trvalo několik kol. Nichols, vítěz této třídy před třemi týdny, se podařilo odjet.

Tento kopec je strmější, než vypadá. Havárie začala, když Dennis Boulware (vlevo) vysoko na kopci dolů. Greg Groom a Fred Nichols (vpravo) se otočili, aby se vyhnul Dennisovi, zahákli řídítka a dělali děsivou jízdu, zatímco byli spolu zamknutí. Na této fotografii se další jezdci snaží dostat Fredovu nohu z Groomova zadního kola. Fred není vidět, protože je pod motorkou.

Úspěch třídy expertů nad 50 přitáhl velké množství Více než 50 nováčků bojovat. Jim Masters snadno zvládl třídu s 1-1 před Jeffrey Arzouman (2-3), Craig Johnston (4-2), Al Montoya (5-4), Ian Pederson (3-6), Tim Norton (6) -5), Greg Whitfield (8-7), Dennis Smith (7-8), Bruce Landfield (9-9) a John Tookey (10-10). Kent Reed se po velmi dlouhé nepřítomnosti vrátil k závodění. Kent skóroval 13. v motocyklu jeden, ale myslel si, že by měl vzít to snadné na jeho první závod zpět a posadil druhý moto.

Tom White využil 2-1 k vítězství nad 60 odborníky.

Jak mohl závodník najít tolik motokrosových závodníků starších 60 let, aby se zapojili do týdenních válek? Je to opět fenomén SoCal, protože mohou čerpat z některých hvězd 60. a 70. let. Bývalý hlídač nečistot Grand National a majitel White Brothers Tom White si vzali Více než 60 odborníků vítězství 2-1 před 4-2 Dennis McAdam. Ray Pisarski z AMP Research provedl poslední kolo na AMA Hall of Famer Lars Larsson, aby na třetí utrhl Švéda. Larsův 5-4 mu vybojoval čtvrté místo před 7-5 Jody Weisel, 8-6 Bill Seifert a 9-7 Chuck Minert. Alan Olson, který byl první v první moto, a Tom Holmes, který byl třetí v moto jeden, oba DNf'ed druhý moto.

Závody REM opět příští sobotu 5. února. Cvičení začíná v 9:00 ráno. Více informací najdete na www.remsatmx.com