RAPORT Z WYŚCIGU MOTOCROSS „SOBOTA W GLEN”: TEMMERMAN, LIPANOVICH, STAPLETON I TILLEY

Enzo Temmerman (21) zapisał się do klasy 250 Intermediate, ale był w stanie pojedynkować się z facetami z klasy 450 Pro, aby zająć miejsce w klasyfikacji generalnej 250 Intermediates (i wygrałby również klasę 450 Pro) Zdjęcie: Debbi Tamietti

ZDJĘCIA DEBBI TAMIETTI

Kiedy wyścig „Saturday at the Glen” w przyszłym tygodniu odbędzie się 24 czerwca na torze Arroyo w Glen Helen, oficjalnie będą w połowie harmonogramu wyścigów „Saturday at the Glen” 2023. Frekwencja stale rośnie, ponieważ jeźdźcy odkrywają, że ścigając się w „Saturday at the Glen”, dostaną długie motory, nie będą musieli czekać na 20 różnych motorów, a prawie zawsze będą gotowe do 2:00 - więc mogą wrócić do domu na czas, aby wyczyścić rower przed wyścigiem lub jazdą w niedzielę.

W tę sobotę do wyścigu na torze National zgłosiło się 217 kolarzy („Saturday at the Glen” prowadzi cztery wyścigi z rzędu na torze Arroyo i piąty wyścig na torze National). Zostały one podzielone na osiem motos z podwójnymi bramkami, z 15-minutowymi motos dla klas amatorskich i 20-minutowymi motos dla motos Pro. Ostatnie moto zakończyło się przed godziną 2:00 Ponadto Glen Helen pobiera tylko opłatę za bramkę w wysokości 10 USD od jeźdźców ścigających się w „Saturday at the Glen”, a opłata za wstęp wynosi tylko 30 USD, jeśli jeździec wejdzie wcześniej w Internecie (40 USD, jeśli poczekasz do rana wyścigu).

Poniżej znajduje się esej fotograficzny Debbi Tamietti ze wszystkich wydarzeń na motocrossie „Saturday at the Glen” w tym tygodniu.

Sean Lipanovich (505) jest aktualnym mistrzem świata w weterynarii i jest tak blisko lokalnej gwiazdy, jak Glen Helen. Odniósł zwycięstwo 450 Pro. Cieszyć się!

Szybkie czasy okrążeń na torze krajowym wyniosły 2:03 dla zawodowców, 2:12 dla ekspertów powyżej 50 lat, 2:24 dla ekspertów powyżej 60 lat, 2:23 dla 450 nowicjuszy, 2:21 dla lat 85. i 2:38 dla lat 65. (którzy ścigali się na pełnym torze). PeeWees ścigali się na krótszym torze bez dużych wzgórz. O dziwo, czasy okrążeń na torze Arroyo, który wszyscy uważają za krótszy, ponieważ połowa z nich jest ukryta za dużymi wzgórzami, są prawie identyczne jak na torze National, a czasami dłuższe, jeśli doda się sekcję piasku Budds Creek.

Preston Tilford (491) ma dużą prędkość w pierwszej połowie każdego moto, ale nieco później zanika w wyścigach. Poszedł 2-2 w klasie 450 Pro.

Brian Medeiors był jednym z jeźdźców kontuzjowanych w gigantycznej katastrofie startowej podczas Mistrzostw Świata w Dwusuwach - i zabrał karetkę do szpitala. Wyzdrowiał na czas, aby spróbować ścigać się w Pala i Hangtowns Nationals, ale nie był jeszcze gotowy. Tak więc Brian wraca do pracy nad formą wstępną. Zdjęcie: Debbi Tamietti

Dennis Stapleton (184) wygrał klasę Vet Pro. Próbuje zdobyć więcej bramek, zanim uda się do Loretty Lynns. Zdjęcie: Debbi Tamietti

Mark Tilley (95) wygrał klasę ponad 40 ekspertów. To ponad 30-letni ekspert Justin Workman, który stoi za nim. Zdjęcie: Debbi Tamietti

RODZINA BUSHNELLÓW W AKCJI

Shawn Bushnell (804) był drugi za Markiem Tilleyem w ponad 40 ekspertach z wynikiem 2-2. Zdjęcie: Debbi Tamietti

Alison Bushnell miała 9-6 dni w półproduktach powyżej 40 lat, zajmując 7. miejsce w klasyfikacji generalnej. Zdjęcie: Debbi Tamietti

Jet Bushnell (31) zajął 3-3 miejsce w klasie 125 nowicjuszy. Zdjęcie: Debbi Tamietti

RODZINA FOUT W AKCJI

Randell Fout (43) zawsze wraca do zdrowia po takiej czy innej kontuzji, ale były zawodowiec z Midwest nadal ma dużą prędkość. Zdjęcie: Debbi Tamietti

