„SOBOTA V GLEN“ ZPRÁVA O MOTOKROSOVÉM ZÁVODU: DVA TADY, ​​DVOJNÁSOBNÁ KLASIFIKACE & ZÁVODY V DEŠTI (NE V DEŠTI)

Testovací jezdec MXA a AMA Pro Ezra Lewis si příští sobotu vypůjčili KTM 300SX od Pasha Afshara na mistrovství světa dvoutaktů. Muselo se mu to líbit, protože byl už dávno pryč ze zbytku smečky.

FOTOGRAFIE DEBBI TAMIETTI

Josh Mosiman z MXA závodil ve třídě Pro na California Classic, ale s více než 30 třídami na národní dráze přišel Josh otestovat různé karburátory na svém Pasha Racing KTM 150SX na dráze Arroyo, aby se připravil na příští sobotu World Two-Ttake. Mistrovství.

Glen Helen byl tento víkend přecpaný, prakticky každou čtvereční stopu masivní jámy a parkoviště zabraly obytné vozy a přívěsy pro terénní buginy, bok po boku, čtyřkolky, závodníci Calfirnia Classic a závodníci „Sobota v Glenu“. . V sobotu byla možnost deště, ale kromě toho, že bylo nezvykle chladno, zvláště po teplotách v 90. letech ve středu, čtvrtek a pátek, déšť ustál. Přinejmenším déšť držel na závod „Sobota v Glenu“. Závod California Classic takové štěstí neměl. Bylo to naplánováno jako dvoudenní závod a měl přes 30 různých startů, aby se dokončil dlouhý natahovaný program. Zatímco závodníci :Saturday at the Glen ” opouštěli trať Glen Helen's Arroyo, jezdci Cal Classic nebyli ani v polovině svého sobotního závodního programu. V neděli pak v polovině programu California Classic spadl déšť – a pršelo.

Kevin Barda (96) vyhrál 125 Expert na YZ125.

S přeloženým závodem Wiseco/Fasthouse World Two-Stroke, který o jeden termín závodu odstoupil od „sobota v Glenu“, bylo na trati Arroyo mnoho dvoutaktů, v tomto počtu byla zahrnuta i sestava týmu Pasha Racing. karburované stroje KTM 150SX – které jezdí v několika třídách – především AMA Pro Ezru Lewise, který všechny uchvátil na svém dvoutaktu Pasha Racing KTM 300SX ve třídách Pro.

Shawn Bushnell (31) vyhrál třídu Expert Over-40 na Husky TC125.

Závodníci „Saturday at the Glen“ jsou poslední baštou závodníků Saddleback ze 1970. až 80. let. Jsou to vytrvalá skupina, která nikdy nepřestane závodit, když se Saddleback, Indian Dunes a Carlsbad vypnou. Původně se přestěhovali do Perris Raceway s promotérem závodu „Saddleback Saturday“ Jimem Beltnikem a poté do Glen Helen s Frankem Thomasonem z REM. To pravděpodobně odpovídá velkému počtu jezdců ve třídách nad 50 let, nad 60 let, nad 65 let a nad 70 let. Ve skutečnosti je třída expertů nad 60 let největší třídou dne (konkuruje nováčkům nad 60 let a expertům nad 50 let) co do velikosti. Starší závodníci vytvářejí stabilnější atmosféru – závodí po celá desetiletí a nastavují standard chování, který se ponoří mezi mladší jezdce.

Alison Bushnell (13) smetla obě motorky třídy žen před Breanou Ball, Emily Cloud, Chloe Jakubowski, Shelby Swien a Tatum Juhnke.

Může to znít divně, ale i když jezdec Glen Helen, John Allen, musel připravit trať National, Arroyo, Stadiumcross a kamionovou dráhu – vše bylo téměř v perfektním stavu – kromě trati California Classic v neděli odpoledne. .. Následují fotky Debbi Tamietti z celé akce ze „Sobota v GLen“.

Caleb Rice (695) vyhrál mezitřídu nad 40 let 1-1 před Craigem Boumanem 2-2.

Alan Jullien (70) šel 1-2 v Experts nad 50 let před pěticí nejlepších Arek Kruk (4-1), Pete Murray (3-3), Pasha Afshar (6-4) a Chris Heinrich (5 -5). Na fotce nahoře je Luther French pronásledující Alana Julliena v prvním motocyklu. Luther skončil druhý v první jízdě, ale DNF ve druhé jízdě.

