ROZHOVOR MXA: MYŠLENÍ RYANA VILLOPOTO NA VEGAS, SEZÓNY A JEHO PLÁNY

Ryan Villopoto 2019 Anaheim 1 Supercross Press den-3191Nyní, když je na sobě Yamaha modrá, je Ryan Villopoto jako velvyslanec značky tak, aby Yamaha vypadala dobře, kdekoli to bude možné.

Eric Johnson

Ryan Villopoto, který měl na sobě džínsy, modrou košili týmu Yamaha a baseballovou čepici Monster Energy, byl v Las Vegas Supercross vyzbrojen množstvím zkušeností a horlivou závodní myslí. Nyní pracuje jako značkový velvyslanec Yamaha, čtyřnásobný šampion AMA Supercross Champion, udělal to a koupil si tričko, RV měl docela dost co říct o tom, co se stalo během finále Las Vegas Supercross. Koukni na to.

CHCETE VŽDY BÝT V TITULECH BOJOVAT? Ne. To mi neunikne. to opravdu není tak úžasný pocit jít do finále mistrovství, jako je tento, pokud nemáte slušné body vést jako Cooper Webb dId.

MUSÍ BÝT NEREZOVÝ DEN. Jo jo, hodně nervů. Všichni víme, že je to závodní a může se stát cokoli. Mohou to být chyby od vás, mohou to být mechanici a může to být tolik věcí. Nechybí mi to.

Honby šampionátu jsou u Ryana pryč. Chce se jen bavit.

CO JE VAŠE VÁS NA ELI TOMACU JEHO ROK? Pokud jde o jeho sezónu a některé závody, které měl tento rok, vlastně to nevím. Nemyslím si, že někdo ví, jaké jsou Eliho vzestupy a pády. Musíte se podívat, proč k pádům dochází a jak je napravit. Nevím, proč je tak nekonzistentní. Cooper Webb byl v současnosti nejkonzistentnější a podívejte se, kde je nyní. Nemusíte být vždy nejrychlejší, ale konzistence je velká věc.

BUDETE ZASEKNUTÉ, JAKŽ DOBRÝ KOŠÍK WEBB ŘÍZIL MISTROVSTVÍ AMASUPERCROS 2019? Ano, když byl ve třídě 250 východ / západ, zvládl všechny své šampionáty opravdu dobře. Viděl jsem četné závody, kde havaroval a vrátil se k vítězství. Víte, možná byl v prvních třech, havaroval, pak se vrátil a rozběhl se do top tří nebo dokonce skončil vítězstvím. Realisticky je problémem špatných ras Eli Tomac je to, že jsou strašné. Cooper na druhou stranu neměl mnoho špatných nocí. Letos byl na pódiu 15krát a jeho špatný závod byl pátý nebo tak něco. Musíte proměnit špatné dny v slušné závody. Nemůžete mít závody, jako měl Eli tento rok a očekávat, že bude šampionem.

MŮŽETE MÁTE MIMO MĚSTO JINÉ A JAKÉKOLI JINÉ HOVORY? Ne, fakt ne. Eli a jeho máma a táta řídí svůj program jinak. To je jejich program. O tom nic nevím.

Ryan se těší na závody ve 125-taktní třídě v Hangtown a Washougal Nationals, ale nebude dělat žádné další kolo.

CO DĚLETE O VÝKONU MITCHOVÝCH JÍZD V TÉTO ZIMĚ 250 TŘÍDY? AC udělal opravdu dobře. Forkner jel také velmi dobře, ale řekl jsem Mitchovi: "Jednou z těchto časů Austin nakonec ublíží." Nemůžete se zhroutit - a není to jako by se vysmekl nebo ztratil front-end - tvrdě havaruje alespoň jednou za víkend a nakonec ho dostal do New Yorku. Nebyla to ani ta havárie, která ho dostala, je to, když si skočil nohou na hukot. Bylo to bummer vidět, že se to stalo.

ADAM CIANCIARULO LOOKED LIKE LIKE IT WINE FINICY GOING HAPPEN FOR HIM. MYŠLENÍ? Strávil jsem hodně času s Adamem na Floridě pět nebo šest let. V té chvíli byl ještě na 80. letech. V 80. letech byl opravdu malý a pak se zvětšoval, jak se kola zvětšovala. Určitě bych rád viděl, jak ho dnes večer vytáhne - konkrétně pro Mitch Paytona. Jsem v obchodě Pro Circuit každý týden a vidím veškerý vynaložený čas a úsilí.

ZÍSKÁTE DO OBCHODNÍHO OBCHODU OBDOBÍ často? Ano, mám pracovní místo a mám tam své motocykly. Půjdu na koni a vrátím se do Pro Circuit, abych si umyl kolo a provedl na něm základní přípravu. Pokud potřebuji udělat nějaké velké věci, můžu chytit jeden z závodních týmů, aby mi pomohl. Jsem tam hodně, takže vidím práci, kterou dostane.

JSME VÍCE VÍCE RELAXOVANÝCH A HAPPY GO LUCKY, ŽE KDY JSTE RACUJÍ. Odešel jsem asi dva roky, kde jsem skoro ani závodění nesledoval, ale teď je Pro Circuit jako můj domov. Byl jsem tu tak dlouho. Začal jsem svou kariéru v tomto týmu a skončil na potrubí Pro Circuit. Tito kluci jsou pro mě jako rodina, takže přijďte na závody a uvidíte všechny kluky v Kawasaki a všechny ostatní. Všichni jsme spolu závodili 10 let. Nezajímá mě, jakou barvu má závodní vůz, jdu tam přímo. Je skvělé mít všechny tyto přátele ve sportu.

VŠEOBECNÉ Zvažované věci, co si myslíte, že jste si vzpomněli na tuto SUPERKROSNÍ SEZÓNU? Závod byl docela dobrý. Osobně je pro fanoušky dobré vidět různé vítěze. Letos jsme měli tři závody Triple Crown, které jsou podle mého názoru docela skvělé události.

ŽÁDNÉ RIDÉRY, KTERÉ NEVYUŽILI JEJICH PLNÝ POTENCIÁL TÉTO SEZÓNY? Justin Hill přichází na mysl. Super talentovaný jezdec a opravdu rychlý, když chce být. Možná bude muset jít hrát na kytaru, pokud víte, co tím myslím. Je to docela šokující, jak dobrý je, ale ve 20., 10. nebo 12. místě se nehroutíte. Každý víkend by měl být osmičkou, bez ohledu na to. Osm by pro něj měla být špatná noc.

Ryan Villopoto 2018 Monster cup supercross-7141
Poté, co se podepsal s Yamahou, Ryan závodil v Monster Cupu 2018.

CO JE DALŠÍ PRO RYAN VILLOPOTO? Další věc na mém seznamu je Hangtown a závod 125. Mitch pro mě znovu vytáhne všechny zastávky. Minulý rok jsem vyhrál závod Washougal 125 a na Hangtown jsem získal druhé místo. Je to super závod. Jo, jsou to jen čtyři kola a nic to neznamená, ale chci tam jet a vyhrát. Bylo to prostě hodně legrace.

Fotografie: Monster Energy, Brian Converse, MXA