„SOBOTA V GLEN“ ZPRÁVA MOTOKROSOVÉHO ZÁVODU: TEMMERMAN, LIPANOVICH, STAPLETON & TILLEY

Enzo Temmerman (21) se zapsal do třídy 250 Intermediate, ale dokázal se utkat s kluky z třídy 450 Pro, aby obsadil celkové místo ve třídě 250 Intermediate (a také by vyhrál třídu 450 Pro). Foto: Debbi Tamietti

FOTOGRAFIE DEBBI TAMIETTI

Když se příští týden závod „Sobota v Glenu“ uskuteční 24. června na trati Glen Helen's Arroyo, bude oficiálně v polovině závodního programu „Sobota v Glenu“ na rok 2023. Účast neustále roste, protože jezdci zjišťují, že když budou závodit v sobotu v Glenu, dostanou dlouhé rozjížďky, nebudou muset čekat na 20 různých rozjížděk a téměř vždy budou hotové do 2:00 – takže mohou dostat se domů včas, aby si uklidili kolo, aby mohli v neděli závodit nebo jezdit.

Tuto sobotu bylo přihlášeno 217 jezdců k závodům na National track (“Saturday at the Glen” jede čtyři závody v řadě na trati Arroyo a pátý závod na National track). Byly rozděleny do osmi rozjížděk s dvojitými branami, s 15minutovými rozjížďkami pro třídy Amatér a 20minutovými rozjížďkami pro Pro moto. Poslední moto skončila před 2:00 Navíc si Glen Helen účtuje pouze poplatek za bránu 10 USD za jezdce závodící na „Saturday at the Glen“ a vstupní poplatek je pouze 30 USD, pokud se jezdec předem přihlásí na internetu (40 USD, pokud počkáte do rána závodu).

Následuje foto esej Debbi Tamietti o všech událostech na motokrosu „Sobota v Glenu“ tohoto týdne.

Sean Lipanovich (505) je aktuálním mistrem světa ve veterinárním lékařství a je tak blízko, jako má Glen Helen k místní hvězdě. Získal vítězství 450 Pro. Užívat si!

Rychlé časy na kolo na národní dráze byly 2:03 pro profesionály, 2:12 pro experty nad 50 let, 2:24 pro experty nad 60 let, 2:23 pro 450 nováčků, 2:21 pro 85. a 2:38 pro 65s (kteří závodili na celé trati). PeeWees závodili na kratší trati bez velkých kopců. Úžasné je, že časy na kolo na trati Arroyo, o které si všichni myslí, že je kratší, protože polovina je schovaná za velkými kopci, jsou téměř totožné s National track a někdy i delší, když se k tomu připočte písečná část Budds Creek.

Preston Tilford (491) má hodně rychlosti v první polovině každé jízdy, ale v závodech o něco později slábne. Ve třídě 2 Pro šel 2-450.

Brian Medeiors byl jedním z jezdců zraněných při obří havárii na startu na mistrovství světa dvoutaktů – a odvezl sanitku do nemocnice. Vyléčil se včas, aby se pokusil závodit s Pala a Hangtowns Nationals, ale ještě nebyl zcela připraven. Takže Brian je zpět a pracuje na své intro formě. Foto: Debbi Tamietti

Dennis Stapleton (184) vyhrál třídu Vet Pro. Než zamíří k Lorettě Lynnsové, snaží se získat další dropy. Foto: Debbi Tamietti

Mark Tilley (95) vyhrál třídu Expert nad 40 let. To je expert nad 30 let Justin Workman, který to visí za ním. Foto: Debbi Tamietti

RODINA BUSHNELLŮ V AKCI

Shawn Bushnell (804) byl druhý za Markem Tilleym v kategorii Over-40 Experts s výsledkem 2-2. Foto: Debbi Tamietti

Alison Bushnell měla 9-6 dní v meziproduktech nad 40 let na celkové 7. místo. Foto: Debbi Tamietti

Jet Bushnell (31) skončil 3-3 ve třídě 125 Novice. Foto: Debbi Tamietti

RODINA FOUT V AKCI

Randell Fout (43) se neustále zotavuje z toho či onoho zranění, ale bývalý Midwest Pro má stále spoustu rychlosti. Foto: Debbi Tamietti

