FOTOGALERIE: MIKE ALESSI SE DVOJNÁSOBÍ NA DVOUTLAKOVÉ ZÁVODĚ „PASHA 125 OPEN“

Mike Alessi miluje dvoutakty a doufá, že 3. října vyhraje svůj druhý světový šampionát ve dvoudobách. Mike vyhrál svůj první v roce 2016. Mike měřil svoji kondici pomocí Pasha 125 Open.

FOTOGRAFIE DEBBI TAMIETTI

Pravděpodobně jste byli u příležitostného závodu, který má divný formát, neobvyklou strukturu třídy nebo výplatu peněženky, která rozbíjí formy. A pokud jste byli některým ze závodů „Pasha 125 Open“, víte přesně, co máme na mysli. Zde je několik příkladů z jedinečného dvoutaktního závodu 125ccm o víkendu.

(1) Hollywoodský herec Pasha Afshar se rozhodl, že chce pomoci třídě 125 Pro na mistrovství světa ve dvoudobém sportu v roce 2020 růst, proto uspořádal „Pasha 125 Open“ a peníze z peněženky vyplatil z vlastní kapsy. Ze záznamů závodu si nevzal ani cent. Věnuje se zvýšení profilu 125 dvoutaktů.

Josh Mosiman z MXA ve čtvrtek jezdil dvě kola MXTM 2020 KTM 125SX, aby si na to zvykl, a poté v sobotu zajel na druhé místo. Půjčil si trubku z dyno kola Pro Circuit, ale kromě toho to byla zásoba.

(2) Jediné motocykly způsobilé pro „Pasha 125 Open“ byly dvoudobé 125cc a 150cc. Které jsou legální velikosti na mistrovství světa ve dvoudobých motorkách v Glen Helen 3. října. Důvodem, proč je povoleno závodit 150s proti 125s, je to, že budou závodit tak jako tak, protože je téměř nemožné, aby technologie zkontrolovala každé kolo na amatérském závodě.

Sean Collier byl sponzorován dobrodincem Pasha Afshar. Sean a Josh Mosiman bojovali 15 z 20 minut v obou 125 Pro motos, než se Sean rozhodl, že tempo a teploty 113 stupňů ho nutí zpomalit. Udělal to, ale přesto se dokázal držet na třetím místě v obou motos.

(3) Přestože se na „Pasha 250 Open“ konaly čtyřtaktní 500ccm a 125cc čtyřtaktní motory, neměly nárok na žádné peníze z peněženky a byly vyzvány, aby se přihlásily do běžných tříd (které zahrnovaly různé úrovně dovedností, věkové skupiny a čtyři tahy). Čtyřtakty byly přidány, protože většina dvoutaktních jezdců 125c cestuje po okruhu SoCal se svými čtyřtaktními kamarády - a Pasha cítil, že více kol na trati by mu pomohlo lépe se formovat.

Dennis Stapleton (184) týmu MXA se umístil na čtvrtém místě ve třídě 125 Pro a na třetím místě ve třídě 125 Vet Pro na sériovém KTM 125SX.

(4) Peněžní peníze „Pasha 125 Open“ byly rovnoměrně rozděleny mezi tři třídy 125/150. Nejviditelnější třídou 125 ccm byla třída Pro. Bylo otevřeno každému jezdci, který chtěl zkusit štěstí proti silné skupině bývalých jezdců AMA National a žhavých dětí.

Druhým závodem, který se platilo, byli profesionálové nad 30 let. Byli zařazeni do třídy, která omezovala její věkovou skupinu od 30 let do 49 let. V zásadě to byla typická třída Vet Pro.

Třetí třída platící peníze byla pro závodníky nad 50 let na dvoutaktní 125 nebo 150 ccm. Ano, čtete správně, jezdci nad 50 let 125 dostali stejnou výplatu jako 125 profesionálů. Všechny tři třídy zaplatily stejnou částku třem nejlepším.

