MOTOKROSSOVÁ AKCE ZÁVODNÍ VÍCE: NEJLEPŠÍ A NEJHORŠÍ BITKY DONNIE HANSENA S RICKY JOHNSONEM

"Je zajímavé, že jsem měl nejlepší i nejhorší závod své kariéry proti stejnému chlapi? Ricky Johnson." Můj nejhorší závod byl v Mammoth Mountain v roce 1982. Ten rok jsem vyhrál všechno. Bydlel jsem s Johnny O'Marou a my jsme se během tréninku opravdu tlačili. O víkendu jsem se rozhodl soutěžit v Mammoth ve třídě 250. Tehdy byly 45minutové motocykly a já jsem se postavil proti nováčkům jménem Ricky Johnson. Byl na produkčním kousku Yamahy, ale bylo mu to jedno. Museli jsme se navzájem projít čtyřikrát každé jedno kolo. Bylo to neuvěřitelné. Když jsme překročili cílovou čáru, Ricky byl přímo přede mnou. Vsadím se, že to byl nejlepší závod jeho kariéry, ale byl jsem nešťastný, že jsem prohrál s nějakým mladým punkovým klukem, který vyšel z ničeho.

"O NĚKDO ZTRACENÍ POZDĚJI JSEM DALŠÍ DALŠÍ KOLE. JISTĚ JISTĚ, JE RICKY JOHNSON. VYPLÝVAJÍ SE VŽDY MNĚ, HLEDÁ NAD A ZÍSKEJÍ JEHO HLAVU! MYSLÍM, ŽE MŮŽE BÝT VĚŘENÍ, ŽE DEN HAD VYPLATIL. “

"Můj nejlepší závod, který byl Rickyho nejhorší, přišel v posledním kole 250 AMA Nationals v Castle Rock, Colorado, v roce 1982. O názvu by se mělo rozhodnout v posledních dvou motocyklech sezóny, ale Rickyho jsem sledoval o 20 body. Věděl jsem, že moje šance na vítězství v šampionátu nejsou k ničemu.

"Ten rok jsem měl dvě DNF." První přišel v Saddlebacku, když jsme s Brocem Gloverem bojovali o vedení. Prošli jsme rytmickou sekcí a nakonec jsem přistál na padlém jezdci. Rozbil jsem dýmku a nemohl jsem dokončit. Druhé DNF se stalo v Petrohradě na Floridě. Měl jsem prázdnou pneumatiku a nemohl jsem s tím nic dělat.

"Nemyslel jsem na to, že bych získal titul na Castle Rock, protože jsem si myslel, že je příliš daleko mimo dosah." Mým cílem bylo vyhrát závod. V první motorce jsem dostal dírku. Broc Glover a já jsme celou dobu tvrdě bojovali, ale nakonec jsem vyhrál. Ricky Johnson, který byl nováček, tlačil svou produkci Yamahu na pokraj. Odletěl z masivního sjezdového skoku, který jen pár z nás dělal, a zlomil kolo, zatímco se nás snažil chytit za vedení. Místo toho, aby se usadil v tempu a udržel si vedení bodů, všechno odhodil.

"Vedl jsem pět bodů do závěrečné moto sezóny." Věděl jsem, že i když Ricky ten motocykl vyhrál, ještě jsem musel skončit v prvních třech, abych získal titul. Popadl jsem díru a po několika kolech jsem uslyšel, jak se na mě blíží kolo. Stáhl jsem se na stranu a sledoval, jak Broc Glover šel kolem mě. Skočil jsem za ním a udržel jsem druhé místo. O několik kol později jsem zaslechl, jak se blíží další kolo. Jistě, byl to Ricky. Vytáhl se vedle mě, podíval se a zavrtěl hlavou! Myslím, že nemohl uvěřit tomu, jak se ten den ukázal. Nechal jsem ho projít, skončil na třetím místě v motocyklu a získal titul o tři body. Broc skončil tři body za Rickym. Všichni jsme byli odděleni šesti body. Byl to blízký šampionát a skvělý den pro mě! “