Josh Fout (91) byl na cestách jako mechanik AMA National Johna Mosimana v Pala, Hangtown a Thunder Valley Nationals. Velkým plusem bylo, že Josh mohl závodit na národních amatérských závodech ve čtvrtek a pátek před AMA 450 Nationals v sobotu. Tuto sobotu Josh vyhrál Open Experts a byl 4. ve třídě Vet Pro. Foto: Debbi Tamietti

Gabby Fout (81) šla na 4 začátečníků 4-250. „Saturday at the Glen“ má samostatnou třídu žen, ale mnoho žen dává přednost závodům proti mužům. Foto: Debbi Tamietti

STAŘÍ LIDÉ, KTEŘÍ NEJDOU DO DOMOVA

Ve třídě expertů nad 50 let si Pete Murray (7) a Bill Sauro (311) vyměnili vítězství na moto, ale Billův 1-2 porazil Petea 3-1. Foto Debbi Tamietti

Arek Kruk (79) skončil 4-4 v Expertech nad 50 let za Billem Saurem, Petem Murrayem a Alanem Jullienem. Foto: Debbi Tamietti

Richards Ellis (34) byl šestý v expertech nad 50 let s 6-6 dny. Foto: Debbi Tamietti

Pete Murray (7) se možná dostal z vítězství nad 50 Expert, ale vrátil se, aby ovládl Experty nad 60 let.  Foto: Debbi Tamietti

S Pete Murrayem vepředu ve třídě Expert nad 60 let, Val Tamietti na YZ250 a Luc De Ley na KTM 300SX bojovali o celkové druhé místo. Luc dostihl Vala ještě pár kol před koncem, ale zdálo se, že Val šetřil energii na velký tlak v posledních dvou kolech. Foto: Debbi Tamietti

Val Tamietti (31) závodil se svým dvoutaktem Yamaha YZ250 na celkové druhé místo v kategorii Over-60 Experts a vrátil se, aby zvítězil v kategorii Over-65 Experts 1-1.

Jim Hanson (83) vyhrál mezitřídu nad 65 let, ale Pete Vetrano (37) mu nedal moc prostoru k dýchání. Foto: Debbi Tamietti

Marc Crosby šel 3-4 a získal 4. místo v mezitřídě nad 65 let. Foto: Debbi Tamietti

Mic Rodgers (115) se umístil na 5. místě v meziproduktech nad 65 let se Samem Lupearem. Mic měl 5-6 dní a Sam měl skóre 6-5. Foto: Debbi Tamietti

450 ZAČÁTEČNÍKŮ A 250 ZAČÁTEČNÍKŮ VÍTĚZŮ

Justin Giordano (37) šel 1-1 ve třídě 250 Novice před Stevem Perrym a Ericem Rivasem. Foto: Debbi Tamietti

Capone Spina (890) vyhrál ve třídě 450 začátečníků. Foto: Debbi Tamietti

Toto je první polovina výstupu na vrchol Mt. Saint Helen. Glen Helen připravuje dvě linie, aby pomohl jezdcům začít. Foto: Debbi Tamietti

SPRÁVNÍCI

Mike Davis (202) šel 1-1 ve střední třídě nad 50 let. Foto: Debbi Tamietti

Lamont Dusseau (217) vede mezi vítězem nad 40 let Richardem Albachem (65) přes klopenou písečnou zatáčku.  Foto: Debbi Tamietti

Stephan Thorpe (56) se tlačí do blízkosti Jacoba Samuela (765). Thorpe skončil 8-7 na 8. místě ve třídě 450 Novice, zatímco Samuel skončil 8-9 na 8. místě v kategorii Over-30 Novices. Foto: Debbi Tamietti

Craig Bouman (262) si na své cestě k 3-3 dnům v meziproduktech nad 40 let věnoval trochu sólového času. Foto: Debbi Tamietti

PROGRAM „SOBOTA V GLEN“ 2023

Pokud hledáte závodní organizaci, která nabízí dlouhé motocykly, nízké náklady a velmi konzistentní rozvrh závodů – to je ono. Motokros „Saturday at the Glen“ bude opět závodit příští sobotu, 24. června a znovu 15. července a 29. července. Předběžné vstupné je pouze 30 $ (25 $ za mini). Vstupné v den závodu je 40 $ (30 $ za mini). Poplatek za bránu je 10 USD (na osobu). Na příští motokros „Sobota v Glenu“ se můžete přihlásit přes internet až v pátek před dalším závodem (nebo se dostavte osobně v den závodu). Pro více informací přejděte na www.glenhelen.com