Max Groom několik let trénoval v ClubMoto s nadějí na profesionální kariéru, ale tam se zlomil a nakonec se vrátil domů do SoCalu. Nyní se vrací pro zábavu. Max vzal svůj Suzuki RM125 na 4-5 den.

(5) Největší třídou dne a nejen největší ze tří závodů 125cc Pro, byl závod Pro-50 125cc Pro. Skládalo se z mnoha jezdců, kteří každoročně bojují o mistrovství světa veterinářů - včetně mistrů světa veterinářů Kurta Nicoll a Pete Murraye - plus významné skupiny závodníků nad 60 let, kteří rádi závodí proti těm mladým ve třídě nad 50 let . Ano, 50letý mladík vyhrál profesionální závod v kategorii 50 ccm nad 125 let, ale domů ho následoval 61letý Pete Murray.

Connor Styers chce být profesionálem, proto se přihlásil do třídy 125 Pro, aby ochutnal, jaké to je. Držel se, aby šel 7-7.

(6) Velkým vítězem dne se stal Mike Alessi. Mike vzal tento závod vážně a ve čtvrtek ho spatřili na kole REM na jeho žlutém YZ125. Mike vyhrál jak třídu 125 Pro, tak třídu 30 až 49 Pro. Za své dny pracuje Mike v kapse 1500 $. Mike odešel z AMA Supercross a National Racing a chce jen závodit pro zábavu. Během své 15leté kariéry v AMA skončil Mike 12krát v první desítce (s 8 kombinézy pěti nejlepších - čtyři z těchto tří)

Travis Damon (22) jel na své Hondě CR8 ve třídě 8 Pro 125-125.

(7) Druhým nejbohatším mužem, který opustil Glen Helen, byl Kurt Nicoll. Kurt vyhrál $ 1250 za druhé místo ve třídě Over-30 125 Pro a vítězství ve třídě Over-50 Pro.

Josh Mosiman (vlevo), Mike Alessi a Sean Collier (vpravo) drží pozlacený plast a studené tvrdé zelené bankovky za své úsilí 125 Pro.

(8) Josh Mosiman z MXA obsadil druhé místo v závodě 125 Pro a Pete Murray získal druhé místo ve třídě Over-50 Pro. Oba dostali 500 $. Jezdci, kteří získali peníze na třetím místě, byli Sean Collier (125 Pro), Dennis Stapleton (Vet Pro) a Alan Jullien (Over-50 Pro)

Mike Alessi daroval jednu ze svých dvou trofejí velmi nadšenému Loganovi Foutovi.

(9) Oficiální teplota meteorologické služby v Glen Helen byla v sobotu 113 stupňů. Byli jezdci, kteří trpěli horko, stejně jako jezdci jako Mike Monaghan, Dennis Stapleton, Mike Alessi, Kurt Nicoll, Connor Styers, Jacob Corona a Mike Bierman, kteří v dusném horku závodili čtyři mota.

Tyler Smith si vypůjčil Husqvarnu TC2020 od Mikea Monaghana do roku 125 a ve třídě 125 Vet Pro se dostal na páté místo. Stejný Husky byl také na sedmém místě u profesionálů nad 50 let a na třetím místě u expertů nad 60 let Monaghan.

(10) Pasha nyní hledá nebo bude velkým sponzorem, který posílí peněženku pro třídu 125/150 na mistrovství světa ve dvoudobých závodech 3. října 2020. Pokud má nějaká podnikavá společnost zájem, kontaktujte Lori Wilsonovou z Glen Helen. Pokud ne, Pasha to zvládne sám.

KAŽDÝ, KTERÝ BOL KAŽDÝ, NA PASHA RASE

Kurt Nicoll (2) byl čtyřnásobný finalista na mistrovství světa v motokrosu FIM o objemu 500 ccm, vítěz MXDN (1994) a čtyřnásobný mistr světa v oboru veteránů. Ve věku 54 let má stále rychlost Pro.

