REM GLEN HELEN ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA: VÁŽNÉ CLOUDY ROSTOU

Klikněte na obrázky pro zvětšení.

Fotografie Dan Alamangos, Rich Stuelke a Debbi Tamietti

DANCOMMANS 1300Všichni padli během závodů REM tohoto víkendu, ale Zac Commans padl nejméně, protože jeho 1-2 dosáhli celkového vítězství ve třídě 450 Pro. Commans, Ryan Surratt a Austin Howell se zapojili do totální války.  Fotografie: Dan Alamangos

Každý den závodu je jiný. Někdy jsou to všechny závody, kde jezdci jedou 1-1, 2-2, 3-3, 4-4, 5-5 skrz smečku. A vítěze se někdy rozhodne až do posledního kola. A tak to bylo o REM tento víkend, protože vysoké třídy byly zdarma pro všechny, přičemž skutečný vítěz často rozhodl v posledním běhu na šachovnicovou vlajku. A v tuto sobotu, i když konečné skóre říkalo, že jezdec jel 1-1 - to neřekne, jak daleko byl v jednom kole nebo kolik bitev měl na cestě dopředu. Byl to skvělý den závodů v SoCalu.

STUELKEAUSTINAustin Howell (3) vedl první 450 motocyklů, když se pokusil rychle sledovat zametač. Řekněme jen, že Austin nemá kariéru v prašné dráze, protože byl vyřazen z prvního místa jako hadrová panenka. Stále se mu podařilo získat druhé místo v motocyklu jeden, ale v motocyklu dva dostal prázdnou pneumatiku.  Foto: Rich Stuelke

DENRANDELVšimněte si na této fotografii něčeho zvláštního. Randel Fout si zlomil kotník v květnu a nakonec ho nechal pokovit. To byl jeho první závod zpět, ale zjistil, že jeho zlomená noha se natáhla natolik, dokonce o šest měsíců později, že ji nemohl dostat do bot. Měl na sobě jednu normální botu a jednu velkou botu.  Fotografie: Debbie Tamietti

DUBTRISTANTristan Miller (351) se stal silou, se kterou se počítá ve třídě 250 středně pokročilých v REM. Miller, Michael Mosiman, Willy Simons, Jr., Renton Minuto a Gage Schehr tvrdě bojovali za každý centimetr.  Fotografie: Debbi Tamietti

DANFALKMitchell Falk závodil ve dvoutaktní třídě KTM 125SX, ale po pádu vůdce Tristana Millera se ocitl na čele 250 středně pokročilé třídy. Falk vedl téměř celou cestu k cílové čáře, ale Miller ho v posledním kole dostal zpět.  Fotografie: Dan Alamangos

DANMOSSIMANMichael Mosiman nebyl schopen dát dohromady dva pevné motocykly, aby získal REM 250 pro středně pokročilé. Tento víkend byl druhý v pořadí s 3–2 dny za Tristanem Millerem, ale před 2-3 vítězem Willy Simons Jr. Fotografie: Dan Alamangos

DANMITCHToto nevidíte na REM příliš často kvůli velkým kopcům, ale promotéři REM Frank a Myra Thomason uspořádali speciální výstavu PW50 pro Ty a Tanner Payton. V polovině času závodili a přitáhli k plotu velký dav, aby se navzájem sledovali dvojčata závodů Mitch Payton Pro Circuit. Byl to jejich první závod.  Fotografie: Dan Alamangos

PÁTEKTo byla bitva o vedení v prvním Over-50 Expert moto. V průběhu motocyklu každý z těchto tří jezdců několikrát prošel sem a tam. Nakonec Phil Dowell (23) vyhrál motocykl a celkově, zatímco Bryan Friday (43) šel na 2-8 na 4. a Dan Alamangos na 3-11.. Fotografie: Debbie Tamietti

DEB50 EXPERTPo dokončení 15. místa v motocyklu jeden z více než 50 expertů Randy Skinner (383) slíbil, že druhý motocykl udělá a udělal to. Jeho 15-5 den ho však celkově očistil pouze 10.. Za Skinnerem stojí Tony Schuler (314), Phil Dowell (23), Val Tamietti (31), Will Harper (KZ), Dave Eropkin (811), Mark Hall (49), Chris Cole (45) a Luther French (2). Fotografie: Debbi Tamietti

DEBVALBitvy ve třídě expertů nad 50 let byly epické a moto skóre bylo všude. Luther French (2) šel 8-2, zatímco Val Tamietti (31) měl 9-6 den. Přidejte do hry Craig Christian 10-4, 5-9 Chris Cole, 6-10 Davea Eropkina, 7-15 Will Harpera a 13-7 od Jerryho Blacka a máte několik bývalých výherců s vysokým skóre. Fotografie: Debbi Tamietti

DEBTONYSCHULERTento víkend se dva jezdci přestěhovali do třídy expertů na více než 50 let a docela dobře se k nim přitahovali. Tony Schuler (314) byl celkově druhý, Chris Cole šestý.. Fotografie: Debbie Tamietti

DEBWILLSRWilly Simons, Sr. je i nadále nejrychlejším jezdcem v REM na týdenní bázi - s jednou výhradou. Mluvíme o jezdcích narozených před rokem 1964. Fotografie: Debbie Tamietti

DEBPACKToto je dlouhá řada třídy přes 50 Intermediate. Shy Moshe (1-2) vede Terry Varner (L7) za sekundu. Harley Hall vyhrál třídu, ale v tomto bodě závodu stojí za všemi těmito jezdci. Fotografie: Debbie Tamietti

dankzBývalé indické duny číslo jedna Pro Will Harper měl na svých poznávacích značkách „KZ“ na památku svého přítele Kennyho Zahrta, který zemřel den před závodem REM na mrtvici. Zahrtovi bylo pouhých 59 let. Fotografie: Dan Alamangos

DEBSEIFERTBill Seifert (37) je starý Saddleback Specialist, jeden z hrstky Saddlebacků, kteří stále závodí (všichni jsou v REM každý týden), Bill šel 6-6 ve třídě Over-60 Expert. Fotografie: Debbie Tamietti

DEBLÁŘINevíme, co budete dělat, když vám bude 73 let, ale bývalý jezdec GP, Trans-AMA a národní jezdec AMA Lars Larsson stále koluje. Lars je trojnásobným mistrem světa a veteránem AMA. On byl také jeden z původních zakladatelů Thora s jeho kamarádem Torsten Hallman. Fotografie: Debbie Tamietti

DANALANJULIENAsi nejpodivnějším párováním v REM Glen Helen je jihoafrický Alan Julien a jeho dvoudobý tah KTM 150SX. Alan je velký chlapec, ale umí zpívat dvoutaktní zpěv. On dělalhot Vet třídy a šel 1-3 na sekundu celkově. Fotografie: Dan Alamangos

DANTOMHINZTom Hinz (58) se po dlouhém propouštění, svatbě a obrovském seznamu med-do vrátil zpět. Tom neměl příliš silnou prstenovou rzi, když ve třídě Vet Novice získal čtvrté místo. Fotografie: Dan Alamangos

Závody REM příští sobotu, 22. května, REM bude 29. volna, aby udělal místo pro Den v hlíně, ale bude se vracet každý sobotu v prosinci. Více informací najdete na www.remsatmx.com