REM GLEN HELEN: DĚTI ZÍSKÁ DALŠÍ KAŽDÝ DEN

Pro zvětšení klikněte na obrázky

Fotografie Debbiho Tamiettiho, Jon Ortnera a Dana Alamangose

danceramiMatt Cerami si připravuje cestu k 250 středně pokročilému vítězství. Fotografie Dan Alamangos

Motocross je osamělá honba. Motokrosový závodník je ve svých myšlenkách osamocený - i když se tyto myšlenky vrčí v přilbě na 20 stop nahoru. Motocross je mentální, dokud se věci nestříhají, pak jsou to reflexy a štěstí.

heitdebFord Heit popadne hrst škrticí klapky a dostane přední světlo. Fotografie Dan Alamangos

Přestože je motokrosový závodník na svém kole sám, je vždy obklopen. Motokrosový závodník je zabalen jako sardinky do startovní brány, zaseknutý a napěchovaný v první zatáčce a neustále proniknutý dalšími motokrosovými závodníky s neznámou duševní stabilitou - pak se vrací do boxů, kde jeho malý pozemek je překážkou v jízdních kolech , markýzy a lednice.

mullennixdebConner Mullennix byl druhý ve třídě 250 Intermediate za Mattem Cerami. Fotografie Debbi Tamietti

Jediné místo, na kterém není motokros sám, je v myšlenkách jeho přátel a rodiny. Jezdí s ním. Užijte si vzrušení z vítězství a utrpení z porážky. Mohli by dokonce cítit bolest havárie.

danrobertsonStilez Robertson byl třetí z 250 meziproduktů. Fotografie Dan Alamngos

Tento týden se na REM mnoho myšlenek jezdců obrátilo k Chuckovi „Feets“ Minertovi. Byl pravidelným členem REM Glen Helen. Ale nebylo tomu tak vždy. Než se stal Feets specialistou na REM, byl Feets hvězdou epických rozměrů. Závodil v Evropě, závodil na prašných kolech, závodil na silničních závodech, v době svého největšího vítězství vyhrál Grand Prix Cataliny, objevil se v „Any Any Sunday“, byl mužem motocyklového světa.

dubachdebCarter Dubach vyhrál 85 Intermediate třídy, zatímco jeho otec udělal nějaké přípravy na nadcházející mistrovství světa Vet 5. - 6. listopadu. Fotografie Debbi Tamietti

V jeho pozdějších letech se Feet stal součástí rodiny REM. Každý týden závodil a závodil se svými dětmi, závodil se svým vnukem, závodil se starými konkurenty ze 1970. let a závodil s muži, kteří byli o 40 let mladší než on. Nic však netrvá věčně - ne motokrosová hvězda nebo život. Feet minulý týden zemřel a on byl v myslích svých přátel, když se shromáždili na stejném poli, na kterém Feet závodil tolik let.

bsadebŽádný BSA není vzkříšen. Fotografie Debbi Tamietti

Ale to, co se děje, se obejde a stejně jako Chuck Minert byl ve starých dobách dospívajícím zázrakem, nové naděje rostou stejným způsobem - teprve o 60 let později. Dosáhnou vavříny této AMA síně slávy? Budou závodit, dokud jim nebude 83 let? Budou mít rádi každou osobu, se kterou se setkají? Budou milovat sport - i poté, co se záři reflektorů přesunou na další generaci? Doufáme, že to nejen pro ně, ale pro zdraví sportu motokrosů. Žít život Feets Minert by byl život, který stojí za to žít.

minertdeb-1Tito kluci nosili tato trička na počest továrního jezdce BSA Feet Minert. Fotografie Debbi Tamietti

Tento potenciál na motokrosu REM v tomto týdnu vycházel z řady mladých jezdců. Někteří, o kterých jste už slyšeli, jiní ne. Ale Tanner Basso, Conner Mullennix, Carter Dubach, Braden O'Neal, Matt Cerani, Stilez Robertson, Ford Heit, Mikayla Neilsen a další mladí lidé, všichni přišli k REM jako jeden odrazový můstek na cestě k jasné budoucnosti.

danreisingerRobert Reisinger ze 6D Helmet získal vítězství ve třídě expertů nad 50 a meziproduktů nad 40, oba s perfektním skóre 1-1. Fotografie Dan Alamangos

Ale nezapomeňte na staré lidi, pro které je REM nejslavnější. Byli také dospívající snílky. Mnoho z nich závodilo s AMA Nationals nebo Supercrosses - někteří dokonce cestovali do zahraničí, aby pěstovali své závodní životopisy. A i když to nemusí být jména domácností - jsou stále na trati a dělají to, co mají rádi. Tony Amaradio, Jon Ortner, Robert Resinger a další stáli na vrcholu slávy, získali národní body a sponzorovali jízdy. A to je obdivuhodné, ale co je nejpozoruhodnější, je to, že si stále užívají závodění svých motocyklů po celá desetiletí poté, co jejich výstřel uběhl.

cincottadebNěkdy se člověk chce jen sklouznout za roh. David Cincotta (861) předvádí. Fotografie Debbi Tamietti

Musíš milovat vzájemné postavení zvětralých veterinářů a dětí s broskvovým chmurem - jedna skupina doufá, že bude mít šanci vystřelit na velkou dobu, a další obsah, který bude mít šanci dostat výstřel na závodění ještě jednou, než stárnou.

danstartObvinění z těžké brigády: Westly Peterson vede stíhání s Lance Northcuttem (22), Bobbym Maddenem, Jody Weiselem a Gene Boereem (62). . Fotografie Dan Alamangos

Životní cyklus motokrosu se tedy hraje každý týden po celém světě - v maličkých maličkostech pod vodou a na jasně osvětlených stadionech. Ale pro naše peníze je REM místem, kde se dá pozorovat lidé.

crosbydebMarc Crosby má téměř radioaktivní záři, protože slunce odráží podivně zabarvenou špínu Glen Helen. Crosby odešel za 2-2 Garyho Stoltenberga a před 1-1 Grega Ioria ve třídě nad 3 nováčků. Fotografie Debbi Tamietti

danbassoTanner Basso (727) získal vítězství 450 Pro před Dominic Desimone. Fotografie Dan Alamangos

randeldebRandel Fout (192) strávil sedm měsíců zotavováním se zlomenou nohou, kterou mu lékař nechal uzdravit staromódní cestou - proč to neukládal? To už bylo pokoveno a lékař si myslel, že vyjmutí starých talířů a vložení nových talířů oslabí kosti.  Fotografie Debbi Tamietti

dandowellPhil Dowell zamíří dolů po dráze REM na dráze horské dráhy. Skládá se ze čtyř po sobě jdoucích skoků, stolních stolů a pádů - a je známo, že jezdci whisky škrtí do vodní nádrže na konci roviny. Fotografie Dan Alamangos

ortnerdebJon Ortner musel v obou motocyklech jíst kořist z Luther French KTM 450SXF. Jon padl v první moto a skončil na 4. místě, ale vrátil se, aby vyhrál druhou moto. Jeho 4-1 však nemohl porazit Lutherovu 1-3. Fotografie Debbi Tamietti

ortnerwesWes Dean (577) šel 6-9 ve třídě nad 50 nováčků. Fotografie Jon Ortner

jodydebSilně obvaz Jody Weisel věřil svému slovu, že bude závodit 7 dní poté, co minulou sobotu udeřil levou paží do velkého startu. Na této fotografii můžete vidět vypouklé obvazy pod levou rukou jeho dresu. Fotografie Debbi Tamietti