MISTRZOSTWA ŚWIATA FIM: OBEJRZYJ GRAND PRIX TRENTINO W KRÓTZE 10 MINUT

Jorge Prado po prostu wygrywa. Młody hiszpański mistrz świata 450 ma jak dotąd cztery na cztery wyniki w 2024 r. Jego zwycięstwo w Trentino spowodowało, że stracił miejsce na rowerze w sobotnim wyścigu kwalifikacyjnym, co oznaczało, że źle wybrał bramkę i awansował tylko do trzeci pod koniec pierwszego 450 moto. Jednak w drugim moto dostał dołek i ostatecznie pozbył się całego ścigającego, aby wygrać w sumie z wynikiem 3-1, pokonując 2-4 Tima Gajsera i 1-5 Romaina Febvre'a

250 GP Trentino było pierwszym innym zwycięzcą (po tym, jak Kay de Wolf wygrał pierwsze trzy GP roku). Wynik 1:8 Kay de Wolfa dał mu remis z wynikiem 8:1 Simona Laengenfeldera i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale wynik 3:2 Liama ​​Evertsa był wystarczający, aby zwyciężyć przed 2:4 Thibaulta Benistanta. Seria MXGP będzie miała dwutygodniową przerwę, zanim 5 maja powróci do rywalizacji w Portugalii.

Jorge Prado został pokonany w Trentino w pierwszym moto, ale winne było jego miejsce. Wrócił jednak w drugim moto i wygrał swoje czwarte 450 GP z rzędu.

10. Ben Watson (zakład)…10-13.
Inne ważne osoby: 11. Benoit Paturel (Yam): 12. Kevin Horgmo (wyróżnienie); 13. Jere Haavisto (KTM); 14. Tom Koch (KTM)”
15. Jan Pancar (KTM); 16. Brian Bogers (fan); 17. Cornelisu Toendel (KTM); 18. Alvin Ostlund (wys.); 19. Ivo Monticelli (Duc); 20. Isak daje prezenty (Yam).