„SOBOTA V GLENU“ ZPRÁVA O MOTOKROSU: SILNICE JE ZPĚT V AKCI A TAK JSOU PRAVIDELNÍ

Sean Lipanovich (505) vyhrál v obou motocyklech třídy 450 Pro.

FOTKY OD DEBBI TAMIETTI & JON ORTNER

"Déšť, déšť, jdi pryč, přijď zase někdy jindy!" To byl zpěv, který závodníci používali celý leden – když se do SoCal lily deště. Glen Helen Raceway dokázal zůstat většinu času otevřený, ale udržet připravené tři nebo čtyři tratě nebyl snadný úkol (zejména proto, že Glen Helen se nachází na konci kaňonu a má dvě koryta řeky, nejen hlavní silnici do kaňonu). závodní dráha, ale trať samotná). Trvalo to, ale nakonec se řeka Atmospheric posunula dále na sever a na trať se skutečně dostal celý víkend naplánovaných tréninků a závodů. Například závod „Sobota v Glenu“ z minulého víkendu byl skřípnutý, protože déšť se měl objevit až po 11:00. Kombinací tříd do několika branek se sobotní závody minulého týdne dostaly až do poslední moto na plánu před otevřením nebe. Ale nedělní Old Timer's Club Motocross a ARX Vintage motokrosový závod byly zrušeny - Glen Helen je přesunul na tuto neděli.

Austin Keys (H722) dotáhl svou Husqvarnu vybavenou NGPC na druhé místo ve třídě 450 Pro s 2-2

Když jezdci nakládali své náklaďáky a mířili ke Glen Helen, většina z nich předpokládala, že budou muset jet zadní cestou do Glen Helen. Zadní silnice protíná zařízení šerifa a části vězeňského pozemku, který je přes hřeben od trati. Když se první příchozí dostali na trať, kde se spojují dálnice 15 a 215, před tím, než vyjeli do pouště, předpokládali, že přijedou na zadní silnici, ale k jejich překvapení kraj upravil písek mimo hlavní silnici. Jezdci, kteří už byli na trati, zavolali všechny své přátele, kteří byli stále na dálnici, a řekli jim, že hlavní silnice je otevřená. Tento styl komunikace „Jungle Drums“ je mezi závodníky docela běžný.

Dennis Stapleton (184) byl zaneprázdněn motokrosovými školami, pomáhal Kurtu Nicollovi s jeho prázdninovými kempy a povinnostmi MXA, ale potřeboval jezdit. Ve třídě Vet Pro vedl 2-2.

Brian Medeiros (934) protíná vyjeté koleje ve třídě 250 Pro. Bohužel si Brian v první jízdě poranil koleno a musel to zabalit.

Jakmile se všichni usadili na zvoleném parkovacím místě v boxech, závody mohly začít. Všichni čekali, že trať bude po třítýdenním dešti mokrá, ale bláto tam nebylo. Ve skutečnosti bylo nutné trať zalévat, než byl den hotový. Zde jsou fotografie Debbi Tamietti a Jona Ortnera z této „soboty v Glenu“. Užívat si.

Josh Fout (32) a Richard Ellis (34) ukazují dva různé přístupy k tomuto pravostrannému metaři. Jízda na dvoutaktech je mnohem zábavnější.

Pasha Afshar (L7) závodil ve 125 třídách Expert a Over-50 Expert. Vyhrál 125, ale šel 6-6 v Over-50s. Foto: Jon Ortner

Randel Fout (65) byl přidělen k závodu MXA 2023 KTM 300SX k testování výfukových systémů. Miloval 300SX.

Robert Reisinger (96), Ed Guajardo (27), Jon Ortner (N1R), Ray Poltack (skrytý za Reisingerem), Dave Eropkin (811), Luc De Ley (skrytý za Poltackem) a Ron Lawson (skrytý za Eropkinem) . Nakonec by to byl Guajardo první, Reisinger druhý a DeLey třetí.

David O'Connor (30) pracuje v závodě KTM Factory Services a vyrábí motory pro závodní týmy KTM. Jak si dokážete představit, jeho 2023 KTM 250SX je rychlý. Foto: Jon Ortner

Zpátky v kaňonu, mimo dohled většiny diváků, Glen Helen spojil dohromady tři slepé hrboly do smyčky, která se znovu připojila k přední části dráhy Arroyo Vet 30 stop po jejich pravici.

Marc Crosby (75). vede Mic Rodgers (115), Frank Emerson (75) a Ernie Kopasz v meziproduktech nad 65 let. Crosby by vyhrál obě motorky.

Frank Emerson (75) a Ernie Kopasz (314) se utkali o druhé místo v meziproduktech nad 65 let. Místo by získal Kopasz.

