REM GLEN HELEN RAPORT MOTOCROSS: SURVIVING WORLD WAR 450

Wyścig w ten weekend był pierwszą okazją do przekazania sprzętu najlepszym zawodnikom w 2018 roku. Val Tamietti zdobył najwięcej punktów spośród wszystkich kolarzy na Glen Helen w 2018 roku. Udało mu się nawet złamać nogę w trzech wyścigach, ale udało mu się uzyskać wystarczająco duży margines, aby zdobyć swój drugi z rzędu numer jeden Puchar Boulware.

Zdjęcia: Debbi Tamietti, Dan Alamangos i Jon Ortner

Tor motocrossowy REM to ukryty klejnot, który znajduje się powyżej i za bardziej znanym torem Glen Helen National / Grand Prix. Był to jeden z oryginalnych torów motocrossowych SoCal (kiedy tor REM był znany jako Arroyo Cycle Park). Arroyo leżało nieużywane przez wiele lat jako odległy park ogromnego obiektu Glen Helen. Był używany jako uniwersalny tor do ćwiczeń ATV, wyścigów klasycznych, a nawet Red Bull X-Fighters, ale kiedy promotorzy REM przenieśli się z Carlsbad Raceway, zbudowali go w niesamowitym obiekcie motocrossowym.

Cole Tompkins był zwycięzcą 450 Pro z wynikiem 1-2. W rzeczywistości amerykańscy kolarze przejechali 1-2-3.

Ma niesamowitego obserwatora weterynaryjnego, który obsługuje klasy od 30 do 65 lat. Ale ma jeszcze jedną klientelę, która jest znana na całym świecie. To miejsce, w którym chcą ścigać się zagraniczni jeźdźcy, jeźdźcy na wakacjach i odwiedzający moto turyści. W tym tygodniu byli zawodnicy ze Szwecji, Norwegii, Australii, Anglii, Holandii, Afryki Południowej, Japonii i Niemiec.

Ten styczeń i luty były najbardziej deszczowymi od dziesięcioleci. Niestety wiele wyścigów zostało odwołanych z powodu powodzi, ale z drugiej strony deszcz sprywał piasek ze wzgórz na plecach REM prosto. Tutaj John Huegel zjada dużą część rozłożonego granitu.

Spójrz na motocross REM tej soboty. Było wypełnione obcokrajowcami chcącymi rzucić wyzwanie ciągłemu podjazdowi i opadaniu terenu REM.

Josh Kaller (15) otrzymał swoją pierwszą wypłatę po przejściu 3-5 na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie 450 Pro. To wielki dzień w życiu młodego profesjonalisty.

PODZIAŁ NA MARKI ROWEROWE W PROCENTACH (23 LUT)

W tym tygodniu KTM wyskoczył na prowadzenie pod względem liczby kierowców ścigających się z każdą marką na poziomie 38% (w ostatnim wyścigu KTM i Yamaha zajęły pierwsze miejsce). Yamaha jest druga z 26% zawodnikami na niebiesko. Wielką niespodzianką jest to, że Husqvarna zajął trzecie miejsce w firmie Husqvarna i że w REM w tym tygodniu było więcej TM niż Kawasakis i Suzukis (łącznie).
7. Suzuki… 0.8%

Bradley Denton (474) był szósty w klasie 450 Pro.

Brytyjski Kurt Nicoll był czterokrotnym zdobywcą drugiego miejsca w 500 Mistrzostwach Świata w Motocrossie FIM, teraz prowadzi obóz wakacyjny motocrossu i ściga się, kiedy tylko może. 53-letni Kurt wygrał klasę Vet Pro, ale pobiegł przed klasą 450 Pro.

Byli profesjonaliści AMA Jon Ortner (1) i Bill Joe Mercier (501) wyglądali, jakby ścigali się razem, ale nie na długo. Mercier wygrał klasę Over-40 Pro, a Ortner był drugi w elitarnej klasie Over-50.

Mike Monaghan ścigał się w Husqvarna dla zespołu Pro Circuit Mitcha Paytona w latach 1980. Mike zajął szóste miejsce w klasie ponad 6 ekspertów i drugie miejsce w ponad 50 ekspertach na dwusuwowym YZ60.

