MISTROVSTVÍ SVĚTA FIM: PODÍVEJTE SE NA GRAND PRIX TRENTINA ZA 10 MINUT

Jorge Prado dál vyhrává. Mladý španělský mistr světa 450 je zatím v roce 2024 čtyři na čtyři. Jeho vítězství v Trentinu způsobilo, že v sobotním kvalifikačním závodě ztratil místo na motorce, což znamenalo, že špatně vybral bránu a propracoval se pouze třetí do konce prvních 450 moto. Ve druhé jízdě však dostal holeshot a nakonec se vrhl na všechny své pronásledovatele, aby vyhrál celkově se skóre 3-1, když porazil 2-4 Tima Gajsera a 1-5 Romaina Febvra.

250 GP Trentina vidělo prvního odlišného vítěze (poté, co Kay de Wolf vyhrál první tři GP roku). Kay de Wolf s výsledkem 1-8 ho vyrovnal s výsledkem 8-1 Simona Laengenfeldera na celkové třetí místo, ale Liam Everts 3-2 stačil na vítězství před Thibaultem Benistantem 2-4. Série MXGP si dá dvoutýdenní přestávku, než se 5. května vrátí do akce v Portugalsku.

Jorge Prado byl v Trentinu poražen v první jízdě, ale na vině bylo jeho sedadlo. Ve druhé jízdě se však vrátil a vyhrál svou čtvrtou 450 GP v řadě.

10. Ben Watson (Sázka)…10-13.
Další notáři: 11. Benoit Paturel (Yam): 12. Kevin Horgmo (Hon); 13. Jere Haavisto (KTM); 14. Tom Koch (KTM)“
15. Jan Pancar (KTM); 16. Brian Bogers (Fanoušek); 17. Cornelisu Toendel (KTM); 18. Alvin Ostlund (Hon); 19. Ivo Monticelli (Duc); 20. Isak Gifting (Yam).