„SOBOTA NA REPORTÁŽI ZÁVODU GLEN:“ PRŠILO TAK MOC, ŽE TEĎ SE ZÁVODNÍCI STAČÍ UKÁZALI

Sean Lipanovich si vypůjčil KTM 300SX od Willa Harpera a přivezl ho na „Saturday at the Glen“, aby se příští sobotu mohl zúčastnit zahřívacího závodu před závodem World Two-Tact.

FOTOGRAFIE DEBBI TAMIETTI

Josh Mosiman si vypůjčil KTM 150SX od Pasha Afshara, aby si na něj zvykl, než s ním bude závodit na mistrovství světa dvoutaktů příští sobotu. Mistrovství světa dvoutaktů bylo bohužel přeloženo na 20. dubna kvůli ještě většímu dešti v kalendáři.

Když se závodníci v sobotu ráno probudili, přivítal je občasný déšť. Nemůžete nikoho vinit za to, že se rozhodl zůstat doma ve svých teplých postelích, ale tohle byl velký víkend v Glen Helen, což znamenalo, že John Allen z Glena Helen bude muset zakouzlit se svou kočkou, aby byly stopy perfektní pro dva- den OTHG International motokros, motokros „Saturday at the Glen“, závod GBC off-road motokár/quad/mc (na kamionové dráze) a vintage závod American Retrocross, který byl naplánován na neděli. Naštěstí pro Johna a jeho Cat byl závod GBC zrušen a nedělní závod ARX Vintage byl zrušen (i když v neděli přestalo pršet a vyšlo slunce).

Christian Clark vyhrál třídu 450 Intermediate.

Déšť nebyl dost silný na to, aby se z tratí Arroyo nebo National staly bahenní bažiny, ale když padal, jezdci zmokli, prochladli a rozmazali si brýle. Déšť by přicházel a odcházel. Pršelo, když byste jeli na startovní čáru pro vaši moto a pak by přestalo, jakmile by brána spadla… a naopak. Jezdci se uchýlili k tomu, že měli na sobě několik vrstev košile, pod chrániči a mnozí si oblékli své plastové chrániče přes dres, aby zlomili vítr.

Výsledkem bylo, že některé třídy měly perfektní podmínky a jiné se potýkaly s nepříjemným mrholením. Ale to nejhorší, co se kdy stalo, stále nedosahovalo ani jednoho z přívalových lijáků, kterými SoCal trpěl v lednu, únoru a počátkem března, kdy pršelo přes 20 palců, vždy přicházelo o závodních víkendech. Historicky, Glen Helen nemá příliš mnoho ročních srážek, někde mezi 5 až 15 palci v závislosti na roce. Letos to bylo 25 palců za dva měsíce.

Josh Fout (946) absolvoval 2-DNF ve třídě Over-30 Pro na MXA 2024 Kawasaki KX450X.

Ale hardcore kluci, většinou ve veterináři a starších třídách, se nikdy nevzdávají naděje. Když meteorolog předpovídal o víkendu déšť, jezdci říkali: „Meteorologové nemají nikdy pravdu. Jsem si docela jistý, že závod zvládneme dříve, než dorazí z Tichého oceánu." Když tedy meteorologové řekli, že tuto sobotu bude pršet, srdečné duše si předpovídaly počasí samy – většinou se skládaly z tohoto názoru. „Déšť vždy přijde později, než předpovídají. Pravděpodobně stihneme zajet všechny motokáry dříve, než se ve 2:00 objeví déšť.“ A v sobotu v Glenu byly všechny motocykly před 2:00 – ale během většiny z nich pršelo. A pak ve 2:00 přestalo pršet, když se jezdci naložili a vyjeli z boxů. A v neděli, kdy Channel 5 předpovídal silné deště po celý den, bylo jasné a slunečné a nepršelo až do 5:00.

Dennis Stapleton (184) závodil ve čtyřech motocyklech mezi Experty nad 40 let a Open Experts. Letos v létě chce závodit v několika AMA Nationals a potřeboval začít zajíždět. Tato fotografie je klasickým příkladem toho, proč byste se nikdy neměli oblékat do černé. Černé ozubené kolo narušuje definici na fotografii. Dennis měl alespoň bílé boty.

Může to znít divně, ale i přes déšť byla trať Arroyo v téměř dokonalém stavu. Déšť nikde na závodní dráze netvořil kaluže a neustálý proud kol udržoval trať v závodním stavu – navzdory neustálému mrholení. Nebylo na škodu, že předchozí dva měsíce deště proměnily velkou část trati Arroyo v písečnou.

Ralf Schmidt (73) byl americkým dovozcem TM, než se pohádal s vedením TM a odjel domů do Holandska. Během hádky mu TM řekl, že nepotřebují, aby byl americkým dovozcem TM, protože měli spoustu lidí, kteří to chtěli udělat. Hádej co? O dva roky později stále nemají dovozce TM ani nemají žádné oficiální zastoupení TM. Zde se hostující Ralf prohání mezi stromy s Allanem Jullienem (70) v pronásledování.

Fotografka esa Debbi Tamietti nikdy neucukne. Zde se udržela, když se na ni 229librový 300SX vynuloval.

Ron Shuler (33) loni přešel na Yamahu YZ450F, ale naštěstí se držel své KTM 450SXF, protože jeho YZ450 praskla ojnice a vyndala píst, hlavu, ventily a válec. Účet za díly vyšel na 3800 dolarů. Ron se vrátil ke své KTM 450SXF a skončil třetí ve třídě expertů nad 50 let.

