ADAM CIANCIARULO OGŁASZA SWOJĄ EMERYTURĘ POD KONIEC SEZONU SUPERCROSS 2024

Adam, jeden z najpopularniejszych, towarzyskich i przyjaznych kierowców na torze AMA, zawiesza buty 11 maja 2024 r.

Adam Cianciarulo ogłosił dzisiaj, że odchodzi z profesjonalnych wyścigów. 27-letni Floridian zdecydował się zakończyć swoją profesjonalną karierę wyścigową pod koniec sezonu Supercross 2024 w maju, co oznacza koniec 20-letniej podróży z Team Kawasaki, Team Green i zespołem Pro Circuit / Kawasaki.

Podczas swojej kariery amatorskiej Cianciarulo został odznaczonym mistrzem i zdobył tytuł najlepszego zawodnika na minimotocrossie w krajowych mistrzostwach motocrossowych AMA Loretta Lynn z 11 mistrzostwami.

Debiutując zawodowo na pokładzie swojego KX250, Cianciarulo odniósł trzy zwycięstwa i dwa razy zajął drugie miejsce w swoich pierwszych pięciu startach w Supercrossie w 2014 r. Następnie wygrał Krajowe Mistrzostwa Motocrossowe AMA 2019 250 - zdobywając Puchar Monster Energy w swoim debiucie na 450 .

Adam był niesamowitym talentem, który z powodu kontuzji nigdy nie pokazał, na co go stać. Kawasaki i Pro Circuit zawsze wspierały go w każdym sezonie pełnym kontuzji.

Adam powiedział: „Miałem siedem lat, kiedy podpisałem kontrakt z Kawasaki, i od mojej kariery amatorskiej w Team Green, przez przejście na zawodowstwo i czas spędzony w klasie 250 w Pro Circuit, aż do ostatnich czterech lat w fabrycznym Kawasaki na najwyższym poziomie w naszym sporcie, oto jesteśmy 20 lat później. Ogłaszając odejście na emeryturę, składam moje najgłębsze podziękowania Kawasaki za wiarę we mnie i nieustające zaangażowanie. Reprezentowanie tak kultowej marki i bycie częścią zespołu charakteryzującego się najwyższą uczciwością było zaszczytem i przywilejem. Zawiązałam przyjaźnie, które zostaną na całe życie i wspomnienia, które zawsze będę pielęgnować. Moja miłość do wyścigów i ogólnie do naszego sportu jest silniejsza niż kiedykolwiek i nie mogę się doczekać przyszłości z taką samą ekscytacją, jaką odczuwałem, gdy byłem dzieckiem, marząc o karierze, na którą miałem szczęście.