Pete Murray (7) byl jediným jezdcem v závodě Over-50 125 Pro, který dokázal udržet Kurta Nicoll v dohledu - ai tehdy byl Kurt jen tečkou.

Toto je vedoucí Kurt Nicoll v prvním kole závodu Over-50 125 Pro. Pronásledování za chvíli přijde z kopce.

Ron Lawson (57) vyhrál první moto třídy Over-60 Expert a vedl druhé moto pozdě v moto, ale Val Tamietti a Mike Monaghan ho předali. Ronova 1: 3 porazila Monaghana 3: 2, ale ne Tamiettiho 2: 1. Randy Skinner (94) byl čtvrtý se skóre 4: 4.

Richard Taylor pohání špínu na Simi Valley Yamaha YZ125.

Jon Ortner (1) se ve třídě Over-50 125 Pro dostává pod Chrisem Heinrichem celkově čtvrtý.

Jihoafričan Alan Jullien (70) právě dosáhl věku 50 let a pro svůj debut ve třídě nad 125 let použil „Pasha 50 Open“. Alan šel 3-3 ve třídě Over-50 125 Pro a získal nějaké peníze. Giovanni Spinali (45) šel ve třídě Over-10 Pro na osmé místo za 8–50 - žádné peníze.

Josh Fout (12) z MXA skončil šestý ve třídě 125 Vet Pro. Je to velký chlapec za 125 a jeho starty se ukázaly stejně.

Joe Sutter (111) na svém YZ50F dělil třídu expertů nad 450 let a slíbil, že zůstane v čele alespoň jedno celé kolo. Udělal to a zůstal na třetím místě celkově. Bryan Friday (43) byl celkově druhý.

Jen abyste věděli, že se nám ani nesnilo, že Joe Sutter (111) dostal děrovku v prvním motu expertů nad 50 let. Tady je důkaz - i když teď, když se podíváme na tuto fotografii, za jeho zadním kolem je zábavně vypadající opar, který naznačuje Photoshop.

Dan Alamangos (34) přestavěl tento YZ125 na deset let starou relikvii a dokončil ji noc před závodem. Ve druhém motu měl několik mechanických problémů, ale byl jen šťastný, že to běželo.

V běžný den byste byli trochu naštvaní, kdyby vás váš kámoš vystřelil požární hadicí, ale u Glen Helen bylo 113 stupňů a vy jste byli šťastní, že jste se sami ochladili - i když to zasáhlo vaše brýle

Může vám být odpuštěno, že si myslíte, že se jedná o závod Over-50 125 Pro kvůli dvěma úderům. Není to tak, že se jedná o třídu Expert nad 60 let. Hollywoodský kaskadér Mark Donaldson (934), Mike Monaghan (35), Val Tamietti (31) a Marc Crosby (15) sestoupí z jednoho kopce a nastartují další.

Phil Valdez (43) jel ve dvoutaktní třídě na 1: 1 (pro jezdce, kteří nechtěli závodit ve třídách Pro nebo měli kola větší než 150 ccm).

Experti nad 60 let šli do první brány, zatímco třída nad 65 let šla do druhé brány. In netrvalo dlouho a Exerts Val Tamietti (31) a Mike Monaghan (35) chytili moudřejší, ale pomalejší druhou vlnu. Jody Weisel (58) se laskavě přesunul, aby je nechal projít, než se ho pokusí zabít.

Morgan Pierceová 1: 1 porazila Billa Reimera 3: 2 a Billa Clontze 2: 3 za vítězství meziproduktů nad 50 let.

Robert Buendia (9) jel 2: 2 ve třídě 450 Novice.

Bylo hezké vidět Ryder Friday zpět v akci. Měl dlouhé propouštění se zraněními, ale nyní je zpět v akci.

Ano, budete se smát, ale Colton dělá jeho zadní poznávací značku dobře.