OBEJRZYJ ST. LOUIS SUPERCROSS: POWRÓT TOMACA, BAM-BAM BAM! JETT ZADOKOWANY

TO BYŁA NOC WARTA PAMIĘTAĆ:

(1) Eli Tomac wyszedł ze swojego funu i został szóstym innym zwycięzcą 450 w pierwszych 12 450 wydarzeniach sezonu 2024. To było jego 52. zwycięstwo w Supercrossie 450.

(2) Jett Lawrence w końcu spotkał prawdziwego Justina Barcię, kiedy zmniejszył prędkość Bam-Bama i zakończył wieczór, po prostu przygotowując się do jazdy z tyłu moto trzy, aby ostatecznie zająć 8. miejsce w klasyfikacji generalnej tej nocy (co nie było najgorszym finiszem Jetta w 2024 — był 9. w błocie w San Francisco).

(3) Mistrzostwa 450 wyglądały, jakby były bliskie oblodzenia przez Jetta Lawrence'a po pierwszych dwóch motorach, ale sytuacja zmieniła się dramatycznie w trzecim wyścigu, kiedy 16-punktowa przewaga Jetta nad Cooperem Webbem została zmniejszona do 8 punktów z powodu Justina Barcii i flagę Czerwonego Krzyża.

(4) Pięciu zawodników zostało zadokowanych o dwa miejsca w wynikach końcowych (Jett Lawrence, Cooper Webb, Chase Sexton, Aaron Plessinger i Jason Anderson (dwukrotnie zadokowany) za ignorowanie flagi Czerwonego Krzyża na ostatnich okrążeniach drugiego moto (Eli Tomac, który zajął drugie miejsce w drugim moto był jedynym z pięciu najlepszych zawodników, który przestrzegał zasad i dojechał do mety. Wszyscy ukarani jeźdźcy mieli wiele powodów, dla których nie zasługiwali na zadokowanie, ale powiedz to wszyscy jeźdźcy, którzy byli zadokowani w przeszłości - nawet Ryanowi Dungeyowi odebrano mu zwycięstwo w Detroit Supercross w 2016 r. po wyścigu za naruszenie flagi Czerwonego Krzyża.

(5) Levi Kitchen wygrał Seattle Supercross w zeszłą sobotę z 20-sekundową przewagą nad drugim miejscem, a w tym tygodniu zawodnik Pro Circuit Kawasaki był jeszcze bardziej imponujący, wygrywając wszystkie trzy 250 motorów West w wydarzeniu St. Louis Triple Crown. Zwiększył przy tym swoją przewagę punktową do 15 punktów nad RJ Hampshire.

2024 Św. LOUIS SUPERCROSS: 450 WYNIKÓW