RAPORT Z WYŚCIGU „SOBOTA W GLEN”: DUŻA TURNIEJ NA COTYGODNIOWYCH WOJNACH MIĘDZY PRZYJAZNYMI WROGAMI

R.J. Warda (972) odniosła zwycięstwo w klasie 450 Expert w ciągu 1-1 dnia.

ZDJĘCIA DEBBI TAMIETTI

Seria Motocross „Saturday at the Glen” rozpoczęła się powoli, prowadząc do serii 2024. Po pierwsze, musieli udostępniać swój tor wyścigowy Arroyo w kolejne weekendy na 24-godzinne zawody Glen Helen, Mistrzostwa Świata Weterynarii, Red Bull Day in the Dirt i Yamaha Blu Cru Invitational, a kiedy dorzucisz Boże Narodzenie i Nowy Rok, ostatni oficjalny Wyścig „Saturday at the Glen” powrócił 16 grudnia 2023 r. Tak więc w tym tygodniu odbyła się oficjalna runda otwarcia sezonu wyścigowego „Saturday at the Glen” 2024. Będzie składać się z 25 wyścigów i rozpocznie się w ubiegłą sobotę, 13 stycznia, a zakończy cztery dni przed Bożym Narodzeniem. Dobrze było wrócić, chociaż runda otwarcia odbyła się na torze Glen Helen National, większość „sobotnych” zawodników czuje się bardziej jak w domu na torze Arroyo, gdzie będzie to w najbliższą sobotę, 20 stycznia.

Souya Nakajima spędza czas w USA, aby uzyskać więcej czasu na jazdę i ściganie się. Wygrał klasę 250 Expert.

„Saturday at the Glen” jest najbardziej znane ze swojej domowej atmosfery, bardzo przypominającej ten sport z „starych, dobrych czasów”. Istnieje bardzo niewiele zasad, swobodna atmosfera w boksach, niesamowita liczba kierowców, których historia sięga 20, 30, 40 lub więcej lat, a tor wyścigowy, który jest wymagający, ale nie jest klonem toru Supercross. Glen Helen ma dwa pełnowymiarowe tory motocrossowe (posiada także fabryczny tor Supercross, tor Lucas Oil Offroad Truck, tor Stadiumcross dla minis i Pee-Wees, tor Stacyc oraz setki akrów szlaków i dróg pożarowych do cross- wyścigi wiejskie).

Glen Helen to także bardzo historyczne miejsce – i to nie tylko ze względu na zawody krajowe AMA, Grand Prix FIM i niesamowitą liczbę wyścigów odbywających się w każdy weekend, ale tor Arroyo Cycle Park był miejscem pierwszych w historii 125 krajowych mistrzostw motocrossowych. w 1973 roku. AMA nie rozpoznawała wówczas 125, więc w 1973 roku Arroyo je posiadał. Zwyciężył Ray Lopez na Pentonie, a drugie miejsce zajął Marty Smith na Monarku.

Robert Reisinger z 6D Helmet wziął udział w klasie ekspertów powyżej 60 lat z wynikiem 1:1, pokonując 4-3 Joe Suttera i 2-6 Val Tamiettiego.

Tylko starzy fachowcy mogą wskazać układ toru Arroyo z 1973 r., ale fajnie jest ścigać się na torze, którego historia sięga ponad 50 lat. W tym tygodniu frekwencja wyniosła ponad 200 jeźdźców, przy czym największe klasy to minicykle o pojemności 85 cm40, nowicjusze powyżej 60 lat i połączone stopnie powyżej 65, ponad 70 i ponad 40, które liczyły XNUMX zawodników.

Jimmy Fishback (25 l.) jest synem byłego zawodnika Baja 500, Baja 1000, Mint 400 i złotego medalisty ISDT Jima Fishbacka. Jimmy poszedł w ślady ojca, ścigając się na żużlu, motocrossie, samochodami terenowymi i terenowymi. Jimmy wygrał klasę pośrednią powyżej 40 lat, 2:1 pokonując 1:2 Justina McCoya.

Shawn Bushnell (804) leciał wysoko w drodze do zwycięstwa ponad 40 ekspertów.

Justin Herrmann odniósł zwycięstwo eksperta powyżej 30 lat.

Eddie Davis (155) wygrał oba motory bardzo trudnej klasy Over-50 Expert przed piątką najlepszych polskich zawodników Arka Kruka (2-2), Luthera Frencha (3-3), Rona Shulera (5-4) i Chrisa Heinricha (7-5).

Marc Crosby (86) walczył aż do mety z Jimem Hansonem, Markiem Theisem, Brucem Ashmore'em i Micem Rodgerem. Marc zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej z wynikiem 2-3, za Hansonem 1-2, ale przed Theisem 5-1.