Norweg Vegard Falmar (387) zajął 2-8 miejsce w klasie 450 Pro.

Spośród ośmiu jeźdźców z Norwegii Cornelius Toendel odniósł największy sukces, Toendel przeszedł 1: 1 w klasie 250 Pro. Cornelius nie musiał oglądać się za siebie, aby zobaczyć swoją konkurencję, ponieważ biegł z przodu z paczką 450.

Japoński zawodnik Youkei Okura zajął 2-2 miejsce w klasie 250 Pro na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

2-3 David Cincotta był wystarczająco dobry, aby zająć drugie miejsce w klasie Over-40 Expert, ale był kanapką między holenderskim kolarzem Ralfem Schmidtem (73), który przeszedł 1: 1 i południowoafrykańskim Alanem Jullienem (3-4).

Były mistrz narodowy Japonii Toshiki Tomita ścigał się w drużynie Hondy AMA 2018 National 450 w 14 roku (zajmując 9 miejsce w klasyfikacji generalnej) i był członkiem japońskiego zespołu Motocross des Nations. W REM Tomita był 450. na pierwszym moto po kilku problemach, ale wrócił, aby wygrać drugie moto 4 Pro na XNUMX. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Toa Kishi (01) zajął trzecie miejsce w klasie 3 Pro. Japońscy jeźdźcy zajęli drugie i trzecie miejsce w klasie 4 Pro, podczas gdy Norwegowie zajęli pierwsze i czwarte miejsce.

Josh Fout (55) był jednym z trzech kolarzy testowych MXA, którzy zostali przydzieleni do wyścigów MXA 2019-1 / 2 Husqvarna FC450 Rockstar Edition i 2019-1 / 2 KTM 450SXF Factory Edition.

Justin Muscutt (58) ścigał się z MXA 2019-1 / 2 450SXF Factory Edition do 5-7 dnia w klasie 450 Pro.

Mark Moore (103), Bill Seifert (37) i Jody Weisel (38) z MXA ruszają ze wzgórza w formacji.

Runar Sudman, kolejny Norweg, zdobył 6-3 w klasie 250 Pro.

Toshiki Tomita (718) i Youkei Okura (46) czekają na małą kolejkę górską. Okura zajął drugie miejsce w klasie 250 Pro.

Pete Murray (25) wygrał klasę Over-50 Elite w pierwszej piątce Jona Ortnera, Craiga Davisa, Roberta Reisingera i Rona Shulera.

Zawodnik Grand Prix Szwecji, wielokrotny Złoty Medalista ISDT, AMA Hall of Famer i współzałożyciel Torsten Hallman Off-Road Products (THOR) Lars Larsson nadal zadziwia. W wieku 78 lat zajął 5. miejsce w klasie pośredniej powyżej 65 lat na MXA 2019 Yamaha YZ250X cross-country dwusuwowy.

Lance Sloane (124) wygrał klasę ponad 50 nowicjuszy. Chuck Cooke (827) był szósty, a Mike Hillion (413) piąty.

Marc Crosby (18) wyrzuca swój dwusuwowy KTM 250SX z tyłu toru REM.

Xenofon Andelus (5) z Grecji wygrywa z Adrianem Spikerem na 2-1 i 1-2. Grecy wygrali ponad 40-stopniową wygraną.

Mark Oetzell (N23A) ma numer wyścigowy, który bardziej przypomina współrzędne przestrzeni niż numer motocross, i styl, który jest bardziej żużlowy niż motocross, ale sprawił, że zadziałał. Mark zajął 2-3 miejsce w klasie Vet Novice.

Imponujący klif za tym jeźdźcem jest tym bardziej imponujący, gdy uświadomisz sobie, że 10 sekund wcześniej ten jeździec był na szczycie tego klifu, po czym rzucił się w dół, a następnie zawrócił do ostatniego skoku na parter.

Pod koniec dnia Kent Reed musiał wyczyścić więcej niż KTM 450SXF.

REM ponownie ściga się 9 i 16 marca w Glen Helen i 23 marca w Cahulla Creek. Aby uzyskać więcej informacji na temat motocrossu REM, przejdź do www.remsatmx.com.