REM MOTOCROSS REPORT: COLLIER, MOSIMAN & WAGEMAN SLUG IT OUT

Jak intenzivní to může být? Těchto pět jezdců sklouzává rychle dolů rovnou, než se blíží k zatáčce, aby se pohnuli. Randy Skinner (53), Dave Eropkin, Val Tamietti, Steve Chandler a Mic Rodger (115) čekají na ponor do nitra. Fotografie: Debbi Tamietti

FOTKY DEBBI TAMIETTI, DAN ALAMANGOS & JON ORTNER

Sean Collier (207) nevypadal jako potenciální vítěz v prvním 450 Pro moto, protože Josh Mosiman a RJ Wageman se zapojili do osobního duelu o vítězství v moto, ale díky děsu v moto dva Sean vytáhl vítězství s 3-1 nad Mosimanovými 2-2 a Wagemanovými 1-3. Fotografie: Dan Alamangos

Počasí SoCal bylo tuto zimu záhadné. Testovací posádka MXA přijela ve středu do Glen Helen na soukromou testovací relaci a byl to mírný teplotní den, ale když jsme se ve čtvrtek vrátili na další testování, nemohli jsme se rozhodnout, zda si sundáme kabáty nebo je dáme zpět na. Jody šel do pátku Glen Helen do pátku pracovat na světové dvoutaktní dráze 3. dubna a ráno na něj pršelo. Pro sobotní závod předpovídal počasí silný vítr, ale naopak jsme měli 80stupňové teploty a velmi slabý vítr. Když se v neděli rozjížděla Grand Prix SRA, naše vozy byly plné dešťové výstroje, deštníků, výstroje do teplého počasí, pláštěnky a větrovek. Nechtěli jsme riskovat. Nikdy jsme nedůvěřovali meteorologům SoCal, ale letos jsou ještě méně spolehliví. Nemohou nám jen říct, jestli bude teplo nebo zima, sucho nebo vlhko, větrno nebo klid. Přeskočte šťastný rozhovor tam a zpět a soustřeďte se na danou práci.

Vítězem 250 Pro Brianem Medeirosem (74) se zúčastnil závodu s rychlejšími 450 profesionály, ale to nejlepší, co Havajci mohli udělat, bylo vyhrát třídu 250. Byl by celkově pátý - kdyby získal skóre 450 Pro. Fotografie: Debbi Tamietti

Nestěžujeme si na 80stupňové počasí; místo toho si stěžujeme na neustále se měnící cyklus chladných, horkých, větrných, mírných, deštivých dnů v řadě. V létě by mělo být horko, na podzim mírné, v zimě chladno a na jaře postupně teplejší - jaký to má smysl být v Kalifornii, pokud má počasí v Texasu? Prostě nám dává Texas - no, možná ne letos.

Na REM Glen Helen bylo žhavé závodění. Třída 450 Pro byla velkolepá, Sean Collier, Josh Mosiman a RJ Wageman si vyměnili místa v obou motech. Jejich tempo bylo úžasné a nakonec došlo k překvapivému konci. Všichni tři se příští sobotu opět setkají na dvoutaktech, kde bude mnohem více závodníků.

Josh Mosiman z MXA se rozhodl závodit na dvoudobém motocyklu Husqvarna TC2021 v roce 250, aby se připravil na příští sobotní mistrovství světa ve dvoudobých motorech, zatímco ostatní světoví závodníci ve dvoudobých motocyklech Collier a Wageman se tento víkend rozhodli závodit čtyřtaktní. Josh byl celkově druhý ve třídě 450 Pro. Fotografie: Debbi Tamietti

Následuje fotografická esej dne se spoustou skvělých fotografií z teplého březnového dne. Užijte si je a pokud máte pocit, že jste jedním z REM závodníků, vyjděte a závodte s REM 10. dubna a 17. dubna. Možná se vaše fotka objeví ve zprávě závodu REM Motocross. Jeden náznak toho ne pro získání vaší fotografie v REM motokrosové zprávě: (1) Noste celou černou výbavu s černou helmou a černými botami. Díky tomu budete na fotkách vypadat jako černá skvrna. To není příznivé pro výběr vaší fotografie - pokud nevyhrajete. (2) Nevyplnění správného čísla na prázdné místo, protože koneckonců skórují pomocí transpondéru, je jistý způsob, jak sem nedostat vaši fotografii. Proč? Protože bez správného čísla na výsledkovém listu nevíme, kdo je sakra na fotografii (a nebudeme najmout soukromého detektiva, abychom to zjistili). (3) Srazte někoho úmyslně, křičte na jezdce před vámi, když sjíždíte z trati, zkuste zaútočit na chlapa, o kterém si myslíte, že vás uřízl, když projíždíte boxem, bijete svého psa nebo obecně chováte se jako blázen.

