AUSTRALIJSKI OTWIERACZ SUPERCROSS: MATT MOSS ZWYCIĘSTA ZARÓWNO W DARWINIE

Matt Moss (w środku), Jay Marmont (po lewej) i Jake Moss (po prawej) na podium 450. Zdjęcie: Shayne Rice

SOBOTA: OKRĄGŁY JEDEN

Pierwszą rundę Terex Australian Supercross Championship na Darwin's Hidden Valley Raceway wygrał obecny mistrz Australii w motocrossie Matt Moss (450) i Amerykanin Gavin Faith (250). W upalny dzień na południowym Pacyfiku bracia Moss, Matt i Jake, obaj wygrali swoje wyścigi upałów, ale w zasadzie to był tylko Matt, który pociągnął brata przez kilka sekund i utrzymał go do mety.

Matt Moss powiedział: „Nie dostaliśmy przygotowania, którego chcieliśmy, ale to była dobra wygrana i byłem z tego zadowolony. Pójdziemy stąd i spróbujemy ponownie wygrać. Trasa była trochę sękata i trochę sucha, ale teraz mam czerwoną płytę, więc muszę zachować impet.

Jake Moss nie był zadowolony ze swoich osiągów i przez cały wyścig miał problemy z pompowaniem ramienia. Jake powiedział: „Moja prawdziwa jazda była dzisiaj naprawdę okropna, a pompka na ramię była bardzo kiepska. Tor był ciężki, a słońce odgrywało dużą rolę. Rozegrałem dzisiaj mądrze i to zapewniło mi dobrą pozycję do mistrzostw ”.

Jay Marmont, zawodnik Monster Energy Kawasaki, zajął podium. Jay powiedział: „Rezultat był dobry, ponieważ od pierwszego roku nie grałem w Supercrossie. Zespół długo czekał, więc bycie na podium to duży krok do przodu. Wiem, że z czasem seria będzie silniejsza, więc chcę spróbować ścigać się w tych mistrzostwach. ”

Amerykanie Josh Hill i Weston Peick zajęli czwarte i siódme miejsce. Hill miał zły start, ale minął Lawsona Boppinga, Daniela McCoy i Westona Peicka.

SOBOTA 250 KLASA

Gavin Faith wygrał otwierającą rundę 250, ale w tym roku będzie miał walkę na rękach z Lukiem Styke. Zdjęcie: Shayne Rice

W klasie 250, obrońca tytułu mistrza i zawodnik Carlton Dry Hondy, Gavin Faith wywalczył to, co zakończył pod koniec sezonu 2012 Supercross. Po raz kolejny okazał się zbyt silny dla swoich lokalnych odpowiedników i po tym, jak rzucił się na wczesny błąd Luke'a Styke'a, tak naprawdę nigdy nie był na szczycie. Gavin Faith powiedział: „Miałem przyzwoity start i pracowałem na drugim miejscu. Styke był trochę przed mną, więc po prostu próbowałem go wciągnąć. W końcu spadł i dostałem się na prowadzenie. W pewnym momencie prawie utknąłem w martwym punkcie, a on znowu mnie dogonił. Poza tym było całkiem gładkie ”.

Luke Styke, który będzie ścigał się w Europie w przyszłym roku, spomoc, „Wyścig był dobry. Miałem trochę awarii, kiedy prowadziłem, więc byłem tym dość zawstydzony. Skończyło się na tym, że wróciłem do Faith, ale tor był trochę z jednej linii i był trudny. ”

Dylan Long zaokrąglił pierwszą trójkę z dobrym występem. Runda Darwina ma dwa wyścigi typu back-toback, zanim skieruje się na południe.

NIEDZIELA: OKRĄGŁE DWA

Luke Styk holeshot i wygrał syn 250 klas w drugim dniu.

W niedzielę Matt Moss zakończył czysty wyścig klasy 450 podczas podwójnej rundy Australian Supercross Championship na Darwin's Hidden Valley Raceway. Moss zwyciężył w niedzielę przed Weston Peick Carlton Dry Honda i Jake Moss z Campbell Mining Racing, ale musiał pracować na czele we wczesnych etapach 15-okrążeniowego wyścigu. Jeździec KTM, Kirk Gibbs, przejął dziurę przed Peickiem i obaj walczyli o prowadzenie w wyścigu, a Peick znalazł się na prowadzeniu na okrążeniu 5, gdy Gibbs uległ presji i upadł. Mech był gładki i wyrachowany, ponieważ skrupulatnie wybił czołowych zawodników i ostatecznie zdał Peicka na prowadzenie w wyścigu na okrążeniu 10.

Moss powiedział: „To był idealny weekend. Do każdej sesji kwalifikowaliśmy się jako pierwsi, więc nie mogłem prosić o nic lepszego. Czułem się naprawdę dobrze, nie byłem tak sprawny, jak chciałem, aby mieć tylko półtora tygodnia na przygotowanie się, ale w sumie poszło naprawdę dobrze, biorąc pod uwagę upał.

Weston Peick powiedział: „Mieliśmy dziś znacznie lepszy dzień. Na dzień dzisiejszy wprowadziliśmy wiele zmian w motocyklu i wszystko wydawało się, że wszystko idzie lepiej. Mam dobry start i pomogłem nie walczyć z tyłu. Zespół się zbliża. Zaczynam czuć się komfortowo na nowym rowerze. ”

NIEDZIELA KLASY 250

Niedzielne 250 podium? Wiara (po lewej), Styke (w środku) i Marmont (z prawej).

W wyniku odwrócenia wczorajszych wyników Luke Styke z Serco Yamahy wygrał 250 zwycięstw przed Carltonem Gavinem Faith, a Ryan Marmont zajął trzecie miejsce. Styke dostał dołek i poprowadził wyścig od początku do końca. Styke powiedział: „Dzisiaj było dobrze. Moje starty były niesamowite i zdecydowanie pomogły mi w trudnych warunkach z upałem. Ogólnie miałem dobry finał. Dostałem dziurę i zminimalizowałem błędy, które popełniłem poprzedniego dnia. ”

Styke i Faith odejdą od Darwina z 250 punktami mistrzowskimi na szczycie tabeli. Następna runda serii Terex Australian Supercross odbędzie się w Mt. Gambier 12 października

450 AUSTRALIJSKICH WYNIKÓW SUPERCROSS: DARWIN # 2