Wszyscy trzej jeźdźcy mają ponad 65 lat i wszyscy są superszybcy. Jak dobre są? Randel Fout (14) wygrał Mistrzostwa Świata Ekspertów powyżej 65 lat podczas Mistrzostw Świata w Motocrossie Weterynarii w 2023 r., Val Tamietti (31) był trzeci w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Weterynarii, a Bob Rutten (83) był czwarty. Nie szkodzi ich szybkości, że ścigają się ze sobą co tydzień.

Val Tamietti (31) ściga się także w klasie ekspertów powyżej 60 lat. Tutaj Val goni kierowcę testowego MXA Luca De Leya (48) kilka okrążeń, zanim Luc się rozbił, a rower Val został na nim złapany. Val zająłby trzecie miejsce z wynikiem 2-6, a Luc 3-7 na siódmym miejscu.

Oto Val Tamietti (31) ponownie ścigający się z Joe Sutterem (111) w klasie ekspertów powyżej 60 lat. Joe zająłby drugie miejsce za Robertem Reisingerem z wynikiem 4-3

Stephan Thorpe (56) wykorzystuje moc swojego Husky FC450, aby utrzymać Josha Fouta na Husky FC250 za sobą. Chociaż byli razem na torze, nie należeli do tej samej klasy. Thorpe zajął 7-8 miejsce na 7. miejscu w klasie nowicjuszy powyżej 40 lat, podczas gdy Fout zajął 3-2 miejsce w klasie Open Expert.

Jamison Nash miał 2-1 dzień w klasie 450 Intermediate, co było wystarczająco dobre, aby pokonać 1-2 Jasona McCoya.

Alison Bushnell (14) ścigała się swoim Husqvarną na pierwszym moto w klasie kobiet i przesiadła się na Kawasaki KX 2024 Randela Fouta 450 na drugie moto. Poszła 2-2 za Adrienne Spiker 1-1.

Karl Sellenthin (13) pokonał Scotta Hyde'a w klasyfikacji generalnej w klasie nowicjuszy powyżej 60 lat z wynikiem 2:1 do Hyde'a 1:2,

Ryder Friday (42) uzyskał wynik 3-5 w klasie 125 nowicjuszy dwusuwowych za Patrickiem Mirandą, Grantem Ordelmanem i Ryanem Pekarkiem.

Cole Forbes (550) wspina się na Shoei Hill, zajmując drugie miejsce w klasie 250 Expert.

85 Początkujący Jason Dunbar (117) podjeżdża prosto na początek, kierując się w stronę pierwszego zakrętu w Talladega o stromym nachyleniu.

Todd Heagstedt (58) prowadzi Tommy'ego Leone (310) i Johna Casha (43) w walce o 4. miejsce w klasie nowicjuszy powyżej 50. roku życia. Cash 4-5 pokonałby 6-4 Heagstedta i 5-6 Leone

W bitwie czterosuwowej z dwusuwową Jason Bulaich (710) próbuje powstrzymać YZ125 Ryana Pekarka (59). Biorąc pod uwagę duże wzniesienia i szybkie proste, można by pomyśleć, że Glen Helen zapewni dużą przewagę czterosuwom, ale w rzeczywistości Glem Helen przedkłada talent nad moc.

Connor Theis (594) był trzeci w klasie Open Novice z wynikiem 4-3.

Randel Fout (14) dominuje w klasie ekspertów powyżej 65 lat, ale zwykle nie chce być oceniany. Wyjątkiem były Mistrzostwa Świata w Weterynarii 2023.

John Caper (44) z firm O'Neal, AXO, Renthal, Sinisalo i Mechanixwears jest wierny swojej Hondzie CRF450.

Pee-Wee Madison Yarnell jest przyćmiony rozmiarem pierwszej tury Talladegi Glen Helen.

Jeśli szukasz organizacji wyścigowej, która oferuje długie motocykle, niskie koszty i bardzo spójny harmonogram wyścigów – to jest to. Motocross „Saturday at the Glen” jest gospodarzem sezonu 25 wyścigów, który rozpoczął się 13 stycznia 2024 r. Wstęp kosztuje tylko 30 USD (25 USD za mini). Wpisowe w dniu wyścigu kosztuje 40 USD (30 USD za mini). Opłata za bramkę wynosi tylko 10 USD (od osoby). Na kolejny motocross „Saturday at the Glen” możesz zapisać się przez Internet dopiero w piątek przed wyścigiem i zaoszczędzić pieniądze (lub po prostu przyjść osobiście w dniu wyścigu i zapłacić dodatkowe 10 USD). Kolejne trzy wyścigi odbędą się 20 stycznia (tor Arroyo), 3 lutego (tor Arroyo) i 24 lutego (tor Arroyo). Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do www.glenhelen.com.