RJ Wageman (621) vyhrál prvních 450 Pro moto, ale třetí v moto dva jej nechal celkově třetí. Fotografie: Debbi Tamietti

Toto je RJ Wageman (621) vedoucí Josh Mosiman (28) na dně kopce. Fotografie: Dan Alamangos

Toto je Josh Mosiman vedoucí RJ Wagemana (621) ve spodní části kopce. Fotografie: Dan Alamangos

Sean Collier dělá ze závodění rodinnou záležitost s časem dobře stráveným se svými syny. Fotografie: Debbi Tamietti

VYBERTE VÍTĚZE NA REM RACE TÝDNE

Conner Styers (62) vyhrál na třídě SVC YZ250F třídu 250 Intermediate. Fotografie: Debbi Tamietti

Josh Fout (64), vítěz 450 Intermediate, a Connor Styers (62), vítěz 250 Intermediate, bojovali po celý týden po sobě jako blázni, aby se co nejlépe prosadili. Fout vyhrál intramurální válku na MXA KTM 450XCF. Fotografie: Dan Alamangos

Bývalý jezdec AMA Pro Billy Joe Mercier vyhrál na svém novém modelu KTM 40SXF třídu Expert nad 450 let. Fotografie: Debbi Tamietti

Pete Murray, další jezdec, který se zahříval na mistrovství světa ve dvoudobých motorech, se rozhodl příští týden zachránit svůj motor YZ125 pro velký závod, vyhrál Y-50 Expert a Over-60 Expert na YZ450F. Fotografie: Dan Alamangos

Zakladatel O'Neal Racing Jim O'Neal (39) byl vybrán jako hostující testovací jezdec, aby závodil s MXA v roce 2021 Honda CRF450 Works Edition k vítězství ve třídě nad 65 let. Jim byl mistrem světa veterinářů nad 2016 let 70 a je mu 75 let. Za Jimem je další zlatý oldie - Joe Root (8). Fotografie: Debbi Tamietti

David McCarthy porazil Bryana Robertse 2: 1 na vítězství nováčka nad 1 let. Fotografie: Debbi Tamietti

Luc De Ley (84) jel na MXA KTM 150SX, aby získal vítězství zezadu v obou motech meziproduktů nad 60 let. Zde se Luc pohybuje na tovární edici KTM 450SXF Marka Trabucca (63). Fotografie: Debbi Tamietti

Dillon Zeigler (121), který jede na starém dvoutaktu Yamahy YZ250 od Val Tamietti, vyhrál obě motto třídy 250 Novice. Fotografie: Debbi Tamietti

Kuvajtský závodník Barrak Aljasmi (2) zvítězil ve třídě Vet Novice v rámci svého posledního závodu REM v roce 2021, když se vrací do Kuvajtu poté, co strávil skvělou závodní dovolenou v zařízení Dennise Stapletona. Dennis se o víkendu vydal na sever na kvalifikaci Loretta Lynn a dal Barrakovi dodávku, aby mohl závodit na REM. Fotografie: Debbi Tamietti

Kevin Weston (22) 1-2 porazil Steve Moore 3: 1 ve třídě nad 40 let. Fotografie: Dan Alamangos

Tyler Nichols byl 450 Intermediate vítěz. Fotografie: Dan Alamangos

Zbytek odpočinku

Randel Fout (4G) byl jedním ze tří testovacích jezdců MXA, kteří jezdili na upraveném DTM Racing KTM 300SX. Dick Wilk to v pátek odjel z Utahu a v sobotu ho vysadil na REM. pro MXA závodit. Fotografie: Debbi Tamietti

