ROZHOVOR RYDER DIFRANCESCO: V TÉTO SEZÓNĚ HLADUJE VÍCE

Ryder Difrancesco 2024 Anaheim 1 Supercross Practice-2391

Ryder Difrancesco z Bakersfieldu v Kalifornii je již nějakou dobu zázračným minicyklistou. DiFrancesco, známý svým působením u Kawasaki, nejprve jako Team Green Amaturer a poté Monster Energy Pro Circuit Kawasaki pro, měl od něj velká očekávání. V letech 2022 a 2023 závodil v Supercross Futures, několika outdoorových národních závodech a nakonec v inaugurační sérii SMX. Nicméně na konci roku 2023 se osmnáctiletý mladík rozešel s Kawasaki a připojil se k týmu Red Bull GasGas, kde debutoval na plný úvazek v Supercrossu v roce 2024. Vítězství v závodě Heat v San Franciscu může být jeho dosavadním vrcholem, ale Ryder chce víc.

autor: JIM KIMBALL

2024 ANAHEIM 2 SUPERCROSS // PLNÉ POKRYTÍ

RYDERE, ZAČNĚME VAŠÍ VÝHEROU HEAT RACE V SAN FRANCISKU, TO BYLO DOCELA VELKÉ. Ano, to bylo. Začátek byl samozřejmě velký a byli jsme dominantní, což se podle mě mohlo přenést i do hlavního závodu. Ale evidentně jsme to nedokázali ukázat. Stávají se nešťastné události, je to závodění. Ale měl jsem pocit, že kdybychom to přenesli do hlavního turnaje, možná bychom tu noc mohli vyhrát.

VYPADLO BY SE, ŽE JSTE NA NOVÉM KOLE DOST DOBŘE VYTOČENI. Trvalo několik týdnů, než jsem se s ním poprvé dostal, než jsem se s ním zorientoval, ale jakmile přišel prosinec, bylo to hraní. Od té doby jsme se na motorce moc nezměnili. Posledních pár týdnů jsme jen závodili a pokaždé, když se objevím, cítím se víc a víc pohodlně.

Ryder nabíral na síle a dokázal v první hlavní hře v Anaheimu 2 skórovat pátý

MONSTER ENERGY PRO CIRCUIT KAWASAKI BYL PŘÍSNĚ TÝM 250, KDYŽ TEĎ MÁTE 450 CHLAPŮ, SE KTERÝMI JSTE TEAM, JAKÉ TO JE? Ano, existuje spousta jezdců a zdrojů, které mám, protože je to KTM, Husqvarna a GasGas.  Všichni jsme skoro pod jedním stanem.  Na cvičné dráze je to pěkné. Ale také jsem měl na koni Jasona Andersona, když jsem byl v Kawasaki, takže to není příliš velký rozdíl. Je hezké nemít kolem našeho stanu žádné ego, protože pod stanem nezávodím proti nikomu, jako jsem to dělal na Monster Energy Pro Circuit Kawasaki. I když venku brzy přijde a já se budu muset vypořádat s Piercem (Brownem), je to jeden z nejlepších spoluhráčů, které jsem měl, takže je to hezké.

Novinka v týmu Troy Lee Designs GasGas v letošním roce Ryder má vysoká očekávání výsledků.

PŘESTĚHUJEME SE DO SAN DIGA. VE SVÉM HEAT RACE JSTE VYPADALI SLUŠNĚ, ALE PRAVDĚPODOBNĚ BYSTE RÁDI DOKONČILI LÉPE V HLAVNÍM. Ano, obsadil jsem čtvrté místo ve svém heatu, se kterým jsem byl spokojený. Můj start do hlavního závodu byl docela dobrý, ale měl jsem nějaké okamžité problémy a udělal jsem nějaké chyby. Pak jsem byl trochu zamíchán zpět. Skončil jsem devátý, což není místo, kde bych chtěl být. Byla to další těžká trať a bahnité podmínky byly těžké. Už se těším na Anaheim 2.

Ryder DiFrancesco vyhrál svůj první heat závod v San Franciscu.

JAKÝ PRO VÁS BYL ANAHEIM 2 SUPERCROSS? Pozitiva z víkendu byly moje starty, byly mnohem lepší, a pak v 1. závodě. V boji jsem měl pravdu. Během dne jsem udělal nějaké chyby, ale jsem připraven si to příští víkend vzít a vrátit se do Glendale v lepší pozici.

NA DOKONČENÍ JE TO VAŠE ZAČÁTEČNÍ SUPERCROSS SEZÓNA, JAKÉ CÍLE MÁTE NA MYSLI? Po San Franciscu jsem věděl, že teď můžu vyhrát, i kdyby to byly závody v bláto. Nevidím žádný rozdíl mezi San Franciskem a jinými rasami. Mým cílem je skončit v první pětce po zbytek sezóny, probojovat se zpět do dobré bodové pozice a jet víkend co víkend.