Josh Fout (91) był w trasie, pracując jako mechanik narodowy AMA Johna Mosimana na zawodach Pala, Hangtown i Thunder Valley Nationals. Dużym plusem było to, że Josh mógł ścigać się w krajowych wyścigach amatorskich w czwartek i piątek przed AMA 450 Nationals w sobotę. W tę sobotę Josh wygrał Open Experts i zajął 4. miejsce w klasie Vet Pro. Zdjęcie: Debbi Tamietti

Gabby Fout (81) zajęła 4-4 miejsce w 250 początkujących. „Saturday at the Glen” ma oddzielną kategorię kobiet, ale wiele kobiet woli ścigać się z mężczyznami. Zdjęcie: Debbi Tamietti

STARSI LUDZIE, KTÓRZY NIE CHCĄ DO DOMU

W klasie ponad 50 ekspertów Pete Murray (7) i Bill Sauro (311) wymienili zwycięstwa moto, ale 1-2 Billa pokonało 3-1 Pete'a. Zdjęcie Debbi Tamietti

Arek Kruk (79) zajął 4-4 miejsce w grupie ponad 50 ekspertów za Billem Sauro, Pete'em Murrayem i Alanem Jullienem. Zdjęcie: Debbi Tamietti

Richards Ellis (34) był szósty w grupie ekspertów powyżej 50 lat z 6-6 dniami. Zdjęcie: Debbi Tamietti

Pete Murray (7) mógł zostać usunięty z wygranej ponad 50 ekspertów, ale wrócił, aby zdominować ponad 60 ekspertów.  Zdjęcie: Debbi Tamietti

Z Pete'em Murrayem na czele w klasie ponad 60 ekspertów, Val Tamietti na YZ250 i Luc De Ley na KTM 300SX walczyli o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Luc dogoniłby Vala na kilka okrążeń przed końcem, ale wydawało się, że Val oszczędza trochę energii na duży nacisk na ostatnich dwóch okrążeniach. Zdjęcie: Debbi Tamietti

Val Tamietti (31) ścigał się dwusuwem Yamaha YZ250, zajmując drugie miejsce w rankingu ekspertów powyżej 60 lat i wrócił, aby wygrać ekspertów powyżej 65 lat z wynikiem 1: 1.

Jim Hanson (83) wygrał półprodukty powyżej 65 lat, ale Pete Vetrano (37) nie dał mu dużo miejsca do oddychania. Zdjęcie: Debbi Tamietti

Marc Crosby zajął 3-4 miejsce, zajmując 4 miejsce w półproduktach powyżej 65 lat. Zdjęcie: Debbi Tamietti

Mic Rodgers (115) zajął 5. miejsce w grupie pośredniej powyżej 65 lat z Samem Lupearem. Mic miał 5-6 dni, a Sam miał wynik 6-5. Zdjęcie: Debbi Tamietti

450 POCZĄTKUJĄCYCH I 250 POCZĄTKUJĄCYCH ZWYCIĘZCÓW

Justin Giordano (37) zajął 1: 1 w klasie 250 nowicjuszy przed Steve'em Perrym i Ericem Rivasem. Zdjęcie: Debbi Tamietti

Capone Spina (890) wygrał w klasie 450 początkujących. Zdjęcie: Debbi Tamietti

To pierwsza połowa wspinaczki na szczyt Góry Świętej Heleny. Glen Helen przygotowuje dwie linie, aby pomóc jeźdźcom zacząć. Zdjęcie: Debbi Tamietti

stali bywalcy

Mike Davis (202) zajął 1: 1 w klasie pośredniej powyżej 50 lat. Zdjęcie: Debbi Tamietti

Lamont Dusseau (217) prowadzi zwycięzcę pośredniego powyżej 40 lat, Richarda Albacha (65), przez pochyły róg piasku.  Zdjęcie: Debbi Tamietti

Stephan Thorpe (56) zbliża się do Jacoba Samuela (765). Thorpe zajął 8-7 miejsce na 8. miejscu w klasie 450 nowicjuszy, a Samuel zajął 8-9 miejsce na 8. miejscu w ponad 30 nowicjuszach. Zdjęcie: Debbi Tamietti

Craig Bouman (262) zarejestrował trochę czasu solo w drodze do 3-3 dnia w półproduktach powyżej 40 lat. Zdjęcie: Debbi Tamietti

HARMONOGRAM „SOBOTY W GLEN” 2023

Jeśli szukasz organizacji wyścigowej, która oferuje długie motocykle, niskie koszty i bardzo spójny harmonogram wyścigów - to jest to. Motocross „Saturday at the Glen” będzie ścigał się ponownie w najbliższą sobotę, 24 czerwca i ponownie 15 i 29 lipca. Wstępne wejście kosztuje tylko 30 USD (25 USD za minis). Wpisowe w dniu wyścigu kosztuje 40 USD (30 USD za minis). Opłata za bramę wynosi 10 USD (za osobę). Możesz zapisać się przez Internet na następny motocross „Saturday at the Glen” dopiero w piątek przed następnym wyścigiem (lub po prostu pojawić się osobiście w dniu wyścigu). Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do www.glenhelen.com