Mike Monaghan je zarytý dvoutaktní závodník – i když třídy, ve kterých závodí, jsou většinou plné chlapů na 450. Bývalý jezdec Pro Circuit Husqvarna dovedl svou Yamahu YZ144 sponzorovanou Tonym DiStefano do cíle 4-5 v kategorii Over-65 Experts.

Ron Lawson (20) dovedl Dirt Bike Beta 450RX na skóre 5-4 v kategorii Over-65 Experts a remizoval s Mikem Monagahanem 4-5. Lawsonova lepší druhá moto mu dala celkově čtvrté místo.

Robert Reisinger (6) z 96D Helmet skončil 2-2 za Petem Murrayem ve třídě Expert nad 60 let.

Pete Murray (36) si léčí bolavé rameno, ale závodil a vyhrál třídy nad 60 i nad 50 let.

John Caper (44) měl na Hondě CRF3 solidní 2-65 dny ve třídě nováčků nad 450 let.

Val Tamietti (31) zvládl oba motocykly třídy Over-60 Expert před Davem Eropkinem a Novozélanďanem Tonym Cookseym a poté šel 3-3 v kategorii Over-60 Experts za Murrayem a Reisingerem.

Bývalý novozélandský národní šampion a člen týmu MXDN Tony Cooksey (6) přiletěl, aby strávil měsíc závoděním v SoCal. Tony skončil 2-3 na třetím místě ve třídě Expert nad 65 let za Valem Tamietti a Davem Eropkinem.

Když jsou všechny jeho slzy pryč, Jody Weisel (192) z MXA pokračuje i přes mrholení. Déšť přicházel a odcházel celý den, ale alespoň udržoval bílý plast na Jodyho Husqvarně FC350 čistý. Aby zůstal v teple, má na sobě tričko, spodní chránič, dres a plastový hřbet. Ano, měl v autě pláštěnku, ale nechtěl ji nosit... pršelo nebo ne.

Randy Skinner (88) normálně vyhrává třídu pro středně pokročilé nad 65 let, ale v dešti se místo toho rozhodl potrápit své kamarády tím, že na ně čekal a pak vzlétl. Jeho úskoky ho opustily na čtvrtém místě, ale byl šťastný. Jeho přátelé nebyli.

Bývalý promotér závodů REM Frank Thomason, který odešel po 35 letech běžeckých závodů do důchodu, se rozhodl, že nadešel čas, aby se znovu zařadil do řad těch, kteří závodí, místo těch, kteří závody pořádají. Líbil se mu pohled z této strany plotů a říká, že začne závodit častěji.

John Perry (192) jel minulou sobotu z Duranga v Coloradu na Randel Fout's Memorial a zůstal tam týden, aby závodil v „Saturday at the Glen“. Jody mu půjčil svou Husqvarnu FC2024 350.

Thibault Mitchell (vlevo) spadl na samém vrcholu Mt. Whitney a uvízl. Josh Mosiman (vpravo) vyšplhal na kopec pěšky, aby pomohl sedmiletému dítěti sesadit kolo. Bylo dobře, že se nepokusil sjet dolů sám, protože mu nefungovaly brzdy. Ještě záhadnější je, že 7- až 8letý Pee-Wee's nedělají velké kopce v Glen Helen, ale Thibault nějak skončil na vrcholu na své elektrické Husqvarně Pee-Wee.

Kevin Weston (22) vyhrál třídu 125 Intermediate 2-1 nad Patrickem Mirandou 1-2. Tyler Nichols byl třetí s výsledkem 3-3.

Damian Collier (X910) mžourá, když letí přes cílový skok. Mžourá, protože má brýle omotané kolem paže. Damian vyhrál třídu 250 Intermediate a skončil druhý ve třídě Open Intermediate.

Mike Gilmore (17) skončil 3-2 ve třídě 250 začátečníků.

Jet Bushnell (31) vyhrál třídu 125 nováčků na svém Husqvarně TC125, zatímco jeho matka Alison vyhrála třídu žen.

Bode Bushnell (699) ovládl obě motorky třídy 85cc, zatímco jeho otec Shawn vyhrál třídu expertů nad 40 let. To přidalo až čtyři výhry mezi Jetem, Bodem, Alison a Shawnem.

Braeker Baggett (4) je synem Blakea Baggetta. Blake byl v roce 2012 národním šampionem AMA 250 a dvojnásobným členem týmu USA na MXDN. Braecker skončil 4-6 na 6. místě ve třídě Pee-Wee First Timer.

PROGRAM „SOBOTA V GLEN“ 2024

Pokud hledáte závodní organizaci, která nabízí dlouhé motocykly, nízké náklady a velmi konzistentní rozvrh závodů – to je ono. Motokros „Saturday at the Glen“ bude opět závodit 13. dubna, 20. dubna, 4. května a 18. května. Předběžné vstupné je pouze 30 $ (25 $ za mini). Vstupné je $ 40 ($ 30 pro mini) v den závodu. Poplatek za bránu je 10 USD (na osobu). Na příští motokros „Sobota v Glenu“ se můžete přihlásit až v pátek před dalším závodem (nebo se dostavte osobně v den závodu). Pro více informací přejděte na www.glenhelen.com

2024 SOBOTA NA GLEN MOTOCROSS (AKTUALIZOVÁNO)