Pete Murray se vrátil ze své třetí třetiny v Expertech nad 50 let a šel 1-1 v Expertech nad 60 let – před pěticí nejlepších Ed Guajardo (2-2), Robert Reisinger (3-3), Val Tamietti (4-4) a Joe Sutter (5-5).

Robot Rodgers (12) vede Ray Poltack (223) a Val Tamietti (31) v první jízdě expertů nad 60 let. Robot běžel čtvrtý, když ztratil kontrolu nad stupátkem a whisky se přiškrtil přes vnější bermu a katapultoval se dolů do tvrdé hlíny pod ním. Několik minut ležel bez hnutí, ale nakonec se postavil na nohy a svezl se na lékařském mule zpět do své jámy.

Pete Murray (vlevo) jel na kole Robota Rodgera zpět do boxů. Robot (vpravo) si stěžoval na žebra, kyčle a záda, ale jeho nejhorším onemocněním byl otřes mozku. Nejezdil moto dva.

Val Tamietti (31) byl čtvrtý v kategorii Over-60 Experts, ale dominoval v kategorii Over-65 Experts a vyhrál oba motocykly.

Hrdina Desert Racing Bob Rutten (83) kontroluje tlak vzduchu ve svých pneumatikách na cestě k 3-4dennímu závodu Over-65 Experts za bývalými hrdiny SoCal Valem Tamietti (1-1) a Davem Eropkinem (2-2).

Ron Lawson (20) závodil s Dirt Bike 2024 Beta RX450 na 5-3 dny ve třídě Expert nad 65 let. Tady na něj Bob Rutten tlačí ve druhé jízdě.

Bývalý závodník Costa Mesa Speedway Randy Skinner (88) šel 1-1 v meziproduktech nad 65 let.

Mark Crosby (86) je „zubař ke hvězdám“, nikoli hollywoodské hvězdy, ale motokrosové hvězdy (včetně Jett Lawrence). Marc skončil 2-3 a celkově třetí v kategorii mezi 65 let.

Will Harper (7) strávil sobotu tím, že se aklimatizoval na svého nového Starka Varga. Snaží se vyžehlit chyby, než se zaváže pokusit se utéct v čele smečky.

Debbi Tamietti řekla: "Možná jsem byla příliš blízko zadní části zadního kola Boba Pociuse." Byla zaskočená, ale myslela si, že ta fotka za to stojí.

Corby Reutgen (513) zvítězil ve třídě Over-60 Novice 3-1 nad Nate Raubou 2-3, Chuckem Petersonem 1-5, Karlem Sellenthinem 5-2, Scottem Hydem 6-4, Carmen Cafro 4-7, Howardem Tresville 7-6 a John McCarrolls 8-11.

Patrick Miranda vyhrál třídu 125 Intermediate.

Curtis Craigmyle (17) skončil 2-4 ve třídě 450 Novice za Blakem Szumskim (1-1) a Nawai Glushensko (3-2).

Nigel Crosby (33) běžel třetí ve třídě 250 Novice, když dostal křížový skok na strmém klesání. Rozhodl se, že nebude závodit ve druhé motorce.

Obloha hrozila celý den, ale i když meteorologové z Channel 5 na sobotu předpovídali déšť, startovní čáry byly plné. Pršelo až druhý den.

Chloe Jakubowski (162) skončila 4. ve třídě žen a 2. ve třídě 125 Beginner.

Pasha Afshar (L7) má před sebou velký týden, protože mistrovství světa ve dvoutaktech Wiseco 2024 se koná tuto sobotu (s tréninkovým dnem pouze na dva takty v pátek). Pasha byl druhý ve třídě 125 expertů a čtvrtý v expertech nad 50 let

Cooper Console (10) posunul svou Yamahu PW50 na čtvrté místo v sobotní třídě 50cc PW/XR s 2-4. PW a 50cc First Timery jezdí na upravené trati, která nejede do velkých kopců.

PROGRAM „SOBOTA V GLEN“ 2024

Pokud hledáte závodní organizaci, která nabízí dlouhé motocykly, nízké náklady a velmi konzistentní rozvrh závodů – to je ono. Motokros „Saturday at the Glen“ bude opět závodit 4. května a 18. května Předběžné vstupné je pouze 30 $ (25 $ za mini). Vstupné je $ 40 ($ 30 pro mini) v den závodu. Poplatek za bránu je 10 USD (na osobu). Na příští motokros „Sobota v Glenu“ se můžete přihlásit až v pátek před dalším závodem (nebo se dostavte osobně v den závodu). Pro více informací přejděte na www.glenhelen.com

2024 SOBOTA NA GLEN MOTOCROSS (AKTUALIZOVÁNO)