Toto je arašídová galerie. Viděli jsme Ralfa Schmidta, Dana Alamangose, Kris Palm, Giovanni Spinali, Mika Cartera, Alana Julliena, Gavina Mravce a dalších, kteří si užívali 80stupňové počasí a horké závody. Fotografie: Debbi Tamietti

Ralf Schmidt vyrostl v závodě na holandském písku, proto vyvinul stand-up styl. Ralf si zřídka sedne. Fotografie: Dan Alamangos

Hollywoodský kaskadér Mark Donaldson na dvoutaktu MXA GasGas MC 125. Fotografie: Debbi Tamietti

Hlava STI Tyres Craig Peterson (714) má KTM 150SX, ale chce si koupit 2021 GasGas MC 125 a nasadit na něj sadu 150, ale vyzkoušel každé obchodní zastoupení v Kalifornii, Arizoně a Nevadě a nemůže ho najít. Pokud víte o prodejci s MC125 na podlaze showroomu, volejte STI a požádejte o Craiga. Fotografie: Debbi Tamietti

Malá ukázka sportovního ducha v cíli Mike Carter (50) a Giovanni Spinali (45).  Fotografie: Debbi Tamietti

Tnejlepší způsob, jak se naučit, jak být motokrosovým závodníkem, je na 125 dvoutaktních motorech. Sean Collier to ví a nasadil svého syna Damiána na CR125. Jakmile to Damian přeroste, může Sean prodat starou Hondu CR125 za více, než za co zaplatil. Nejlepší ze všeho je, že se Damian dozví vše o ovládání plynu, udržení hybnosti a maximalizaci úzkého výkonového pásma, než přejde na těžší čtyřtakt 250. Fotografie: Debbi Tamietti

Jody Weisel se rozhodl závodit na šestistupňovém crossoveru 2021 GasGas EX 350F na REM. Když se ho zeptali proč, řekl: „Minulý týden jsem to naplnil a stále to mělo v sobě dost plynu pro tento týden.“ To je ztělesnění plynového plynu. Fotografie: Debbi Tamietti

Robert Reisinger (96) sleduje uvnitř, zatímco Dave Eropkin (811) vede vysokou čáru. Reisinger byl celkově na druhém místě mezi experty nad 60 let za Petem Murrayem, zatímco Eropkin byl čtvrtý.  Fotografie: Debbi Tamietti

John Caper (44) je prostě rád, že je zpět v závodě, a s každým závodem trochu zrychluje tempo. Fotografie: Dan Alamangos

Ze sobotního závodu REM máme jen jednu nejasnou fotografii Luthera Francuse, protože Luther (2) v první moto třídy nad 50 let silně havaroval. Po několika minutách vstal, ale neodmítl cestu zpět do své jámy z EMT. Luther později napsal zprávu, že je v pořádku. Fotografie: Debbie Tamietti

Demoliční posádka MXA tuto sobotu závodila v Glen Helen na deseti testovacích kolech - GasGas MC 125, KTM 150SX, KTM 250SXF, Husqvarna TC250, KTM 300SX, Husqvarna FC250, KTM 450XCF, Honda CRF450WE, GasGas EX 350F a GasGas MC450. Zde si Dan Alamangos z MXA vyhrazuje čas na pořízení fotografií, aby mohl rootovat Joshe Mosimana - i když Dan musí závodit s Husqvana FC250 v příštím motu. Foto: Jon Ortner

Každý, kdo navštíví Glen Helen, by měl mít svůj snímek pod značkou Glen Helen, které jsou tři. Ten nad tratí REM, druhý nad první zatáčkou Talladega na národní trati a třetí je zmenšená značka na trati Pee-Wee. Jim O'Neal a Jody zde závodili od té doby, co byl Arroyo Cycle Park. Foto: Jon Ortner

Promotér závodu REM Frank Thomason je nesmyslný ředitel závodu. Vede super efektivní program a věrně sleduje všechny nesmyslné závodníky. Fotografie: Debbie Tamietti

REM nebude příští sobotu závodit v Glen Helen na podporu závodu Wieco World Two-Stroke Championship v dubnu 2021, ale vrátí se 3. a 10. dubna. Další informace najdete na www.remsatmx.com or Klikněte zde pro REM stránku Facebooku.