JEDEN FOTO A JEDEN PŘÍBĚH: JEFFREY HERLINGS VS. AMERIKA

_SOU8126Autor: John Basher

Nedávná změna pravidla nutí v roce 250 trojnásobný 450 mistrů světa Jeffrey Herlingsů do třídy 2017 v roce 21. 60letý Herlings, vítěz 250 kombinéz Grand Prix, je již dlouho 250 esa KTM v jamce. Kdyby to nebylo pro zlomenou stehenní kosti a vykloubené kyčle, byl by Herlings pětinásobným XNUMX světovým šampionátem. Je to jezdec, který kdysi generoval jezdce. A zatímco srovnání síly Herlings s nejlepšími a nejjasnějšími hvězdami Ameriky je téměř nemožné, letošní víkendový MXGP Ameriky v Charlotte poskytl letmý pohled.

Když jsem loni sledoval, jak se „The Bullet“ rozprostírá po okruhu Valkenswaard, věděl jsem, že Cooper Webb, Adam Cianciarulo a Austin Forkner budou mít v sobotu plné ruce práce. Herlings je nejlepší v písku, ale během svého působení v závodech 250 GP se naučil dominovat za všech podmínek. Stejně jako Ricky Carmichael a jeho averze k závodům v blátě v prvních letech čelil Jeffrey nepřízni osudu a překonal všechny překážky. Herlings se však v posledních letech potýkal s vyrážkou vážných zranění. Poslední - zlomená klíční kost, kterou utrpěl holandský Masters začátkem července - ho na tři kola vyřadila z akce GP. Jeho počet bodů se zmenšil, protože měl dvě předchozí sezóny. Jen tentokrát se Jeffrey dokázal uzdravit a vrátit se silný.

Před MXGP v Americe vyhrál Jeffrey Herlings 24 z 26 motocyklů této série. Dvě porážky přišly do rukou Dylana Ferrandise a Thomase Covingtona. Při vstupu do Charlotte musel Jeffrey dokončit před Jeremy Seewerem, aby titul zabalil. Tato realizace přiměla některé fanoušky k tomu, aby věřili, že to Herlings pošle na Charlotte. To se evidentně nestalo. Jeffrey šel od třetího k prvnímu v jednom kole v úvodním motocyklu. Nakonec vyhrál o 29 sekundy nad Cooper Webb a dal na Austina Forknera XNUMX sekund.

HERLINGS PŘIJÍMAJÍCÍ ZAMĚSTNANOST PŘI RYCHLOSTI US RIDERŮ SPRINTOVANÝCH V RÁMCI JEDNOTLIVÉHO RŮSTU. TORTOISE VERSUS HARSKÁ STRATEGIE V BLÍZKOSTI PRACOVALA PRO JEFFREY, KTEŘÍ SE ZAVŘÍT NA FORKNERU K SMĚROVACÍM STAVŮM MOTO. POUZE COOPER WEBB, PŘÍSLUŠNĚ NICKNAMEDOVANÝ „BEAST OD VÝCHODU“ PO POMOCI SEVERNÍM KAROLINSKÝM DAMONEM BRADSHAWEM, KEPT ZÍSKAL RYCHLEJŠÍ NEBEZPEČNOU ZNIČKOU ZELENOU SKY.

Druhé 250 moto v Charlotte nebylo nic magického. Mrtvý syn Severní Karolíny, Cooper Webb, byl pohřben zpět ve smečce. Jeffrey Herlings byl na druhém místě v dobré pozici, zatímco Austin Forkner se ujal vedení ve druhém tahu a dal na spalovače. Jeffrey nemohl vyrovnat Forknerovo děsivé tempo. Když byl na dráze KTM # 84 Red Bull KTM, bylo to místo zřídka vidět. Později, na tiskové konferenci po závodě, se Herlings objevil šokován tím, jak rychle američtí jezdci v brzké době šplhali. Želví versus strategie zajíce pro Jeffreyho téměř fungovala, když se na Forknera zavřel směrem k ubývajícím fázím motocyklu. Pouze Cooper Webb, odpovídající přezdívka „Šelma z východu“ po kolegovi ze Severního Karolinie, Damon Bradshaw, se stále zrychloval, když noční obloha ztmavla. Webb popadl náskok za kolo 15 a odskočil. Mladý nováček Austin Forkner měl plné ruce práce s Herlingsem, krátce prošel kolem, aby se hned dostal na druhé místo.

Jeffrey Herlings skončil s druhým motocyklem na třetím místě - jeho nejhorší konec sezóny. To bylo také jediné Grand Prix roku 2016, který prohrál (ze 14, v nichž soutěžil). To vyvolává otázku, je Cooper Webb lepší než Jeffrey Herlings? Herlings cítil, že to bylo v myslích mnoha, a oslovil tisk po závodě slovy: „Všichni řeknou, kdo je nyní nejrychlejším chlapem? Je to Cooper, je Jeffrey? Myslím, že to není něco, co nelze porovnat, protože je to jen jedna událost. Vyhrál jsem první moto. Vyhrál druhý moto, takže je to jeden, jeden. Ale myslím, že opravdu vím, kdo je nejrychlejší, musíte závodit na úplném šampionátu na různých typech skladeb. “ Jeffrey byl ve svém hodnocení na místě.

Tento víkend se Herlings znovu postaví proti Austinovi Forknerovi a místo Cooper Webb se bude muset vypořádat s nejnovějším rekrutem Geico Honda, dvojnásobným 250 národním šampionem Jeremy Martinem. Američané budou mít výhodu domácího pole v Glen Helen. Austin Forkner ví, že má s Herlingem rychlost. Jeremy Martin by samozřejmě neměl rád nic lepšího, než držet to s Evropany a jeho starým týmem ve Star Racing Yamaha. Pokud jde o Herlingsa, Glen Helen USGP bude jeho posledním závodem na 250. Může dosáhnout 61 vítězství GP? Ať už je to triumf nebo porážka, historie je nevyhnutelná.