Bruce Ashmore (111) se střetl s jezdcem, který neměl být v jeho třídě. Následná havárie poslala Bruce do nemocnice s vykloubeným ramenem a zlomenou kostí. Provinilý jezdec byl označen černou vlajkou, ale pro Bruce bylo příliš pozdě. Pokud nejsi dost starý na to, abys závodil ve třídě s věkem, nelži o svém věku.

Luther French (21) a polský jezdec Arek Kruk (79) vjíždějí na písečnou rovinku v kaňonové části trati Arroyo Vet.

Ron Lawson (24) dotáhl Dirt Bike KTM 300SX na 7-5 umístění ve třídě expertů nad 60 let.

To byl v měsíci lednu vzácný pohled. Vodní vůz nebyl potřeba první tři týdny, ale neustálé deště nakonec ustaly.

„Saturday at the Glen“ je asi jediné místo, kde můžete na trati současně vidět dvě CMC jedničky z dnů Saddleback a Carlsbad. Val Tamietti (31) byl třikrát CMC Pro #1, zatímco Jody Weisel (71) byl v roce 1984 CMC Vet Pro #1.

Luc De Ley (82) dovedl MXA GasGas MC250F na celkové třetí místo za vítěze Eda Guajarda (2-1) a druhého Roberta Reisingera (3-3) ve třídě expertů nad 60 let.

Jon Ortner (N1R) má na svém novém dvoutaktu 2023 Yamaha YZ250X pouze dva závody. Minulý týden vyhrál třídu Expert nad 60 let na sérii National Grand Prix Championship (NGPC) v Delano a tento týden vyhrál třídu Expert nad 60 let v „Saturday at the Glen“, dokud si nemyslel, že bílá vlajka je dáma. v moto 1 jet 8-4 na celkové čtvrté místo.

Michel Oetzell (406) byl druhý v kategorii Over-30 Novices a první v kategorii 450 Novices.

Lars Larsson (171) je zázrak. Byl to závodník Husqvarna Grand Prix, zlatý medailista ISDT (pro tři různé země), jezdec GP, kterého Edison Dye přivedl v roce 1967, aby předvedl motokros do Ameriky, spolumajitel Torsten Hallman Racing (THOR), který byl uveden do Síň slávy AMA, čtyřnásobný mistr světa ve veterinárním lékařství a ve svých 81 letech stále závodí každý týden.

Malcolm Goldsby (62) ovládl obě motorky třídy Novic nad 65 let.

Lonnie Paschal (51) skončil 1-4 na celkovém druhém místě ve hře Over-60 Intermediate.

Třída Expert nad 65 let je tvrdá bitva na každém motocyklu mezi Valem Tamietti (31), Bobem Ruttenem (83) a Willem Harperem (7). Na těchto pozicích začínali a na těchto pozicích skončili.

Michael Oetzell (406) se dostává k zemi jako první v kombinované třídě 250/450 Novice, ale Ryan Freitas (665) a Denver Ethridge (515) ho předskakují. John Schlick (48) skončil 4. v 450 Novices, ale vrátil se, aby vyhrál Vet Novices před Michaelem Oetzellem.

Profesionální závodní automobilista Ernie Becker (87) dostává zaplaceno za řízení sportovních vozů, ale ve svém vlastním čase závodí v motokrosu. Ernie skončil 3-5 na čtvrtém místě ve třídě nad 4 let.

Gabby Sanchez (76) se specializuje na off-roadové závody, ale ráda fušuje do motokrosu. Ve třídě 7 nováčků skončila 5-250.

Jett Bushnell (31) skončil 4-2 na celkovém druhém místě ve třídě 125 Beginner.

Patrick Miranda (17) vyhrál všechny čtyři motocykly ve třídě 85cc a Supermini.

Levi Harrison (825) byl druhý ve třídě Pee-Wee od 4 do 6 let s výsledkem 3-2. Jeho vybavení a jeho kolo byly barevně odlišeny červenou, bílou a modrou, ale to není nic…

Levisova rodina vyšla v plné síle a ve vhodném týmovém oblečení, aby ho povzbudila.

Bode Bushnell (699) skončil 4-3 na třetím místě ve třídě 85cc.

Kolton Shores (13) ovládl oba motocykly třídy 65cc Beginner.

Motokros „Saturday at the Glen“ bude opět závodit 4., 11. a 25. února. Předběžné vstupné je pouze 30 $ (25 $ za mini). Vstupné je $ 40 ($ 30 pro mini) v den závodu. Poplatek za bránu je 10 USD (na osobu). Na příští motokros „Sobota v Glenu“ se můžete přihlásit až v pátek před dalším závodem (nebo se dostavte osobně v den závodu). Pro více informací přejděte na www.glenhelen.com

Jon Ortner (N1R) letěl se svým dvoutaktem Yamaha sponzorovaným Simi Valley Cycles / TBT Racing / O'Nealem, aby snadno vyhrál v prvním motocyklu Over-60 Expert. Jeho druhá moto byla snadným vítězstvím pro kluky, kteří zůstali na trati po celou moto.